Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
{getmodule 161}

TEMAT: Audi A4 B8 2010 WAUZZZ8K9BA063535

Audi A4 B8 2010 WAUZZZ8K9BA063535 2018/03/15 14:26 #82940

  • Pavloo
  • Pavloo Avatar
www.otomoto.pl/oferta/audi-a4-audi-a4-2-...utomat-ID6zs1Rj.html

VIN: WAUZZZ8K9BA063535
data pierwszej rejestracji: 25.10.2010
z Niemiec

Byłem oglądać. Jechałem przeświadczony, że to ulepa bo wcześniej gość dał mi VIN. Sprawdzałem w autodna i autobaza. W załącznikach raporty.

Chciałem zobaczyć bo blisko a w pobliżu innego 2.7 w automacie nie było. Na żywo wydał się bardziej wiarygodny, zarówno gość jak i stan samochodu. Ale mam mieszane uczucia. Może coś pomożecie. ;)

Auto jest poobijane czego nie widac na zdjęciach, ale właściel mówił przez tel.
- Wgnieciony lewy próg wielkości może połówki piłki golfowej,
- wgnieciona maska z prawej strony samochodu, tak pofalowana jakby coś była jakaś koliza ale zderzak nie uszkodzony więc może wymieniony
- przerysowany błotnik przedni, teraz nie pamiętam który, ale nie groźnie - raczej ryski
- przerysowany zderzak tylni, też tak "parkingowa szkoda"
- chyba jeszcze tylne prawe nadkole lub drzwi, już nie pamiętam
- ogólnie z 5 elementów do malowania naliczyłem

Szyba przednia wymieniona, oraz prawa tylna drzwi i mała bagażnika prawa też. Oryginał Audi ale inny rok.

Właściciel twierdzi, że sam sprowadził z Niemiec z komisu. I że był taki jaki jest. Niby dla żony ale jednak za mały do wożenia dzieciaka i rzeczy :huh:

Serwis ostatni 182.000 km, szkoda w bazie przy ok. 188.000 km w kwietniu 2017, a do Polski w czerwcu 2017. Obecnie ok. 192.000 km czyli przebieg teoretycznie jest realny.

W autodna jeszcze inne szkody wcześniejsze wyszły.

Facet niby nie widzi problemu pojechać do ASO Audi sprawdzić (450 zł). Zastanawiałem się czy nie nasłać mu jeszcze gościa z firmy co jedzie robić diagnostyke przed zakupową za 250 zł znalałzem.

Moje pytani brzmi: czy jest możliwe, że poobijany samochód kwalifikował się do malowania i dlatego widnieje szkoda >10.000 euro ?
Czy raczej było groźniej typu poduchy wywalone itd...
Załączniki:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Audi A4 B8 2010 WAUZZZ8K9BA063535 2018/03/15 22:45 #82941

  • Wojtek69
  • Wojtek69 Avatar
Wypadałoby zacząć od dokładnego pomierzenia przyzwoitym i dobrze skalibrowanym miernikiem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Audi A4 B8 2010 WAUZZZ8K9BA063535 2018/03/15 23:03 #82942

  • Pavloo
  • Pavloo Avatar
Zdaje sobie sprawę, że to jedyny sposób aby coś się dowiedzieć.

Jest gość w Chojnicach co może podjechać w moim imieniu i przedstawić się jako klient. Nie wiem czy mogę podać nazwę stronki, gdzie znalazłem - nie chcę spamować reklam.

Chce 250 zł za tzw. diagnostykę przed zakupem a w tym:
- sprawdzenie grubości lakieru miernikiem - podobno dobre klasy
- oględziny newralgicznych miejsc, które zna, że mogą być miejsca spawów ćwiartek itd
- diagnostyka komputerowa i szukanie błędów oraz niby głębiej czy coś nie było szemrane w elektronice
- pojechanie na stacje diagnostyczna aby sprawdzić stan zawieszenia, hamulców, zobaczyć podwozie itd - jak na przeglądzie

Czy macie doświadczenie z tego typu usługami ? Mogę też pojechać sam jeszcze raz i podjechać do warsztatu w Chojnicach gdzie to ma kosztować 100 zł aczkolwiek obawiam się, że tam to będzie takie na szybko, zapchajdziura pomiędzy naprawianiem samochodów. Podepnie pod kompa, błędów nie ma to dalej szukać nie będzie. Miernik lakieru też jest w cenie ale jakoś mi z kolei za tanio się wydaje, żeby się przyłożyć. Sam nie wiem. W ASO w Audi w Bydgoszczy (gdzie mieszkam) kosztuje to z kolei 450 zł ale tam mają też bazę, gdzie być może ta historia wypadkowa wyjdzie.

Właściciel auta twierdził, że można by podjechać ale mu to zajmie cały dzień a zajęty jest. Trochę się nie dziwie. Nawet zaczał głośno myśleć, że może jakoś bym sam zabrał auto do bdg i sprawdził... ale nie pociągałem tematu bo ustaliłem, że jeszcze zadzwonię. Tym mnie trochę zdziwił i zaskarbił zaufania lub chciał uśpić czujność.

Gdyby ktoś oglądał to auto przypadkiem lub jest z Chojnic lub okolic to chętnie dowiem się czegoś.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport