Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
{getmodule 161}

TEMAT: Audi A6 3.0 Quattro VIN WAUZZZ4B92N004032

Audi A6 3.0 Quattro VIN WAUZZZ4B92N004032 2012/02/19 17:42 #22511

  • DuZy
  • DuZy Avatar
Chciałbym prosić o sprawdzenie numeru VIN auta i ewentualnie historii serwisowej jeśli jakaś jest.


otomoto.pl/audi-a6-3-0-v6-quattro-132tys-km-aso-C21802264.html

VIN: WAUZZZ4B92N004032
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Audi A6 3.0 Quattro VIN WAUZZZ4B92N004032 2012/02/19 23:22 #22524

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Dekodowanie numeru VIN WAUZZZ4B92N004032 na www.automo.pl
Nazwa dekodera: Dekoder VIN dla Grupy VAG #2

Vehicle Identification No.: WAUZZZ4B92N004032
Model Designation: audi a6 av. qu. 3.0
Model: A6
Date of production: 06.06.2001
Model year: 2002
Sales type: 4B502Z
Engine code: ASN
Transmission code: FLV
Axle drive: 5A
Interior trim code: LE
Roof color: N5
Exterior color/Paint Code: N5/Y5X
Activated carbon canister: [1E1] : Activated carbon canister
Additional child seat anchors: [3B0] : Without additional child seat anchor
Additional dust seals: [6U0] : Without additional seals outside
Additional tires (winter tires): [2WA] : Without additional tires
Air bag: [4UE] : Air bag for driver and front seatpassenger
Anti-theft protection system: [7AA] : Electronic vehicle immobilization device
Antifreeze: [1C1] : Antifreeze up to -25 degree celsiustolerance up to -30 degree C
Auxiliary heating: [9M0] : Without auxiliary/parking heater
Batteries: [J0L] : Battery 340 A (70 Ah)
Body measures: [5C0] : Without special body measures
Body style: [K8D] : Station Wagon Variant/Avant
Brake type, front: [1LG] : Disc brakes, front
Brake type, rear: [1KD] : Disc brakes, rear
Breakaway interior mirror: [4L2] : Dipping breakaway interior rear viewmirror
Bumper systems: [2K1] : Reinforced bumpers
CD ROM/DVD/SD card: [7QA] : Without CD/DVD for navigation
CD changer/CD player: [7A2] : CD changer
Carrier frequency for radio remote control: [5D1] : Carrier frequency 433.92 MHz-434.42 Mhz
Cassette and CD storage unit: [4W0] : Without cassette and CD storage unit
Center armrest: [6E3] : Front center armrest
Center rear seat belts: [3C7] : 3-point seat belt for center rear seat
Child bench seat: [3V0] : Without child bench seat
Component part sets with country-specific design requirements: [B0F] : Component parts set, complying withvehicle type for Switzerland, variousparts
Components with special surface appearance: [6FB] : Body-colored exterior mirror housings
Cruise control: [8T1] : Cruise control system (CCS)
Customized installation: [FC0] : Without customized installation
Dashboard: [4N0] : Standard dashboard
Delivery equipment: [2A4] : Delivery equipment for shipment (transitcoating) with thick seat cover
Door and lid locking system: [4K4] : Radio remote controlled central locking
Double-size standard radio/dual-view display: [2T0] : Without double-sized standard (DIN)
Drive layout: [1X1] : Four wheel drive
Emission standard: [0GG] : Emission standard EU4
Engine cooling system: [8Z5] : Not hot country
Engine specifications: [D2H] : 6-cylinder gasoline engine 3.0 L/162 kW30V V6base engine is T15
Equipment levels: [A8S] : Standard equipment
Exterior mirror setting: [6XD] : Exterior mirrors: electricallyadjustable/heated
Exterior noise suppression measures: [2B0] : Without additional exterior noisesuppression
First aid kit / warning triangle: [1T2] : Warning triangle
Front license plate bracket: [6W5] : Front license plate bracket
Front underbody guard: [1SA] : Without additional front underbody guard
Fuel quantity for initial filling: [1Z6] : Increase in initial standard fuelfilling
Fuel systems: [0F2] : Fuel system for carburetor gasolineengine
Gearshift boot/cover: [6R0] : Selector lever cover
Gearshift knob/handle: [6Q2] : Leather gearshift knob/handle
General operating permit, alterations: [C17] : Operating permit, alteration
Generators: [8GR] : Alternator 150 A
Hand brake lever handle: [6PC] : Leather hand brake lever handle
Handling standard production and pre-production series: [FA0] : Control of standard production
Headlight: [8ED] : Bi-functional headlight with gasdischarge lamp, for driving on the right
Headlight activation: [8K0] : Without special headlightactivation
Headlight washer system: [8X1] : Headlight washer system
Headlight-range adjustment: [8Q3] : Automatic headlight-range adjustmentdynamic (self-adjusting while driving)
Heat accumulator system/additional heater: [7E0] : W/o heat accumulator/auxiliary heating
Heating and air conditioning system: [9AK] : Climatronic with impact pressurecontrol free of cfc
Identification plates: [1EX] : Special identification plate for ECfor M1 passenger vehicle
Insert for the filling up of unleaded fuel/fuel type: [2G1] : Insert for the filling up of unleadedfuel
Inserts: [5ME] : Vavona wood insert "amber", high-gloss
Installation parts for engine (engine mount system): [1VH] : Installation parts for six-cylinderengine
Label for central electric: [0W1] : Label for central electricGerman-speaking countries
Leather parts scope: [3HA] : Without leather parts scope
Left exterior mirror: [5SL] : Left exterior mirror: aspherical
Lock operation for tailgate/trunk lid: [4E0] : Tailgate/trunk lid unlockingfrom outside
Lockable wheel bolts: [1PC] : Wheel bolts with anti-theft protection(unlockable)
Luggage compartment floor covering: [6SS] : Luggage compartment floor covering
Luggage compartment lining: [5A5] : Trunk lining, with stowage trays
Lumbar support: [7P1] : Power adjustable lumbar support in frontseats
Moldings: [4ZB] : Bright moldings
Multi-function display/trip computer: [9Q2] : Multi-function display/on-board computerwith check control
Navigation device: [7Q0] : Without navigation device
Owner's manuals: [0VG] : Information kit in Italian
Paint preservative/transit coating: [5K1] : Paint preservative (wax)
Park distance control: [7X0] : Without park distance control
Partition: [3CB] : Removable net partition
Quattro GmbH: [FQ0] : Standard production wheels
Radios: [8UD] : Radio "concert"
Rear axle: [0N6] : Rear axle with reduced tread
Rear cargo area: [3GD] : Plane rear cargo area
Rear fog light: [8TC] : Rear fog light for driving on the right
Rear headrests: [3Q6] : Three rear headrests
Rear seats: [3NZ] : Rear seat bench unsplit, backrest splitfolding
Rear trim panel: [6V1] : Rear trim panel (ECE)
Right exterior mirror: [5RU] : Right exterior mirror: convex(large viewing field)
Roll-up sun screen for rear and side windows: [3Y0] : Without roll-up sun screen
Roof insert/convertible top: [3FA] : Without roof insert (standard roof)
Roof rails/roof load rack: [3S1] : Bright roof rails
Safety certificate: [0LF] : Special plates/stickers/safety certificates for Switzerland
Scuff plates: [7M1] : Scuff plates in door apertures withmetal inserts
Seat adjustment: [3PF] : Electric height adjustment for bothfront seats
Seat belt check: [9P0] : Without seat belt reminder
Seat covering: [N1H] : Leather seat covering
Seat heater: [4A4] : Seat heater for front and rear seatsseparately controlled
Self-collection / special control: [A00] : No self-collection
Shock absorption/suspension, chassis: [1BE] : Sports suspension/shock absorption
Side air bag: [4X3] : Side air bag front with curtain air bag
Side and rear windows: [4KR] : Laminated glass side windows, rearwindows in heat-insulating glass
Sill top/sill cover: [5E2] : Sill top with door cover
Ski bag: [3X1] : Load-through provision with ski bag
Spare wheel/breakdown set: [1G3] : Alloy spare wheel with originalequipment tires
Speaker installation: [9VD] : Speaker (active)
Special editions: [E0A] : No special edition
Special labels/plates: [0ST] : Labels/plates in German and French
Steering: [1N1] : Power steering
Steering column systems: [2C5] : Axial and vertical adjustable steeringcolumn
Steering system arrangement: [L0L] : Left-hand drive vehicle
Steering wheels: [1MU] : Leather trimmed sports steering wheelfor air bag system with Tiptronic
Tachograph/logbook: [9NX] : Without electronic logbook
Telepay device: [9B0] : Without telepay device
Telephone/telematics: [9ZF] : Mobile phone preparation with hands-freespeaking system
Tie down straps/net/pocket: [6M1] : Tie down straps
Tire pressure warning light: [7K0] : Without tire pressure warning light
Tires: [H8A] : Tires 235/45 R 17 93Y
Trailer hitch: [1D0] : Without trailer hitch
Transit coating: [NT0] : Transit coating (type 1)
Transmission shafts: [1WD] : Transmission shaft for tripod joints
Transmission shafts, rear axle: [1YD] : Transmission shafts for rear axlediameter 108
Transmission specifications: [G0Q] : 5-speed automatic transmission forfour-wheel drive vehicle
Transmission types/gearshift mechanisms: [0G7] : Tiptronic
Type approval countries/countries with special requirements: [B13] : Type approval Switzerland
Type sign: [2Z1] : Type sign at rearand "Quattro" nameplates respectively
Vehicle class differentiation units/platform components: [0DS] : Vehicle class differentiation 4B0
Vehicle specifications: [F0A] : No special purpose vehicle, standardequipment
Weight category front axle: [0JK] : Weight category front axleweight range 10
Weight category rear axle: [0YR] : Weight range 16installation control only, norequirement forecast
Wheels: [C1X] : Alloy wheels 7.5J x 175-arm spider style, offset 45
Windshield glass type: [4GK] : Laminated windshield, with sunshield
Windshield wiper intermittent control: [8N4] : Windshield wiper intermittent controlwith potentiometer (four speeds)
Audio-response system/voice control: [QH0] : Without voice control
Base engine: [T15] : 6-cylinder gasoline engine 3.0 Lunit 06C.B (aluminum)
Child seats: [QA0] : Without child seat
Control number (no PR-Family): [S5Z] : Tank fill with anti-spark fouling(special fuel)
Danger alarm system: [VY0] : Without danger alarm system
Front seats: [Q1D] : Sports front seats
Hands-free system: [VX0] : Without hands-free system
Instrument inserts: [U1C] : Instrument insert with km/h speedometer,clock, tachometer, trip odometer andadd. instruments (volt., oil temperat.)
Remote-controlled garage door opener: [VC0] : W/o remote-controlled garage door opener
TV reception/digital radio reception: [QV0] : W/o TV reception/digital radio reception
Tire suppliers: [V0A] : Tires w/o specification of tire brand
Dekodowanie pochodzi z www.automo.pl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Audi A6 3.0 Quattro VIN WAUZZZ4B92N004032 2012/02/20 13:58 #22540

  • kobe24la
  • kobe24la Avatar
Przebieg do mocnej weryfikacji. Przez 10 lat jazdy, to nawet po mieście nakręcisz sporo więcej niż 130 tyś km. A przecież nikt nie kupuje takiego kombi z takim silnikiem, żeby raz w tygodniu do kościoła jeździć 5 km. A ponieważ to Radom (kopalnia szrotów) jestem prawie pewien, że przebieg to lipa. Książka pewnie kupiona z pieczątkami.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Audi A6 3.0 Quattro VIN WAUZZZ4B92N004032 2012/02/20 16:11 #22543

  • DuZy
  • DuZy Avatar
Sprawdzałem dzisiaj w ASO te auto.
Ostatni przegląd przy 130000 w listopadzie 2011.
Wygląda to jednak wszystko bardzo dziwnie bo wszystkie przeglądy ma robione przy pełnych okrągłych przebiegach: 20000, 40000 itd
Jest to bardzo dziwne - albo ktoś w ASO olewał sobie i wpisywał przebiegi bez dokładnych kilometrów albo ktoś przekręcał licznik na określone wartości przed przeglądami.
Chciałem dokładnie sprawdzić właśnie ze względu na szrotowisko w Radomiu ale teraz już kompletnie nie wiem jak do tego podejść.
Z ciekawszych rzeczy np w ASO nie ma żadnej wzmianki o wymianie paska rozrządu - a powinien być wymieniony przy 90000 jak mi się wydaje.
Są info o wymianie oleju, końcówek w zawieszeniu, przegubów itp
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Audi A6 3.0 Quattro VIN WAUZZZ4B92N004032 2012/02/20 19:30 #22548

  • kobe24la
  • kobe24la Avatar
Jeżeli tylko serwis potwierdza, że faktycznie u nich auto miało robione przeglądy, to to że są robione przy okrągłych "liczbach" nie jest raczej niczym dziwnym. Sam jak jeżdżę na wymiany olejów lub przeglądy i jak pytają o przebieg, to też podaję w zaokrągleniu, bo nigdy nie pamiętam dokładnie.
Może udało ci się trafić rodzynka, choć przyznaję, że jest to zbyt piękne - auto z komisu w Radomiu. Na twoim miejscu zabrał bym auto do ASO i niech dokładnie go sprawdzą, lakier, silnik, komputer, itp.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Audi A6 3.0 Quattro VIN WAUZZZ4B92N004032 2012/03/03 19:53 #23080

  • DuZy
  • DuZy Avatar
Byłem, oglądałem, sprawdzałem w ASO i szrot aż strach. Na fotkach wszystko pięknie ładnie ale masakra straszna. Dla chętnych opowiem więcej jakby ktoś był zainteresowany (mam wydruki z ASO).
Potwierdziło się - Radom omijać szerokim łukiem i to bardzo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Audi A6 3.0 Quattro VIN WAUZZZ4B92N004032 2012/03/03 20:04 #23082

  • kobe24la
  • kobe24la Avatar
Wal śmiało na forum. Po to ono jest, żeby inni się nie nadziali na nieuczciwych sprzedawców.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Audi A6 3.0 Quattro VIN WAUZZZ4B92N004032 2012/03/04 14:40 #23104

  • DuZy
  • DuZy Avatar
Auto ostatni serwis miało 03.2011 w Szwajcarii przy przebiegu ok 129000. Następny przy 132000 był już w Polsce w listopadzie (zapewne wtedy kupujący zorientował się o problemach i poszedł na sprzedaż) i teraz mój przy 135000.

Auto na foto wygląda świetnie jednak rzeczywistość co innego. Przednia lampa nie pasuje z błotnikiem, przedni słupek nie pasuje z błotnikiem. Szyby boczne obie od strony kierowcy z roku 2000 reszta z 2001 przednia z 2004. Na dachu rdza przy rynience - standardowo w tym modelu. Nierówno założona klapka wlewu paliwa. Po tym wszystkim byłem pewny że już auto na pewno nie jest takie bezwypadkowe jak miało być. Sprzedający powiedział że malowany był tylko jeden błotnik ale nic więcej. Zapalona kontrolka CHECK ENGINE i na komputerze sygnalizacja pozycjonowania świateł. Po negocjacji ceny (dało się zejść na prawdę nisko tylko po samych oględzinach nawet bez jazdy co też mnie zastanowiło) pojechałem do serwisu żeby sprawdzili co jest nie tak.

Okazało się że samochód był cały malowany oprócz drzwi pasażerów i dachu. Przednia maska wymieniona na nową (grubość lakieru poniżej 100 mikro). Wszystkie elementy miały grubość powyżej 200 mikro miejscami powyżej 300 mikro.

Po podniesieniu i odkręceniu osłon dosłownie na głowę zaczął nam wylewać się olej spod silnika. Cała komora była dosłownie oblana olejem - nie dało się stać pod silnikiem bo kapało na głowę. Prawdopodobne wycieki spod pokryw zaworów, spod rozrządu i nie wiadomo skąd jeszcze bo serwis nie był wstanie stwierdzić po tym jak wszystko było w oleju.

Z tyłu dyfer też cały zapocony i zalany - nie wiadomo do końca skąd ciekło (albo korek albo przy łączeniu z wałem - nie stwierdzili tego jednoznacznie).

Po podłączeniu do komputera ręce opadły i zaczęło się. Podaję wszystkie odczyty jakie komp wyciągnął:
1. Elektronika silnika:
- cylinder 5 - rozpoznane nieregularne zapłony - statycznie
- poziom paliwa - za niski - statycznie
- układ odpowietrzenia zbiornika paliwa - nieprawidłowy przepływ - statycznie
- zasilanie napięciowe zacisku 30 - napięcie za niskie - statycznie
- rząd 1, sonda 2 - rezystancja wewnętrzna za duża - statycznie
- rząd 2, przestawienie wałka rozrządu - nieprawidłowe działanie - sporadycznie
2. Elektronika skrzyni biegów
- sygnał obciążenia - komunikat o usterce ze sterownika silnika - sporadycznie
3. Zestaw wskaźników tablicy przyrządów
- radio - brak komunikacji - sporadycznie
4. Centralny zamek
- otwarcie na skutek sygnału zderzenia - statycznie
5. Elektronika systemu klimatyzacji/ogrzewania
- czujnik temperatury zewnętrznej G17 - przerwa/zwarcie z potencjałem plus - sporadycznie
- silnik nastawczy klapy centralnej V70 - blokuje lub bez napięcia - sporadycznie
- silnik nastawczy klapy zamkniętego obiegu powietrza V113 - blokuje lub bez napięcia - sporadycznie
- czujnik wysokiego ciśnienia G65 - przerwa/zwarcie z potencjałem plus - sporadycznie
- czujnik jakości powietrza G238 - uszkodzenie - statycznie
- sterownik zestawu wskaźników J285 - brak komunikacji - sporadycznie

Nie mam za dużej wiedzy w zakresie błędów ale mechanik powiedział że część jest niepokojąca (rozrząd, sonda, cewki) a część mogła wcześniej wystąpić i komp to zapamiętał.
Generalnie trzeba by likwidować wycieki (potencjalnie wyjmować nawet silnik bo z tyłu silnika też gdzieś ciekło), nie wiadomo co z dyfrem i czy quattro długo pożyje czy już dostało w kość, cewka do wymiany, nie wiadomo skąd się wziął problem z wałkiem rozrządu.

Mam w oryginale dokumenty jak też fakturę na to wszystko co opisałem z serwisu jakby ktoś chciał obejrzeć. Ja z auta zrezygnowałem bo za dużo niewiadomych i nie byłem pewny czy w takim stanie to w ogóle do domu dojadę.

Ciekawą rzecz w serwisie mi powiedział jeden z mechaników jak go zapytałem co o tym aucie sądzi. Powiedział - "Wiesz Radom to takie złomowisko i zlot gratów i tu się generalnie samochodów używanych nie kupuje."
I tą złotą myślą chyba zakończę ten opis ;)
Ostatnio zmieniany: 2012/03/04 14:40 przez DuZy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Audi A6 3.0 Quattro VIN WAUZZZ4B92N004032 2012/03/04 16:29 #23131

  • Budyń
  • Budyń Avatar
Co do przeglądów i przebiegów w ASO to ostatnio zabił mnie koleś w Citroenie. Mają klienta, który wozi ludzi jakimś tam Jumperem 9 osobowym i lata 2 razy w tygodniu trasy po 3000km :S
Auto ma cesję ubezpieczenia na bank, gwarancję itd i a więc koleś co 20 czy 30 tysięcy kilometrów (nie wiem co ile ma przeglądy 9 osobowy Jumper 2.2 HDi!?) powinien się meldować w ASO. Jak wiadomo gwarancja mówi, że przegląd wg. wskazania licznika km lub raz do roku. Tak więc koleś wali po niemal 300.000km rocznie i raz do roku zjawia się w ASO z cofniętym licznikiem (profesjonalnie, bo komp w ASO Citroen niczego nie wskazuje! :angry: ) i robi przegląd. Polak potrafi ... :angry: :angry: :angry:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Audi A6 3.0 Quattro VIN WAUZZZ4B92N004032 2012/03/04 16:34 #23133

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Małe ma te przebiegi ta cytrynka :)

U znajomego w firmie dostawczak po 3 miesiącach od odebrania w salonie ma już 160 tyś przebiegu :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport