Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: Zapytanie o miernik lakieru

Zapytanie o miernik lakieru 2011/02/11 09:30 #7478

  • Jacek
  • Jacek Avatar
Mam może głupie pytanie ale ....
W jaki sposób można oszukać czujnik grubości lakieru?
"Czujnik na dzisiejsze czasy już też mało może. Wiadomo , że przy takim aucie nikt się nie bawił w specjalne lakierowanie, ale przestrzegam przed kupowaniem auta tylko patrząc na pomiar z czujnika."(cyt.) - dlaczego? Czy może mnie ktoś uświadomić?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Zapytanie o miernik lakieru 2011/02/11 09:48 #7482

  • Tomasz
  • Tomasz Avatar
z tego co mi wiadomo , daje się między warstwę metaliczną ,- tj na wcześniej wyklepaną , szpachlowaną blachę nakłada się podkład metaliczny , warstwa ta odbija "promienie" czujnika niwelując tym samym warstwę szpachli :unsure: czy jakoś tak :S , :side: ,:blush: ,:blink:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Zapytanie o miernik lakieru 2011/02/11 10:13 #7485

  • AdamM71
  • AdamM71 Avatar
Stare czujniki magnetyczne nie reagują jednak na tę warstwę i dobrze mieć przy sobie taki zabytek. W razie wątpliwości czy dany element jest naprawiany można skontrolować magnetykiem.


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Zapytanie o miernik lakieru 2011/02/11 11:51 #7489

  • don12
  • don12 Avatar
Kolego reagują ... daje się podkład metaliczny , a jeszcze w niektórych autach dają podkład z drobinkami metali (ale nie wiem jakimi dokładnie) ...
Bez problemu da się zafałszować ... dlatego auta w salonie sprzedają jako nowe !!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Zapytanie o miernik lakieru 2011/02/11 12:08 #7494

  • Jacek
  • Jacek Avatar
Czy jest szansa aby wychwycić czy dany element był malowany - czy tylko wprawne oko lakiernika?
Jak sądzicie dlaczego ten sposób lakierowania (podkład metaliczny) nie jest stosowany na szeroką skalę i większość padlin można przebadać miernikiem?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Zapytanie o miernik lakieru 2011/02/11 12:51 #7502

  • Tomasz
  • Tomasz Avatar
zakładam że podkłady te nie są tanie w zakupie i w robociźnie , więc stosuje się w furkach za odpowiednią kasę ,-znaczy Większą :whistle:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Zapytanie o miernik lakieru 2011/02/11 16:42 #7515

  • don12
  • don12 Avatar
Samochody ,które są malowane tym sposobem powyżej nie da się w żaden sposób rozpoznać !!!

Ostatnio widziałem serwis w Sosnowcu ,który robi auta dla salonów Forda na całym śląsku ... nóweczki wychodzą !!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Zapytanie o miernik lakieru 2011/02/11 18:56 #7520

  • Lonek
  • Lonek Avatar
Ja słyszałem o lepszym zimowym triku : umyty samochód stojący na mrozie polewa się wodą. Woda zamarza tworząc skorupę na lakierze, przez co czujnik nie może się przebić i wskazać prawidłowej grubości, a sprzedawca nie zezwoli na skucie lodu, gdyż to grozi ewentualnym uszkodzeniem lakieru ... wychodzi patowa sytuacja, klient, który się napali - bierze auto, a potem wychodzą kwiatki. :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Zapytanie o miernik lakieru 2011/02/11 18:57 #7521

  • don12
  • don12 Avatar
Większej głupoty nie słyszałem :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: ...
Jeśli ktoś tak kupi samochód to powodzenia ... tak jak kupowanie auta wieczorem jak nic już nie widać ...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Zapytanie o miernik lakieru 2011/02/11 19:04 #7525

  • Lonek
  • Lonek Avatar
Z giełdy z Litwy ;)

Widocznie ktoś się na to nabiera, skoro tak robią.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Zapytanie o miernik lakieru 2011/02/11 19:05 #7526

  • don12
  • don12 Avatar
Jak ktoś się napali na samochód jeszcze zanim go zobaczy to nie ma się co dziwić :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Zapytanie o miernik lakieru 2011/02/11 19:09 #7528

  • Lonek
  • Lonek Avatar
A mało takich ?

Dopiero potem kubeł zimnej wody na głowę, płacz i zgrzytanie zębami - najlepsze przykłady takich aut-cacek i okazji są na tym forum w dziale [UWAGA]:)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Zapytanie o miernik lakieru 2011/02/11 19:36 #7532

  • NoozyMan
  • NoozyMan Avatar
Ja daleko nie muszę sięgać pamięcią, wracałem teraz do domu i koleś jechał autem z Holandii (tablice nie zjazdowe) - przypuszczam, że albo dopiero sprowadzony, albo ktoś go kupił dopiero co.
Co się wydarzyło na drodze? kupa hałasu, zgrzyt metalu i urwany cały środkowy wydech wraz z katalizatorem. Takie szroty przyjeżdżają na kołach, mała inwestycja w mycie auta, korektę licznika i sru na giełdę szukać frajera.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Zapytanie o miernik lakieru 2011/02/11 20:33 #7544

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Trzeba było spisać tablice albo zrobić im fote na szybko, był by rodzynek na stronę :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Zapytanie o miernik lakieru 2011/02/11 20:37 #7545

  • AdamM71
  • AdamM71 Avatar
A jak myślicie, ile ludzi zanim kupi auto w tym kraju wchodzi na strony takie jak ta lub takie jak moja ? Chodzi mi o procent. Mając kompa i neta, wchodzą na alledrogo i szukają auta. Jak się podoba to jadą. Tak niestety robi jeszcze zdecydowana większość i później jest płacz. Aktualnie już każdy wie co to internet i nawet większość go posiada, a ci co nie mają neta idą do kumpla żeby poszukać. Giełdy padają na cycki.
Co do miernika do lakieru to niestety koledzy ale nowoczesne mierniki można wprowadzić w błąd za pomocą dziwnych mikstur pod lakierem. Magnetycznego się nie da tak przerobić. Ten podkład, szpachle z drobinami metalu są za słabe żeby taki miernik zadziałał.


Ostatnio zmieniany: 2011/02/11 20:38 przez AdamM71.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Zapytanie o miernik lakieru 2011/02/11 21:48 #7552

  • robert_aw
  • robert_aw Avatar
O ile nie mamy do czynienia z autami marki renault, mercedes, audi itd (plastikowe błotniki, aluminiowe maski i inne części poszycia :S )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Zapytanie o miernik lakieru 2011/02/11 21:52 #7553

  • don12
  • don12 Avatar
Zapraszam do Krakowa do salonu pokaże wam nowego forda , weźcie czujnik i sprawdzicie ... nic wam nie wyjdzie ...
a fotki z wypadku potem ja wam pokażę

WSZYSTKO JEST DO ZROBIENIA !!!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Zapytanie o miernik lakieru 2011/02/11 21:59 #7554

  • robert_aw
  • robert_aw Avatar
Bez chwalenia się ale wprawione oko znajdzie każdą część która była lakierowana, ŻADEN LUDZIK NIE JEST LEPSZY OD ROBOTA W LAKIEROWANIU :evil:

Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 2011/02/11 22:00 przez robert_aw.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport