Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
{getmodule 161}

TEMAT: UWAGA Fiat Panda, skręcony licznik i prawdopodobnie inne

UWAGA Fiat Panda, skręcony licznik i prawdopodobnie inne 2012/10/07 18:36 #31312

  • niebylem
  • niebylem Avatar
Witam!

Dzisiaj natknąłem się na allegro na swoją dawną Pandę.

http://otomoto.pl/fiat-panda-C26247730.html

Na aukcji jest wszystko pięknie fajnie, a ja sprzedałem auto z 317 tys na budziku (zegary są zmienione na te z wersji Motion a orginalnie były z Active Plus. Dodatkowo z silnika leciał olej (nie tylko spod UPG) a skrzynia była na wymarciu, a koleś niekoniecznie je wymienił (po zdjęciach nie jestem w stanie sprawdzić).
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: UWAGA Fiat Panda, skręcony licznik i prawdopodobnie inne 2012/10/08 12:12 #31340

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Ciekawe info - ale tak po prawdzie - skąd wiesz, że to Twoje auto?
Skąd my mamy wiedzieć, że jesteś byłym właścicielem tego auta a nie "kolegą" handlarza, któremu nie idą jego "perełki" więc kopie doły pod kimś innym?
No wyjaśnij nam to, strasznie jestem ciekaw...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: UWAGA Fiat Panda, skręcony licznik i prawdopodobnie inne 2012/10/08 12:29 #31342

  • niebylem
  • niebylem Avatar
Gumowe wycieraczki od pasażera z Pandy u kierowcy z Seicento, zapach do samochodu (koleś nie zmienił) z morskim zapachem (taki lekko łazienkowy), w plastikach pod skrzynią biegu od strony pasażera 2 dziurki po wkrętach (zamontowany uchwyt do PDA).

Chcesz więcej? Pytaj.

Założyłem konto specjalnie żeby w razie wypadku poinformować kogoś kto może by szukał tutaj o Pandzie informacji.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: UWAGA Fiat Panda, skręcony licznik i prawdopodobnie inne 2012/10/08 13:26 #31345

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Wiesz - dobrze, że podajesz takie fakty - ale może bardziej konkrety - zamieść numer VIN i numer rejestracyjny na którym sprzedawałeś auto - to są już jakieś twarde dowody ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: UWAGA Fiat Panda, skręcony licznik i prawdopodobnie inne 2012/10/08 14:33 #31362

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
Vin masz na umowie razem z rejestracja. Jak bys odnalesc nie mogl :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: UWAGA Fiat Panda, skręcony licznik i prawdopodobnie inne 2012/10/09 17:55 #31477

  • giernal
  • giernal Avatar
Panowie nie czepiajcie się kolegi niebylem, bo to faktycznie jego byłe auto.
Najlepszym dowodem niech będzie jego konto założone ponad rok temu w serwisie autoWcentrum: www.autocentrum.pl/awc/niebylem/fiat-panda-2004/

P.S. Na to forum trafił dzięki mnie i czuje się za niego odpowiedzialny. :)
Ostatnio zmieniany: 2012/10/09 17:58 przez giernal. Powód: błędy stylistyczne, zbyt mała ilość argumentów
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: UWAGA Fiat Panda, skręcony licznik i prawdopodobnie inne 2012/10/09 18:04 #31480

  • niebylem
  • niebylem Avatar
Jak tylko będę w domu to wrzucę VIN, nie ma problemu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: UWAGA Fiat Panda, skręcony licznik i prawdopodobnie inne 2012/10/09 19:29 #31485

  • Budyń
  • Budyń Avatar
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: UWAGA Fiat Panda, skręcony licznik i prawdopodobnie inne 2012/10/10 16:06 #31526

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
byl bity po prawej?
Vinu nadal brak..

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: UWAGA Fiat Panda, skręcony licznik i prawdopodobnie inne 2012/10/10 21:13 #31567

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
niebylem napisał:
Jak tylko będę w domu to wrzucę VIN, nie ma problemu.

Tu nie chodzi o czepialstwo tylko po numerze VIN będzie można powiązać informację z samochodem, to taki dowód osobisty dla auta :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: UWAGA Fiat Panda, skręcony licznik i prawdopodobnie inne 2012/10/16 07:43 #31909

  • niebylem
  • niebylem Avatar
Tak jak mówiłem.
VIN: ZFA16900000286682
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: UWAGA Fiat Panda, skręcony licznik i prawdopodobnie inne 2012/10/16 07:48 #31910

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
a masz kolego jeszcze jakies fotki przebiegu w niej albo jakies cokolwiek info? czy byla bita itp? dodaj tu dla potomnych wszystko co wiesz ;)

Numer VIN - ZFA16900000286682
Region - Italy
Fabryka / Producent - Milan
Marka - Fiat
Model - Nuova Panda\nRok - 2004
Silnik - 1.1 E4 ACTIVE-5 PORTE
Numer seryjny - 01154096
Ostatnio zmieniany: 2012/10/16 07:50 przez Inspektor.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: UWAGA Fiat Panda, skręcony licznik i prawdopodobnie inne 2012/10/16 08:46 #31913

  • niebylem
  • niebylem Avatar


Ale tak jak mówiłem zegary są zmienione na te z wersji Motion czy tam emotion.

Czy była bita? W fakturach mam wpis "naprawa powypadkowa" ale nie było to raczej nic większego. Szyba z przodu jest zmieniana (jak potrzebujecie mogę podać datę zmiany nawet, wszystko mam w papierach).
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: UWAGA Fiat Panda, skręcony licznik i prawdopodobnie inne 2012/10/16 09:41 #31917

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
mozesz wrzucic tu skany na forum tego co masz ;) pozniej sie komus moze przydac ;) czyli jak sadze zegary maja w sobie tylko przebieg? i zmienil na inne i to ta prosta korekta ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: UWAGA Fiat Panda, skręcony licznik i prawdopodobnie inne 2012/10/16 13:51 #31944

  • niebylem
  • niebylem Avatar
abc1234xx napisał:
czyli jak sadze zegary maja w sobie tylko przebieg?

Nie wiem jak odpowiedzieć na to pytanie, bo go nie rozumiem ;)

A skany jak tu ktoś kiedyś napisze i dostanę powiadomienie ma maila i mu się przydadzą to prześlę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: UWAGA Fiat Panda, skręcony licznik i prawdopodobnie inne 2012/10/16 14:17 #31946

  • Budyń
  • Budyń Avatar
niebylem napisał:
abc1234xx napisał:
czyli jak sadze zegary maja w sobie tylko przebieg?

Nie wiem jak odpowiedzieć na to pytanie, bo go nie rozumiem ;)

A skany jak tu ktoś kiedyś napisze i dostanę powiadomienie ma maila i mu się przydadzą to prześlę.

W Pandzie 1.1 Actual jest szyna CAN, która nie ma możliwości "wyosiowania" licznika z obrotomierzem a co za tym idzie - odczytu stanu km. Można go zamontować jak w Twoim egzemplarzu ze stanem licznika taki jaki był w liczniku (omijając CAN). Szybki manewr ale skutkuje tym, że po powrocie do licznika fabrycznie montowanego powinien wskoczyć rzeczywisty przebieg.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport