Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: PHU Gabriel - Bełchatów

PHU Gabriel - Bełchatów 2011/09/01 17:01 #16000

  • wolfi99
  • wolfi99 Avatar
Nie jestem znawcą i pozostawiam ocenę czytającym.

Obiekt inspekcji: Zafira 1.9 CDTI, rocz. 2008, 150KM, przebieg z licznika 87000 km.
VIN - W0L0AHM758G169533
I nr rej.: HO-HE 448
Sprzedający: PHU "Gabriel", Bełchatów, ul. Kolejowa 28
link : gabriel.otomoto.pl/opel-zafira-oplacona-1-9-cdti-C20037854.html

Byłem tam dwa razy.
Pierwszy raz: obejrzałem i autko w naprawde super stanie, jedna głebsza ryska na
zderzaku i odprysk na klamce drzwi, szczeliny na oko równe, reszta OK. Wnętrze
czyste i w b. dobrym stanie (drobne ryski). Na plastikach przy drzwiach tylnej
kanapy są dość głębokie i szerokie rysy (na znacznej powierzchni). Przejechaliśmy
się ze sprzedającym, silnik pracuje równo, hamuje dobrze. Sprawdzałem miernikiem
lakieru (pierwszy raz w życiu)- wszędzie przedział między 100 a 150 (niby OK, ale
wachania są).Sprzedawca zapewnia o bezwypatkowości i przebiegu (do ostatniego
tchu;)). Pytanie o książkę serwisową: "Ma przyjść pocztą jutro lub pojutrze" -
hmmmmm

Jak na moje OKO LAIKA jest super.

Umawiam się na nastepny dzień. Sprzedawca zgadza sie na wizytę w ASO lub innym
warzsztacie (zawieszenie, hamownia i laserowa geometria). Chcę podpiąć pod komputer i ..... sprzedawca proponuje mi że podłączy go u siebie, hmmmmmm , ale zgadza się pojechać do ASO.
No to OKI

Wizyta druga. Poprosiłem znajomego fachowca o przyjżenie sie autku.
Sprzedawca zupełny luzak, nie widział problemu.
Pierwsza uwaga znajomka to nie orginalna przednia szyba (wstawiona z 2007-nie GM),
właściciel lekko wzburzony podważa fachowość fachowca :)
Druga uwaga: nie oginalny akumulator, sprzedawca bez zająknięcia przyjmuje na klate :)
Uwaga trzecia: coś nie tak z prawą stroną auta - przedni błotnik, tylne drzwi, próg
pod przednimi drzwiami, spojenie progu i tylnego błotnika. Porównujemy z lewym
bokiem i ....... a tu jak fabryka "wypluła" (nie piszę co stwierdziliśmy - nie
będę instruował "handlowców").
No i zaczeło się: (napiszę kulturalnie) - fachowiec to dupa, ON wie co sprzedaje,
nie widzieliśmy jakie teraz nowe astry opel sprzedaje (czytaj jaki jest lakier)
itp. Wszystko oczywiście zaznaczone odpowienią intonacją i słownictwem.
Po stwierdzeniu P. Gabriela abyśmy opuścili już teren i że auto właśnie zostało
sprzedane !!! (nie śmiałem zapytać o szczęśliwca), zakończyliśmy naszą inspekcję
bez odwiedzania już zamówionych pozostałych warsztatów.


Podsumowanie: nie polecam, po przeglądzie pozostałych ofert tego handlowca można
wyciągnąć pewne wnioski.
Pisze to ku przestrodze oraz dla wiadomości kupujących, im więcej ujawnionych tym
lepiej dla nas kupujących z drugiej ręki. Dzięki ZNAJOMEMU oraz infantylnyemu i
chamskiemu zachowaniu sprzedającego, mam swoje oszczędności i dalej ciesze się
życiem.
Mam żal do P. Gabriela że naciągnął mnie na koszta, choć z drugiej strony
"niewielki" wydatek a ile wiadomości i doświadczenia człowiek nabył :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: PHU Gabriel - Bełchatów 2011/09/01 19:07 #16015

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Na pamiątkę:

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: PHU Gabriel - Bełchatów 2011/09/03 19:01 #16075

  • beast
  • beast Avatar
nie pisze zeby bronic handlarza ale:
takie wahania na lakierze to nie swiadczy o niczym. z fabryki jak wychodzi potrafi sie wahac od 80 do 180.
nie wiem o jakich wadach piszesz na progu ale zafira pod tym wzgledem jest kiepsko poskladana- szpary na laczeniach wygladaja masakrycznie.
akumulator - mogl pasc - auto moglo stac - inny wlozony na sztuke
szyba - mogla pasc od kamienia ale nie tlumaczy to rocznika 2007 jesli auto z 2008 roku a jest bo wg VIN wychodzi data produkcji 10.05.2008.

chyba ze auto po ladnym dzwonie a lakier wg miernika oryginal bo kupil czesci w kolorze.

z drugiej strony niemiec nie sprzeda ci 2/3 letniego auta jesli nei ma nakulane albo nie bylo bite. wiec jesli szukasz takiego auta to musisz sie z tym liczyc.
Ostatnio zmieniany: 2011/09/03 19:05 przez beast.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: PHU Gabriel - Bełchatów 2012/07/24 12:33 #27934

  • jorre
  • jorre Avatar
Podobnie jak kolega powyżej nie chcę bronić handlarza, ALE... z Twojego postu wnioskuję, że chyba pierwszy raz w życiu kupowałeś używane auto, przednia szyba wymieniona jest w ponad połowie jeżdzących samochodów, kamienie itp. W octavii I, którą miałem od Nowości (rocznik 2000), szyba poszła 3 razy, w obecnym aucie, zmieniana była już raz. Akumulator nieorginalny ? zdarza się, jak z każdą częścią która się zużywa, auta nie widziałem, ale niech zgadnę, pióra wycieraczek, klocki hamulcowe i filtry też były nieoryginalne ? WOW.. to musiał być potężny dzwon... Reasumując, pojeźdź jeszcze troszkę i pooglądaj inne auta i posłuchaj innych handlarzy, a dopiero przekonasz się co to znaczy wciskanie kitu i złomu...

Powodzenia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: PHU Gabriel - Bełchatów 2012/07/24 19:34 #27939

  • wolfi99
  • wolfi99 Avatar
jorre

Ale się uśmiałem, piszesz pierwszy post i od razu obrona handlarza, gratuluje :laugh:
Od maja zeszłego roku zdążyłem już kupić to co chciałem, czyli nie "bity" i nie malowany.
Masz rację w jednym, szyba mogła być nie orginalna (tu była napewno), i na tym zakończmy wątek tego śmiesznego "sprzedawcy".
Nie byłeś i nie widziałeś, ja byłem i powiem tyle, że autko było pryskane, na 100% strona pasażera i to cała :ohmy: .
Jak by wszyscy handlarze byli tak grubiańscy jak ten człowiek to szybko by zwijali interes. Zresztą opinia krążąca po Bełchatowie o tym PHU jest mało ciekawa, nie wierzysz popytaj.

Nic nie wniosłeś tym postem, ja dalej jak ktokolwiek zapyta będę odradzał tam kupna, na markę trzeba sobie zapracować, a nie lżyć kupującego, bo ma pytania i uwagi "trudne" do wytłumaczenia na szybko.

Chcesz polecić tego "niby" sprzedawce to załuż oddzielny wątek i tam pisz pochwalne peany na jego temat ( o ile co kolwiek od niego kupiłeś).

Pzdr
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: PHU Gabriel - Bełchatów 2012/07/25 10:02 #27951

  • jorre
  • jorre Avatar
wolfi99 napisał:
jorre

Ale się uśmiałem, piszesz pierwszy post i od razu obrona handlarza, gratuluje :laugh:

Sorry, faktycznie ty jako zasłużony, wieloletni forumowicz.. chociaż chwileczkę, a to niespodzianka ! To też był Twój pierwszy post, zupełnie jak mój !... i od razu atak na handlarza ? jak możesz...
wolfi99 napisał:
jorre
Od maja zeszłego roku zdążyłem już kupić to co chciałem, czyli nie "bity" i nie malowany.
Masz rację w jednym, szyba mogła być nie orginalna (tu była napewno), i na tym zakończmy wątek tego śmiesznego "sprzedawcy".
Nie wiem, jaka byłą szyba i szczerze mówiąc średnio mnie to obchodzi, napisałem jedynie jak to jest z tymi szybami...
wolfi99 napisał:
jorre
Nie byłeś i nie widziałeś, ja byłem i powiem tyle, że autko było pryskane, na 100% strona pasażera i to cała :ohmy: .
Jak by wszyscy handlarze byli tak grubiańscy jak ten człowiek to szybko by zwijali interes. Zresztą opinia krążąca po Bełchatowie o tym PHU jest mało ciekawa, nie wierzysz popytaj.
Tak jak napisałem wcześniej, chyba nie widziałeś jeszcze na oczy grubiańskiego i chamskiego handlarza
wolfi99 napisał:
jorre
Nic nie wniosłeś tym postem, ja dalej jak ktokolwiek zapyta będę odradzał tam kupna, na markę trzeba sobie zapracować, a nie lżyć kupującego, bo ma pytania i uwagi "trudne" do wytłumaczenia na szybko.
Oczywiście, że wniosłem, wyraziłem swoje zdanie, tak jak wcześniej ty, tobie wolno, a mnie nie ?
wolfi99 napisał:
jorre
Chcesz polecić tego "niby" sprzedawce to załuż oddzielny wątek i tam pisz pochwalne peany na jego temat ( o ile co kolwiek od niego kupiłeś).
Pzdr

Nikomu nie mam zamiaru nikogo polecać, niczego od niego nie kupiłem i w najbliższym czasie nie mam zamiaru kupować czegokolwiek od kogokolwiek
Ostatnio zmieniany: 2012/07/25 10:03 przez jorre.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport