Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
Posty prosimy oznaczać [POMOC][MIEJSCOWOŚĆ][TYTUŁ]

TEMAT: POMÓŻCIE koleżance kupić "pewne" auto z Niemiec ;)

POMÓŻCIE koleżance kupić "pewne" auto z Niemiec ;) 2013/03/15 16:18 #40178

  • DarKa83
  • DarKa83 Avatar
Witam serdecznie
Chciałabym się poradzić osób znających się na rzeczy w jakiś sposób nabyć „pewnie” auto z Niemiec.
Wiem, że okazje motoryzacyjne nie istnieją ale zostałam zapewniona, że mogę przyjechać na miejsce (Drezno) i zobaczyć auto przed wpłaceniem zaliczki za sprowadzenie auta co zamierzam zrobić jutro.
Chodzi o Honde Accord 2.2D którą sprzedawca (Polak) mieszkający w Niemczech chce sprzedać.
Auto ma zostać sprowadzone do Polski (Słupsk) wraz z opłaceniem jego, w ciągu tygodnia. Jutro mam przyjechać zobaczyć samochód i wpłacić 10% zaliczki. Auto ma przyjechać opłacone i gotowe do rejestracji. Dodatkowo sprzedawca zapewnia, że może dowieźć auto w dowolne miejsce w Polsce (60gr za kilometr laweta).

Dane sprzedawcy: Telefon 729 637 604, Jan Nowek, nr konta bankowego: 44 1140 2004 0000 3902 7424 6163
Adres zamieszkania: Polska, Mianowice (woj. pomorskie)
W Polsce ma założoną firmę DS Mobil, 76-200 Słupsk ul. Żelazna 7
Adres w Niemczech gdzie auto stoi: DS Auto Mobile GBR Erfurter Strasse 8-12 Dresden.

Czytałam wiele wpisów gdzie ludzie wpłacają sprzedawcą zaliczki i po tym kontakt już się urywa. Chcę uniknąć takiej sytuacji. Pytanie – Jak?
Co powinnam zobaczyć na miejscu by upewnić się, że auto jest „pewne”?
Jak zweryfikować auto i samego sprzedawcę?
Czy podpisanie umowy ze sprzedawcą cokolwiek mi da?
Jakie dokumenty sprawdzić i jak?
Czy możliwe jest, że dokumenty są w agencji celnej i nic nie zobaczę? Czy w takie sytuacji sprzedawca ma jakiś kwit, że zostawił dokumenty w agencji?

Auto jest w dobrej cenie i stąd moje obawy. Proszę o wskazanie właściwej drogi jak załatwić tą sprawę możliwie bezpiecznie minimalizując opcje oszustwa.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Wielbicielka motoryzacji
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: POMÓŻCIE koleżance kupić "pewne" auto z Niemiec ;) 2013/03/17 23:17 #40245

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
zwyczajnie nie wplacaj zaliczki i tak bedzie najbezpieczniej. AUto mozesz sprawdzic przeciez jak bedzie w kraju juz.. to po co ta zaliczka? smierdzi mi to. Wg mnie powinnas dopiero sie interesowac tym autem jak bedzie juz w kraju i gosc umozliwi sprawdzenie. Inaczej wydaje mi sie ze stracisz kase. Wystarczy ze wyjdzie cos nie tak z nim i gosc ci ani grosza nie odda.

otomoto.forumsamochodowe.pl/honda-accord...ilnie-C28339152.html

tu ci odpowiedzieli. Oszustwem to smierdzi i tyle na zakonczenie

forum.gazeta.pl/forum/w,20,143227830,,Po..._z_Niemiec_.html?v=2
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport