Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: czujnik lakieru - czy warto?

czujnik lakieru - czy warto? 2012/08/03 10:56 #28228

  • mwas
  • mwas Avatar
witam

Pewnie byla mowa o tym nie raz, ale wydaje mi sie, ze warto to powtarzac na okraglo :)

Dzis mialem swoj debiut w komise z czujnikiem lakieru. jaki efekt?

Niesamowita ulga, ze nie kupilem tych aut co mialem na oku!

1) auto - VW passat 2003 czy 2004 rok wszystko ladne gdy nagle czujnik przestal pokazywac wymiar, popsul sie? nie w okolicach wlewu do baku tona szpachli golym okiem nie widzialem roznicy ziarna ani wykonczenia nadkoli nic nie sugerowaly. najmniejszy wymiar byl rzedu 500-800 a momentami wogole nic nie pokazalo

2) auto - VW passat 2003 (przednia szyba nie oryginalna) czujnik pokazywal 200-350 (czyzby wstawione nadkola i pomalowane w calosci? widac ogolnie auto w miare ok ale tylko dach pokazywal 80-120 reszta min 200 eee.. odechcialo mi sie auta i za ta cene 25tys PLN

3) auto - audi a4 co tu duzo mowic cale przemalowane 350-500 za 29tys nie chce mi sie nawet szukac co tam jeszcze bylo robione.

A teraz najlepsze właściciel komisu zaczął rozmowę, ze jego auta na placu są wszystkie przez niego mierzone czujnikiem - Bzdura i kłamał śmiejąc mi sie w twarz! nie przyznałem sie na początku, ze mam czujnik potem gdy sie spytałem pozwolił mi mierzyć, ale chyba liczył, ze mi nic nie pokaże, a jakby co to "przecież nie jego auto on tu ma tylko komis"

Jezu byłbym największym jeleniem gdybym tam kupił którekolwiek z mierzonych auto.

Moj apel do ludzi, którzy mało znają się na kupowaniu aut odżałujcie i kupcie sobie miernik lakieru to koszt do 180 zl jak kupie auto to może wystawie na allegro albo zatrzymam na przyszłość ale na pewno już nie żałuje, ze go kupiłem.

Wahałem sie czy uda mi sie zinterpretować dobrze wyniki, ale to nie jest takie trudne, a oszczędza niesamowicie dużo czasu o bezpieczeństwie i adekwatnej cenie auta nie mówiąc.
Ostatnio zmieniany: 2012/08/03 10:59 przez mwas. Powód: literowki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: czujnik lakieru - czy warto? 2012/08/18 08:32 #28883

  • tradelux
  • tradelux Avatar
Sam czujnik to nie wszystko, bo z powodu niewielkiego przytarcia mozna przemalowac element, a ktos kto sie nie zna po wskazaniu na mierniku 200-250um odrzuci auto...
Trzeba jeszcze sprawdzac spawy, zgrzewy itd.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: czujnik lakieru - czy warto? 2012/08/18 09:10 #28886

  • bmw glogow
  • bmw glogow Avatar
NO WŁASNIE AUTO MOGŁO BYĆ PRZERYSOWANE ALE SUPER FACHOWIEC Z CZUJNIKIEM ODRAZU ODRZUCI A BYC MOZE KUPI CAŁE Z ORYGINALYM LAKIEREM ALE Z PRZEBIEGIEM 500 TYS COFNIETYM NA MAGICZNE 180 TYS.
TAK WIEC WEDŁUG MNIE CZUJNIK TO NIE WSZSTKKO BO NIERAZ CAŁE AUTO LAKIEROWANE JEST WARTE UWAGI NIZ CAŁE Z ORYGINALNYM LAKIEREM ALE DOBRZE JEST TEZ JAK SPRZEDAJĄCY MÓWI CO BYŁO ROBIONE LUB TEZ MA EWENTUALNE ZDJĘCIA , JA BYM BEZ DOKŁADNEGO SPRAWDZENIA NIE SKREŚLAŁ ODRAZU TAKIEGO AUTA , POIZDRAWAIM
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport