Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: [FOTORADAR] List do Straży Miejskiej :D

[FOTORADAR] List do Straży Miejskiej :D 2010/12/08 21:55 #4543

  • NoozyMan
  • NoozyMan Avatar
Pewnie już niektórzy widzieli, ale rozwalił mnie ten list to łez. Z przykrością niestety muszę stwierdzić, że ten pan doczeka się na pewno kolejnej korespondencji plus mandat 500zł za nie wskazanie sprawcy wykroczenia :) WIEM sam taki dostałem - RAZ
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [FOTORADAR] List do Straży Miejskiej :D 2010/12/10 14:03 #4614

  • kubski
  • kubski Avatar
w sytuacji jesli auto nalezy do osoby prywatnej moglbym przyjac te wersje
a co jesli auto jest firmowe i faktycznie korzysta z niego 5 osob;
co zrobic w tej sytuacji?ja podalbym dane wszystkich 5 osob; i co dalej??niby kogo ukarza? kazdy z kierowcow wypiera sie jakoby mial przekroczyc dop.predkosc w tym miejscu
szczegolnie ze zdjecie zrobiono z tylu?
moim zdaniem w takiej sytuacji spokojnie da sie wykrecic od mandatu karnego
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [FOTORADAR] List do Straży Miejskiej :D 2010/12/10 14:24 #4615

  • NoozyMan
  • NoozyMan Avatar
no niby tak - mi wlepili 500zł bo to maksymalny wymiar mandatu za nie wskazanie prowadzącego pojazd (jak bym wskazał kierowcę to by było 200zł + 4pkt karne o ile dobrze pamiętam - dawno to było).
O ile dobrze wiem to z firmami jest tak że mandat dostaje firma bez punktów (ale mogę się mylić). Był u nas kolega donkrywulto, który zna się dużo bardziej na przepisach niż ja :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [FOTORADAR] List do Straży Miejskiej :D 2010/12/10 14:58 #4619

  • Lonek
  • Lonek Avatar
Hipotetycznie ;)
Właściciel powinien wskazać kierowców i wtedy nie ma podstawy do ukarania go mandatem za niewskazanie kierującego (uważajcie, bo często Organy Ścigania nie chcą się bawić w przesłuchiwanie wszystkich i w ten sposób - za nie wskazanie - idą po najmniejszej linii oporu wystawiając mandat, gdzie np. w Warszawie takie coś kosztuje 2000 zł grzywny, gdyż policjanci z Ruchu Drogowego nie karzą mandatami, lecz od razu kierują sprawę za niewskazanie do Sądu Grodzkiego - za często ta praktyka była stosowana i już nie przechodzi).
Każdy z kierowców wskazanych przez właściciela powinien solidarnie powiedzieć, że jechał tym samochodem i że być może było to właśnie w tym miejscu ... i to wtedy czyni problem, gdyż w polskim prawie obowiązuje zasada, że należy udowodnić winę sprawcy, a przekroczenie prędkości jest wykroczeniem indywidualnym ( nie można ukarać wszystkich wskazanych ) i należy udowodnić, która to dokładnie osoba w tym miejscu popełniła to wykroczenie.
Przy w/w wersji, gdzie nie ma wizerunku kierowcy nie jest to możliwe i sprawa idzie do umorzenia.
Każda ze stron współpracuje, każdy z kierowców mówi, że mógł tam akurat jechać tym samochodem i ... po sprawie ( chyba, że 50 metrów dalej jest np. kamera z monitoringu i wyłuskają ten samochód i wizerunek kierującego ).
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport