Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
Jeśli szukasz pomocy w zdekodowaniu samego numeru VIN pisz tutaj.
UWAGA: w tym dziale nie udzielamy informacji o historii pojazdu!

TEMAT: VIN Nissan Navara

VIN Nissan Navara 2012/03/19 20:35 #23939

  • Voyth
  • Voyth Avatar
Witam. Mam mały problem. Kupiłem samochód w salonie, jestem jego 1 właścicielem i po kilku latach użytkowania, podczas wizyty w serwisie wyszło, że model nie ma DPFu, a salon sprzedał go jako wersja Euro 4 z DPFem. Jak to w końcu jest ? :blink:

Nissan Navara 2.5 dCi LE
VIN: VSKCVND40U0179720

Bardzo proszę o rozkodowanie...
Ostatnio zmieniany: 2012/03/19 21:02 przez Voyth.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: VIN Nissan Navara 2012/03/19 20:46 #23944

  • van
  • van Avatar
podałeś 16 znaków VIN, coś pominąłeś
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: VIN Nissan Navara 2012/03/19 21:03 #23947

  • Voyth
  • Voyth Avatar
Brakowało 0. Poprawione ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: VIN Nissan Navara 2012/03/19 21:11 #23950

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Niestety nie mam informacji o tym :( mam tylko zaległą akcję serwisową.


Akcje serwisowe zgłoszone do UOKiK (Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów)

Numer VIN: VSKCVND40U0179720 - publikacja UOKiK w dniu: 2011-05-18

Przedsiębiorca Nissan Sales Central & Eastern Europe Kft. Sp. z o.o. - Oddział w Polsce powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że samochody Nissan Navara (D40), mogą powodować zagrożenia dla użytkowników.

Przedsiębiorca poinformował, że w niektórych samochodach Nissan Navara D40 (kategoria N1, wyprodukowanego w Hiszpanii) może występować usterka dotycząca aluminiowych obręczy kół jezdnych. W pewnych przypadkach, w rezultacie obniżenia wytrzymałości zmęczeniowej ramion obręczy koła, powstanie pęknięcie wynikające z dużego obciążenia kół podczas eksploatacji samochodu (jazda z pełnym obciążeniem samochodu ładunkiem, jazda na zakrętach z dużym przyśpieszeniem). W razie niewykrycia usterki i kontynuacji eksploatacji samochodu, pęknięcie może rozszerzać się wokół piasty, co może doprowadzić do oddzielenia się koła.

W Polsce wada dotyczy samochodów wyprodukowanych od 1 czerwca 2005 do 3 lipca 2008 r. Łącznie na terenie kraju sprzedano 5 263 szt. (numery VIN w załączniku)

Nissan skontaktuje się listownie z właścicielami samochodów, których problem dotyczy w celu dokonania stosownej akcji serwisowej. We wszystkich samochodach, w których zostanie stwierdzone pęknięcie, bezzwłocznie wymienione zostaną wszystkie obręcze kół. Ponadto w samochodach, w których nie stwierdzono pęknięć, przy pierwszej inspekcji, nastąpi wymiana wszystkich obręczy kół (w pierwszej kolejności dotyczy to samochodów eksploatowanych z dużym obciążeniem).

Niniejsza informacja nie stanowi nakazu wycofania produktu z rynku ani nakazu odkupienia od konsumentów w rozumieniu ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, ale stanowi realizację obowiązków producenta, o której mowa w art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 12 grudnia 2003 r. o ogólnym bezpieczeństwie produktów (Dz. U. Nr 229, poz. 2275 oraz z 2007 r. Nr 35, poz. 215).



Przedsiębiorca, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny powinien niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku, zgodnie z art. 33a. ust. 1 pkt 1 ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100 000 zł. Sankcję tę nakłada Prezes Urzędu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: VIN Nissan Navara 2012/03/19 21:18 #23952

  • Voyth
  • Voyth Avatar
Dzięki, jestem już po tej akcji, ale chce się dowiedzieć co jest z tym samochodem, bo albo dealer mnie oszukał sprzedając drożej samochód z DPFem, albo nie mam pojęcia dlaczego tak jest...

Proszę o pomoc z VINem :blink:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport