Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

Ankieta:

Łącznie oddanych głosów: 0
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą wziąć udział w tej ankiecie

TEMAT: Oferty platnych usług a forum - ANKIETA

Oferty platnych usług a forum - ANKIETA 2011/04/21 06:56 #10486

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Pojawiła się oferta płatnego sprawdzania aut grypy VW i Audi, czy mamy podawać takie oferty na forum czy nie ?? u nas w sumie jest wszystko za darmo ale opcje płatne w sumie mogą pomóc innym w podjęciu decyzji czy kupić auto czy nie.
Ostatnio zmieniany: 2011/04/21 13:58 przez Krzysztof.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Oferty platnych usług a forum 2011/04/21 13:38 #10508

  • GURAL
  • GURAL Avatar
Tak wg. mnie to płatne oferty są sprzeczne z ideą forum. Forum jest darmowe dla wszystkich a ludzie pobierający opłaty za informacje to jak by nie patrzeć pobierają opłaty za informacje zdobyte nielegalnie, czyli ........ i tu każdy niech sobie sam dopowie ciąg dalszy.
Ja odkodowałem już kilka tysięcy numerów VIN i nie mam z tego ani złotówki, robię to tylko dlatego że chcę pomóc innym a nie żeby się dorabiać na innych.
Nawet nie wspomnę że niektórzy z tych forumowych "dorobkiewiczów" są bardzo oburzeni jak im się zwróci uwagę o ogłaszaniu się gdzie się tylko da, że świadczą takie usługi.

PS.
Usługa w ASO to bardzo podobny koszt, trzeba się tam niestety pofatygować z autkiem.
Ostatnio zmieniany: 2011/04/21 13:40 przez GURAL.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Oferty platnych usług a forum 2011/04/22 06:18 #10523

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Jedna odpowiedź tylko i ZERO kliknięć w ankietę, nie bać się :) W końcu robimy stronę dla was a nie dla siebie więc każda wasza opinia jest dla nas bardzo cenna.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Oferty platnych usług a forum - ANKIETA 2011/04/22 11:17 #10550

  • wolfcom
  • wolfcom Avatar
Osobiście jestem za NIE, gdyż tak jak to kolega ujął
forum założone zostało raczej w innym celu, a nie po to żeby ktoś trzepał na tym kapustę.
Każdy kto może coś wnieść od siebie niech stara się to zrobić nie z czysto i wyłącznie pobudek finansowych.
User który zacznie świadczyć takie usługi na forum będzie się pojawiał często ale nie po to żeby się wypowiedzieć tylko po to żeby sprawdzić czy czasem ma kolejne zlecenie.
Informacje które później uzyska i tak w sposób nielegalny, gdyż szczerze wątpię iż będzie wystawiał za te usługi faktury lub paragony SPRZEDAJE zamiast pomóc zwalczać nieuczciwych sprzedawców i im podobnych. Polecam własny portal stworzyć albo rozpocząć działalność na alle.... wyląduje wtedy pomiędzy ofertami książek serwisowych, kręcenia liczników, pieczątek serwisów zachodnich sąsiadów i mnóstwa BEZWPADKOWYCH.

Żyjemy w takim a nie innym społeczeństwie i podejżewam iż nie tylko u Nas dzieją się takie wałki z kręceniem liczników i wciskaniem kitu na prawie każdym ogłoszeniu że bezwypadkowe, jeżdźił dziadek do kościoła itp itd.
Drąży nas choroba sprzedawców, importerów itp osób które robią wszystko, żeby tylko zarobić jak najwięcej nie licząc się z konsekwencjami. Sprzedane - zaklepane, następny klient do oszukania zawsze czeka.
Wsadzają ludzi czasami do kompletnych wraków które dawno powinny topić się w hucie ale "NIE" wypicowane i podrobione powodują zagrożenie na drogach po których każdy z nas jeździ.
Słyszymy później iż zgieła np: cała rodzina lub ktoś nie zapanował nad autem i spowodował wypadek. Zawsze jest brany tylko pod uwagę w pierwszej kolejności czynnik ludzki ale stan pojazdu nie zawsze się da określić po rozbitym samochodzie który wygląda jak zgnieciona puszka po piwie.
Nie mówię, iż wszyscy są tacy ale przez takich cwelów i kombinatorów za nie długo nawet do salonu zaczynamy się bać chodzić bez miernika lakieru i znajomych którzy sprawdzą auto.
Zaczeliśmy walkę z tym, zastaliśmy zauważeni a niektóre sępy już się zlatują jak tu czasem można też zarobić.
Jestem zwykłym userem który znalazł to forum żeby skorzystać z informacji na które uzyskałem szybko odpowiedzi za co bardzo dziękuję.
Specjalistą od samochodów to nie jestem więc szukałem informacji u kolegów z forum.
Oni pomogą nam, my możemy pomóc innym w inny sposób ale żeby zarabiać na tym odrazu...??
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Oferty platnych usług a forum - ANKIETA 2011/04/22 12:54 #10556

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
A ja może byłbym na tak.
Sam mam podobną możliwość - sprawdzam auta BMW, niestety tylko rozkodowanie VIN mam bezpłatne (bo przeze mnie robione). Za info o przebiegu muszę płacić, więc ponieważ ja nie mam w domu za dużo wolnych pieniędzy przerzucam koszt na chętnych wiedzy o przebiegu.
Uważam, że powinna być informacja o tym, że jest taka możliwość - decyzję zostawić userom :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Oferty platnych usług a forum - ANKIETA 2011/04/22 13:42 #10560

  • wolfcom
  • wolfcom Avatar
Przyznam Ci rację tylko w tym iż każdy sam powinien decydować o swoich finansach.
Jeżeli takie sępy pojawią się na forum ta za chwilę każdy nowy user z dostępem do takich danych zwietrzy interes i zamiast POMÓC zacznie handlować.
Zdaję sobie sprawę iż informacja jest zawsze najcenniejsza i nieważne z jakiej dziedziny, ale nie róbmy tutaj targu.
Przypadek z autopsji: Forum elektroda
Od lat jestem jego userem, dawniej każdy się starał i forum rosło.
Renomę swoją już ma w nie jednej dziedzinie ale od jakiegoś czasu forum jest typowo komercyjne opanowane przez sępy. Do pojawiającego się nowego tematu piszą tylko nieliczni, ale user piszący posta dostanie zawsze kilka atrakcyjnych ofert na PM za z góry określone kwoty.

Część pozostanie wierna ideologii pomocy i wyplenienia nieuczciwych handlarzy, ale nie obciążajmy tylko ich, ktoś nowy jeżeli chce się przyłączyć z swoją wiedzą i możliwościami to zapraszamy ale nie pozwólmy im otwierać swoich straganów.
Ostatnio zmieniany: 2011/04/22 13:43 przez wolfcom.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Oferty platnych usług a forum - ANKIETA 2014/07/23 10:22 #64701

  • forces7
  • forces7 Avatar
Moim zdaniem jeśli ktoś ma możliwość sprawdzenia czegoś i CHCE to zrobić za darmo, chwała mu za to, zgodnie z ideą forum. Jeśli jednak musi ponieść jakieś koszty np. za sprawdzenie przebiegu jak pisze Kris75 powinien określić to jasno i nie widzę problemu żeby otrzymał za to "wynagrodzenie", przecież to może oszczędzić kupującemu dużo większych wydatków. Niestety "sępy" są na każdym forum i nawet złotówki nie zapłacą choć ktoś musi poświecić swój czas i energię.
Ale to tylko moje zdanie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Oferty platnych usług a forum - ANKIETA 2014/07/23 10:28 #64702

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Dodam od siebie że obecnie 90% danych które są na forum jest płatna i tylko dzięki waszym wpłatą forum jest dalej prowadzone w takiej formie jak teraz czyli informacja za darmo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Oferty platnych usług a forum - ANKIETA 2014/10/23 21:23 #67296

  • avatarek
  • avatarek Avatar
a ja jestem za, tylko zastanawia mnie kwesta waszej weryfikacji ewentualnych osob 'reklamujacych sie' aby opinia forum nie ucierpiala kiepsko zrealizowanymi/nieuczciwymi sprzedajacymi
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport