Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
{getmodule 161}

TEMAT: Audi a3 Olsztyn

Audi a3 Olsztyn 2012/01/13 16:04 #20690

  • Polak
  • Polak Avatar
Hej,
Oglądał ktoś może ta audi a3 w olsztynie?
otomoto.pl/audi-a3-z-niemiec-lift-110km-xenon-C22023565.html

W innych portal widziałem, że stoi na Sielskiej 45 bodajże. Ktoś zna opinie o tym komisie itd? Byłbym wdzięczny za info.

Wiem, że w regulaminie można poprosić o opinie do jednego autka ale też nie chciałbym spamować to może od razu to samo opinie i ew o komisie:
otomoto.pl/audi-a3-5-drzwi-diesel-C20950122.html
Ostatnio zmieniany: 2012/01/13 16:06 przez Polak.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Audi a3 Olsztyn 2012/01/14 19:33 #20736

  • AutoRaport
  • AutoRaport Avatar
  • Offline
do pierwszego Audi polecam weryfikację książki serwisowej - złapać za tel i potwierdzić przebieg i naprawy w miejscu gdzie auto było serwisowane/

drugie Audi - obejrzał bym przód auta bo coś mi nie pasuje, a zdjęcie jest tylko jedno. I ta sama historia z przebiegiem do weryfikacji. Tu nie ma wzmianki o książce serwisowej.

Reasumując to auta ja klasyfikuje oba Audi do tzw. "okazji" jakich wiele na rynku i dla mnie ta grupa aut podlega szczególnej weryfikacji przy oględzinach - zwłaszcza jeśli chodzi o przebieg i wypadkowość. To że sprzedawca zarzeka się że wszystkie elementy nie były ponownie lakierowane nie oznacza, że nie były wymieniona na takie same w tym samym kolorze, a znane są i takie przypadki :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Audi a3 Olsztyn 2012/01/14 21:06 #20753

  • Polak
  • Polak Avatar
20 tyś za audi a3 z 2002 to okazja? :/
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Audi a3 Olsztyn 2012/01/14 21:51 #20759

  • AutoRaport
  • AutoRaport Avatar
  • Offline
"okazja" na tym forum to auta takie jak te Audi - pełno jest takich w mniejszej lub większej cenie, wszystkie maja wypas wyposażenie, niski przebieg, książkę serwisową od Turka i jeździła nimi babcia/dziadek w niedzielę do sklepu i dlatego przebieg 10-15 letnim aucie to JEDYNE 100tys km.

Ja Cię uczuliłem tylko że te ogłoszenia które podałeś są takie jak każde inne od handlarza. Trzeba szukać gdzie jest haczyk, BO ZAWSZE jakiś jest - często jest przebieg lub naprawa blacharsko-lakiernicza, a czasami faktycznie warto się autem zainteresować. Dlatego nigdy staram się nie odradzać oględzin już na wstępie - jak ma się niedaleko i trochę czasu to zawsze warto przyjrzeć się bliżej auto i je prześwietlić.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Audi a3 Olsztyn 2012/01/15 20:49 #20819

  • Polak
  • Polak Avatar
Mam małe doświadczenie w motoryzacji. Szukam auta za 20 tyś +- 2 tyś . Po ok 2 miesięcznych poszukiwaniach, szczerze mówiąc mam trochę dość :/ Jakie auta mogę szukać za takie pieniądze pomijając wszelakie okazje typu VW Golf V 1.9 TDI? ;) Jest coś godnego polecenia? Chodzi mi o w miarę trwałe auto bo planuje zakup na dłużej.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Audi a3 Olsztyn 2012/01/15 21:33 #20825

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Podaj jeszcze jakie masz wymagania co do auta, ilość miejsca, ilość km jakie będziesz robił, miasto, wieś, trasy, benzyna/ropa/gaz, coupe, sedan, kombi, tir :) jazda samemu, z żona, z dzieciakami (ile i jaki wiek) tak można wymieniać jeszcze długo ... napisz czego szukasz bo samo 20 tyś nie wiele nam mówi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Audi a3 Olsztyn 2012/01/15 21:44 #20828

  • Polak
  • Polak Avatar
;) Jeździć będę przeważnie sam ;) Także samochód typu kombi nie potrzebny ;) Benzyna/Diesel nie gra dla mnie większej roli, ważne żeby auto mi nie paliło 8> na trasie ;)
Po ok 2 miesiącach jeżdżenia patrzenia aut to już wszystko jedno naprawdę ;) Największe marzenie? Zadbane auto (bez żadnych większych przetarć tapicerki itd), czyste i w miarę pewne. Dlatego już nie jestem wybredny a myślę, że za ok 20 tyś do jasnej cholery można coś kupić, to nie jest mały pieniądz. Bo dość mam jeżdżenia do (czystych aut, pewnych, bezwypadkowych, lać i jechać) bo na miejscu się okazuje, że halogen lata, kluczyk do stacyjki jest rozkodowany a drzwi ocierają o próg (w aucie 5 letnim). Także jak widzisz frustracja połączona ze zniechęceniem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Audi a3 Olsztyn 2012/01/15 21:58 #20832

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Ciężko coś doradzić ale ja bym szukał auta gdzieś na placu jakiegoś dealera, często mają komisy i ludzie biorąc nowe auto zostawiają stare w rozliczeniu. Na twoim miejscu szukał bym czegoś po leasingu ze stajni Forda, Skody ewentualnie Mazda, KIA, może jakiś Fiat. Jeśli szukasz ściąganych aut to masz w 90% przekręty typu przebiegi, auta po wypadkach ... nikt na zachodzi nie jest głupi i za grosze nie sprzedaje dobrego sprawnego auta.

W większości aut przebiegi po 300 czy 400 tyś nie są straszne, podstawa jak były serwisowane i z ilu km je cofnięto :) Zanim pojedziesz oglądać auto to pytaj się sprzedawcy o VIN, czy można pojechać do wskazanego przez ciebie warsztatu i czy jest skłonny zapłacić za wizytę a jeśli auto będzie w 100% takie jak opisał to zwrócisz mu kasę za przegląd. Jak się migają to nie ma co marnować czasu nawet na telefon.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Audi a3 Olsztyn 2012/01/15 22:03 #20835

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
A jeszcze jedno :)

Jak sobie upatrzysz jakąś markę to sprawdź fora poświęcone danemu modelowi, czasami trafiają się auta forumowiczów, dobrze dopieszczone z historią na forum, a sprzedają bo np. zamieniają na nowszy model.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Audi a3 Olsztyn 2012/01/15 23:26 #20845

  • Polak
  • Polak Avatar
A takie alfy? Przykładowo: otomoto.pl/show?id=C21630544 .
Cena nie jest jakaś odbiegająca od normy. Słyszałem różne opinie o alfach dlatego nie brałem ich pod uwagę ale teraz przeglądając opinie ludzie się pozytywnie o nich wypowiadają.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport