Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
Posty prosimy oznaczać [POMOC][MIEJSCOWOŚĆ][TYTUŁ]

TEMAT: auto na babcie

auto na babcie 2011/04/01 07:30 #9575

  • unipan
  • unipan Avatar
wiec chce kupic fiata doblo , gosc zarejstrowal auto na babcie chcial podpsiac sie za babcie i sprzedac mi samochod , kupowac auto zarejstrowane na babcie czy jechac do babci i z nia spisac umowe jest tu jakis myk
adminstratora przepraszam ale nie wiedzialem gdzie wpisac ten temat
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: auto na babcie 2011/04/01 07:59 #9576

  • IPOS
  • IPOS Avatar
Babcia sprzedającego jest właścicielem auta (formalnie), w związku z tym jeżeli sprzedający nie ma pełnomocnictwa to nie może występować w imieniu "Babci" mimo iż łączy ich pokrewieństwo. O tym że podpisując się za Szanowną babcie jej podpisem bez pełnomocnictwa, sprzedający popełnia przestępstwo pewnie wiadomo, jeśli nie to już teraz tak B). Pamiętać trzeba że właściciel czyli Babcia wcale pojazdu nie musi chcieć sprzedawać to raz a dwa podpis wnuka powoduje że umowę można w każdym sądzie podważyć i unieważnić a pieniędzy które się zapłaci można dochodzić na oddzielnej drodze sądowej ( w oddzielnym procesie)co trwa i męczy. Ogólnie najlepiej będzie jak pojedziesz do "Babci", sprawdzisz dane i dopiero spiszecie umowę wtedy wszystko jest pewne.
Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: auto na babcie 2011/04/01 08:19 #9577

  • unipan
  • unipan Avatar
dzieki za odpowiedz a teraz przy rejstracji pojazdu na mnie dostaje dowod mieki czy twardy -auto zarejestrowany w polsce
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: auto na babcie 2011/04/01 11:02 #9582

  • NoozyMan
  • NoozyMan Avatar
mam nieodparte wrażenie że już gdzieś ktoś pisał u nas na forum o podobnym przypadku - problem często jest taki że tzw. "babcia" być może zmarła i trzeba zrobić coś z autem bo spadkobiercy płaca od wszystkiego podatek (tak więc jak ktoś dostał np. mieszkanie, działkę i samochód po babci to podatek ma sporawy do zapłacenia) wtedy najłatwiej sprzedać wstecznie samochód za babcie i mieć na opłacenie podatku.

Nie wiem jak jest w tym przypadku co opisałeś, ale jak podpisywać umowę to tylko i wyłącznie z właścicielem i na dodatek zweryfikować dane z dow. os.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport