Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
Jeśli szukasz pomocy w zdekodowaniu samego numeru VIN pisz tutaj.
UWAGA: w tym dziale nie udzielamy informacji o historii pojazdu!

TEMAT: Będę bardzo wdzięczny za pomoc z VIN Renault

Będę bardzo wdzięczny za pomoc z VIN Renault 2012/01/21 14:51 #21087

  • ZIPPOFAN
  • ZIPPOFAN Avatar
Witam serdecznie

Noszę się z zamiarem zakupu Renault Scenic, będę niezmiernie wdzięczny za pomoc w rozkodowaniu VIN:

VF1JM0BCH29117892

Konfrontacja z danymi zawartymi w ogłoszeniu będzie bardzo mile widziana:
motogielda.interia.pl/show?id=C22482016


Sprawa pilna.

Dziękuję i pozdrawiam

PIOTR
Ostatnio zmieniany: 2012/01/21 15:30 przez ZIPPOFAN.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Będę bardzo wdzięczny za pomoc z VIN Renault 2012/01/22 13:56 #21128

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Numer VIN: VF1JM0BCH29117892 - publikacja UOKiK w dniu: 2010-06-09

Przedsiębiorca Renault Polska Sp. z o.o. powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody modelu Scenic II mogą stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników.

Przedsiębiorca poinformował, że w samochodach Renault Scenic II wyprodukowanych od początku produkcji modelu do 20 czerwca 2005 r., wyposażonych w automatyczny hamulec postojowy, w szczególnych warunkach (np. po nieprawidłowo przeprowadzonych naprawach instalacji elektrycznej) istnieje ryzyko uruchomienia hamulca podczas jazdy. Wystąpienie usterki może powodować zagrożenie dla ruchu drogowego.

Na rynku polskim sprzedano 5692 egzemplarze modelu Scenic II podlegające kampanii naprawczej (numery VIN w załączniku).

Przedsiębiorca informuje właścicieli ww. samochodu o zagrożeniu i konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego, gdzie na koszt przedsiębiorcy zostanie przeprogramowany elektroniczny blok sterujący automatycznym hamulcem postojowym.

Niniejsza informacja nie stanowi nakazu wycofania produktu z rynku ani nakazu odkupienia od konsumentów w rozumieniu ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, ale stanowi realizację obowiązków producenta, o której mowa w art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 12 grudnia 2003 r. o ogólnym bezpieczeństwie produktów (Dz. U. Nr 229, poz. 2275 oraz z 2007 r. Nr 35, poz. 215).

Przedsiębiorca, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny powinien niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku, zgodnie z art. 33a. ust. 1 pkt 1 ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100 000 zł. Sankcję tę nakłada Prezes Urzędu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Będę bardzo wdzięczny za pomoc z VIN Renault 2012/01/23 13:59 #21173

  • ZIPPOFAN
  • ZIPPOFAN Avatar
Bardzo dziękuję za informację, nie jestem jednak pewien, czy to powinno wpłynąć na ewentualną decyzję o zakupie. Jeżeli akcja naprawcza nie została przeprowadzona to zostanie i to bezpłatnie.

Czy da się wyczytać z "mojego" VIN coś więcej? Czy dane zawarte w ogłoszeniu są prawdopodobne?

Pozdrawiam

PIOTR
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Będę bardzo wdzięczny za pomoc z VIN Renault 2012/01/23 14:28 #21178

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Z numeru VIN przy renówce nic nie wyczytamy bo nic nie podają, jedynie zostaje ASO. Wygląda dobrze, auto firmowe, jeździło pewnie po Warszawie więc głównie korki, korki i jeszcze raz korki :) zweryfikować książkę serwisową o ile jest a wydaje mi się że powinna być. Ja ze względu na pochodzenie auta czyli salon pl bym się zainteresował oczywiście po dokładnym sprawdzeniu w ASO.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Będę bardzo wdzięczny za pomoc z VIN Renault 2012/01/23 17:37 #21186

  • kobe24la
  • kobe24la Avatar
Ja bym sprawdził lewą stronę auta, szczególnie drzwi kierowcy. Z tego co widać po zdjęciach, to drzwi były cieniowane. Może to tylko złudzenie na zdjęciu, ale widać to na wszystkich fotkach.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Będę bardzo wdzięczny za pomoc z VIN Renault 2012/01/23 20:23 #21192

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
kobe24la napisał:
Ja bym sprawdził lewą stronę auta, szczególnie drzwi kierowcy. Z tego co widać po zdjęciach, to drzwi były cieniowane. Może to tylko złudzenie na zdjęciu, ale widać to na wszystkich fotkach.

Kolor srebrny :) dopiero pomiar grubości lakieru coś powie, mam srebrny kolor i co stanę to mam inne odcienie na różnych elementach, wystarczy że przesunę się kawałek i już jest ok :) taki urok koloru srebrnego.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Będę bardzo wdzięczny za pomoc z VIN Renault 2012/01/24 12:10 #21214

  • kobe24la
  • kobe24la Avatar
Dlatego piszę, że w pierwszej kolejności zmierzył bym lakier, szczególnie w okolicach drzwi kierowcy. Owszem niekiedy zdjęcia dają takie złudzenie jakby auto było malowane w kilku miejscach, ale były np. zdjęcia aut (w kolorze metalicznym) na forum, na których ewidentnie były ślady malowania.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Będę bardzo wdzięczny za pomoc z VIN Renault 2012/01/25 18:42 #21250

  • ZIPPOFAN
  • ZIPPOFAN Avatar
kobe24la napisał:
Dlatego piszę, że w pierwszej kolejności zmierzył bym lakier, szczególnie w okolicach drzwi kierowcy. Owszem niekiedy zdjęcia dają takie złudzenie jakby auto było malowane w kilku miejscach, ale były np. zdjęcia aut (w kolorze metalicznym) na forum, na których ewidentnie były ślady malowania.

Pomiar grubości lakieru będzie załatwiony przy okazji ogólnego sprawdzenia w ASO. Mam nadzieję, że nic strasznego nie wypłynie.

Bardzo dziękuję za wszelkie sugestie i informacje.

Pozdrawiam

PIOTR
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport