Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: Uwaga oszust! Mieczysław Zysk / Stanisław Korzepa

Uwaga oszust! Mieczysław Zysk / Stanisław Korzepa 2012/05/22 10:00 #26063

  • Tetris
  • Tetris Avatar
Temat zamieszczany był już kiedyś na stronie forumsamochodowe.pl, jednak oszust nie zaprzestał działalności. Może podawać się jako Mieczysław Zysk lub Stanisław Korzepa, posługuje się mailem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Jego działalność na serwisie otomoto.pl polega na kradzieży aukcji od innych użytkowników, z tym że wystawiane samochody mają cenę około trzy razy niższą od ich faktycznej wartości rynkowej. W mailach, przedstawia się jako lekarz, który wyjechał do Anglii zaś sprzedawany samochód zakupił w Polsce i postanawia się go pozbyć, ponieważ ma kierownicę z lewej strony a ponadto zakupił już inny samochód na wyspach. Cała transakcja odbywa się w ten sposób, że kupujący ma wpłacić wartość samochodu na firmę przewozową ( vehicle-carriers-services.com ) i w czasie weryfikacji, który wynosi 7 dni od odebrania samochodu ma się zdecydować czy chce go kupić, wtedy firma przekazuje pieniądze właścicielowi. Treść maila, który otrzymujemy po wysłaniu zapytania do sprzedawcy jest następująca ( pisownia oryginalna ):

"Witam,

Cieszê siê, ze sa Pañstwo zainteresowani moim samochodem. Sprzedajê ten samochód tak tanio, poniewaz kupilem tu w Anglii inny. Pochodzê z Polski. Jestem lekarzem i ze wzglêdu na pracê przeprowadzilem siê do Wielkiej Brytanii. Mam tu nowa pracê i zarabiam wiêcej niz w Polsce. Przywiozlem samochód z Polski do Anglii. Samochód zarejestrowany jest w Polsce. Prawdopodobnie sa Pañstwo zainteresowani tym, dlaczego sprzedajê go w tak niskiej cenie. Cena rynkowa samochodów z kierownica po prawej stronie jest w Anglii niska. Samochód ma kierownice po lewej stronie, jest to wersja europejska, oraz byl zakupiony w salonie w Polsce.
Samochód jest w doskonalym stanie, nie ma uszkodzeñ, bezwypadkowy. Nie posiada zadrapañ, garazowany. Nie palê, zatem samochód jest typowy dla osoby niepalacej.
Wnêtrze jest równiez w doskonalej formie.
Silnik jest równiez w bardzo dobrym stanie, nie ma z nim problemów.
Pojazd posiada pelna dokumentacjê serwisowania. Jest on równiez zarejestrowany w Polsce i jest to jeden z powodów, dlaczego sprzedajê samochód w Polsce. Samochód jest równiez ubezpieczony. Posiada wszystkie dokumenty.
Jeœli potrzebuja Pañstwo wiêcej zdjêc lub jakiekolwiek inne informacje na temat samochodu, proszê mnie o tym powiadomic w kolejnym mailu, abym mógl Pañstwu je wyslac. Równiez podam Pañstwu wiêcej szczególów na temat tego, w jaki sposób transakcja bêdzie sfinalizowana.

Czekam na Pañstwa odpowiedz mozliwie jak najszybciej. "

Warto również wspomnieć o firmie przewozowej, która też może być jednym wielkim oszustwem, bo podobno współpracuje z UPS, jednak dzwoniąc do UPS dowiadujemy się, że im nic nie wiadomo na temat tego przewoźnika.

Linki do ujawnionych przypadków tego rodzaju przekrętu:
1. link
2. link
3. link
Ostatnio zmieniany: 2012/05/22 10:03 przez Tetris.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Uwaga oszust! Mieczysław Zysk / Stanisław Korzepa 2012/06/01 12:10 #26445

  • LizaMinelli
  • LizaMinelli Avatar
Witam.
Ja w sprawie tego oszusta, bo właśnie się na niego natknęłam i otrzymałam już nawet identyczne wiadomości jak w Pana poście.
Czy może mi Pan coś więcej napisać w tej sprawie? Np. czy próbował pan finalizować tą transakcję? A może zna Pan kogoś kto próbował?
Ja nie mam zamiaru jej finalizować, ale nie chcę tego tak zostawić - w końcu ktoś się nabierze...

Pozdrawiam
MP

Teraz sprzedaje to:
otomoto.pl/show?id=C24155886
Ostatnio zmieniany: 2012/06/01 12:11 przez LizaMinelli. Powód: uzupełnienie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Uwaga oszust! Mieczysław Zysk / Stanisław Korzepa 2012/06/05 10:59 #26603

  • Tetris
  • Tetris Avatar
Nie próbowałem finalizować transakcji, bo byłoby to po prostu czystą głupotą. W dalszej wymianie maili sprzedający był agresywny, domagał się wpłaty, mówił, że samochód i tak wystawi. Ogłoszenie, które Pani podała zostało usunięte przez pracownika otoMoto, więc miejmy nadzieję, że oszust został zdemaskowany. Cieszę się, że ta wiadomość komuś pomogła i mam nadzieję, że będzie przestrogą również dla innych. Nie dajmy się nabrać
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Uwaga oszust! Mieczysław Zysk / Stanisław Korzepa 2012/06/05 12:11 #26604

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Uwaga oszust! Mieczysław Zysk / Stanisław Korzepa 2012/06/11 22:47 #26815

  • arnold_00
  • arnold_00 Avatar
ja tez zostałem oszukany przez tego kogoś na 24 tys zł i jestem załamany nie wiem co mam z tym zrobić,czy ktoś możne mi pomóc? mój nr tel 512978035
Ostatnio zmieniany: 2012/06/11 22:53 przez arnold_00. Powód: błedy
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Uwaga oszust! Mieczysław Zysk / Stanisław Korzepa 2012/06/12 06:46 #26819

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
arnold_00 napisał:
ja tez zostałem oszukany przez tego kogoś na 24 tys zł i jestem załamany nie wiem co mam z tym zrobić,czy ktoś możne mi pomóc? mój nr tel 512978035

Nie chcę cię martwić ale o ile mnie wiedza nie myli to właśnie straciłeś 24 tyś :( smutne ale ten proceder działa od lat i dziwię się że ktoś jeszcze daje się na to nabrać. Twoja kasa leży pewnie teraz gdzieś a jakimś banku na Kajmanach a ten co się wrobił opala się na Jamajce.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Uwaga oszust! Mieczysław Zysk / Stanisław Korzepa 2012/06/12 10:45 #26825

  • arnold_00
  • arnold_00 Avatar
Ale powinni namierzyć tego złodzieja,chyba sa na to jakieś sposoby
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Uwaga oszust! Mieczysław Zysk / Stanisław Korzepa 2012/06/12 16:10 #26828

  • LizaMinelli
  • LizaMinelli Avatar
Powyżej jest link do strony do strony policji, gdzie opisany jest ten rodzaj przestępstwa. Wklejam go poniżej i myślę, że powinieneś to przeczytać, ale niestety - pozbawi Cię to złudzeń, że jest jakakolwiek możliwość odzyskania pieniędzy.
www.policja.pl/portal/pol/1218/39219/Jak...geryjskiegoquot.html

Na Twoim miejscu jednak zgłosiłabym to na policję, bo a nóż-widelec jest jakaś szansa...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Uwaga oszust! Mieczysław Zysk / Stanisław Korzepa 2012/06/12 20:51 #26835

  • arnold_00
  • arnold_00 Avatar
Juz zgłosiłem to na policje ale szanse są bardzo małe bo pieniądze poszły n konto w angli
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Uwaga oszust! Mieczysław Zysk / Stanisław Korzepa 2012/06/17 10:41 #26955

  • Śliwa
  • Śliwa Avatar
To jest tzw. Nigeryjski przekręt.

Firmy transportowe nie istnieją, banki które się z nami kontaktują nie istnieja ( chociaż czasami istnieją, nawet mail wygląda na prawdziwy ).

Ja pracuje w firmie kurierskiej i u nas jeszcze inaczej to jest.

Niby kupują coś na allegro, sprzedający wysyła mu info z ceną za przesyłke i towar, potem bank z UK się kontaktuje ze sprzedającym i pisze, że ma kase i jak on wyśle paczkę ( ma im podać numer paczki ) to oni mu przeleją pieniądze, że niby takie zabezpieczenie dla kupującego jak i sprzedającego. I co myslicie, że sprzedający otrzymuje gotówkę :) ? :) Dzownią potem i płaczą, bo tanie rzeczy to nie są.




Wracając do aut, najlepiej wbijać nazwy tych firm przewozowych w google, co niby to wszystko organizują i zawsze pojawi się napis "oszustwo". Czasami warto przyglądać się na zdjęcia, czasami widać inny samochód i okazuje się, że blachy są np z Rosji, albo w ogóle z innego kraju niż auto niby teraz przebywa.

Nie słyszałem, żeby kogoś złapali, bo to z tego co kiedyś czytałem to idzie do UK a potem do Nigerii a tam złap sobie kogoś :(

Pamiętać należy, że nie ma nic za darmo.
Ostatnio zmieniany: 2012/06/17 10:44 przez Śliwa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport