Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
{getmodule 161}
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Szukam pandy dla siebie i trafiłem perełke

Szukam pandy dla siebie i trafiłem perełke 2010/12/14 20:53 #4806

  • CYTRA
  • CYTRA Avatar
moto.allegro.pl/fiat-panda-lpg-2004r-gaz...nan-i1309753661.html

moto.allegro.pl/fiat-panda-salon-polska-i1357517778.html

Pierwszy link - auto przebieg 170 000 i ma pokrowce - drugi 70 000 i juz nie ma pokrowcy.
Zobacz kluczyki i radio, oraz bałagan nad radiem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Szukam pandy dla siebie i trafiłem perełke 2010/12/14 21:07 #4810

  • NoozyMan
  • NoozyMan Avatar
Dzięki kolego za info - dorzucę zrzuty z ekranu







A to już drugie ogłoszenie



Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Szukam pandy dla siebie i trafiłem perełke 2010/12/15 10:46 #4825

  • krzysieksel1969
  • krzysieksel1969 Avatar
I wlasnie dlatego po to sie kupuje pande i inne samochody z instalacją gazową zeby jezdzic wiecej niz 10k rocznie.........przy 70 tys dopiero sie gaz zwrocil. no jak 3 tys na szybko zarobi przez cofniecie licznika ktoro jest juz udowodnione to nieżle.Czy to przypadkiem nie jest próba oszustwa lub wyłudzenia?
Ostatnio zmieniany: 2010/12/15 13:02 przez krzysieksel1969.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Szukam pandy dla siebie i trafiłem perełke 2010/12/17 16:02 #4877

  • polon
  • polon Avatar
Powinno się takich od razu zgłaszać na policję!

Taki "oszust" zarobi 2-3 tyś a ktoś straci 2-3 tyś na ewentualne naprawy.

Panda co udowodniły testy ADAC czy DEKRA to ogólnie solidne auto, ale przebieg 170 tyś km, jest już poważnym stanem, gdzie niektóre elementy trzeba by wymieniać.

zadzwonię do gościa i zapytam go dlaczego skręcił licznik, ciekawe co powie :|


...

po 3 min. zapewnień, że auto jest idealne na pytanie dlaczego nagle z przebiegu 171 tyś jest 76 i stwierdzenie, że skręcił licznik, zaczęły gościa ponosić nerwy. Zaczął się odgrażać i rzucił słuchawką. Ewidentny oszust !!
Ostatnio zmieniany: 2010/12/17 16:10 przez polon.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Szukam pandy dla siebie i trafiłem perełke 2010/12/17 16:07 #4878

  • krzysieksel1969
  • krzysieksel1969 Avatar
Może to zgloscić? ciekawe jak można to zrobić? Czy ewentualny przyszły własciciel powinien to zrobić po zakupie auta jak się o tym dowie?
Ostatnio zmieniany: 2010/12/17 16:08 przez krzysieksel1969.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Szukam pandy dla siebie i trafiłem perełke 2010/12/17 16:12 #4879

  • polon
  • polon Avatar
myślę, że nawet powinień to zrobić! Bo kiedyś ktoś może przyjść do niego jako długoletniego i pierwszego właściciela auta z pretensjami. Tamtem gość jest handlarzem i nawet nie przerejestrował auta na siebie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Szukam pandy dla siebie i trafiłem perełke 2010/12/17 17:44 #4880

  • CYTRA
  • CYTRA Avatar
Dzwoniłem do właściciela pandy gdy cena była 8500 na rękę i po namyśle stwierdziłem że wolę dołożyć 3000-4000PLN i kupić z dużo mniejszym przebiegiem. No i znalazłem taką przyzwoitą pandolinę z przebiegiem 76000 w cenie 11800 - tyle że okazało się że to ta sama. Nie szukam taniej tylko dobrej. Nawet szukając droższego auta (nie taniego) można zostać oszukanym. Pozostaje mi tylko mailowo lub telefonicznie poinformować poprzedniego właściciela o tym co się dzieje z jego autem, żeby jakoś zabezpieczył się przed roszczeniami osoby która to auto zarejestruje na siebie i przy pierwszej wizycie w serwisie fiata i resecie błędów pozna faktyczny przebieg samochodu. Dobrze byłoby gdyby ktoś to auto na allegro kupił przez KUP TERAZ i wystawił komentarz że rezygnuje z zakupu gdyż auto jest niezgodne z opisem gdyż w opisie jest przebieg 76 000 a faktyczny 170 000. Ja chciałem kupić ale już mnie zdążył dodać do czarnej listy ten matacz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Szukam pandy dla siebie i trafiłem perełke 2010/12/17 19:04 #4882

  • don12
  • don12 Avatar
Koledzy tak patrzyłem na ten temat :) i poprosiłem znajomego z okolic Poznania ,aby zobaczył to auto , rozmowa telefoniczna , facet stwierdził iż jest poza Poznaniem i teraz nie ma możliwości ,aby podjechać zobaczyć to auto.
Zadzwoniła jego żona spytać się w sprawie Corsy , którą facet także wystawia - ku zaskoczeniu jest możliwe oglądnięcie samochodu , no to pojechał i na miejscu oprócz corsy i innych aut ... stała także PANDA :)
zgadnijcie jaki ma przebieg ??? ... 119000 ... gościu chyba jeszcze nie skręcił licznika tylko zrobi to wtedy kiedy kupujący przyjedzie na oględziny

Ręce opadają , bo Corsa także nie wygląda na te swoje 132 tyś km
Ostatnio zmieniany: 2010/12/17 19:05 przez don12.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Szukam pandy dla siebie i trafiłem perełke 2010/12/17 19:56 #4883

  • polon
  • polon Avatar
dzwoniłem do poprzedniego właściciela kilka razy, ale niestety tel. jest wyłączony ( odzywa się tylko poczta )

Będę jeszcze jutro próbował, aż do skutku. Nie można tak tego zostawić. Widać, że gość próbuje nieźle zarabiać na cudzej krzywdzie i do tego przez oszustwo!

Ps. czy nie ma ktoś znajomego policjanta, który mógłby się tym zająć. Albo kogoś w skarbówce, podejrzewam, że też zaniża ceny na późniejszych umowach, żeby nie płacić wyższych podatków od wzbogacenia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Szukam pandy dla siebie i trafiłem perełke 2010/12/19 14:13 #4943

  • cked
  • cked Avatar
polon, tak naprawde w tej sprawie, nawet po znajomosciach, nic nie mozesz zrobic, takie polskie prawo, dlatego daj sobie spokoj, ciesz sie nadchodzącymi swietami, a osoba ktora jest ogarnieta i chce naprawde kupic auto z realnym przebiegiem, jedzie najpierw do ASO FIAT i tam sprawdza dany przebieg.
Ostatnio zmieniany: 2010/12/19 14:18 przez cked.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Szukam pandy dla siebie i trafiłem perełke 2011/01/10 00:29 #5603

  • kamoreks
  • kamoreks Avatar
Nie mozemy tak myslec jak CKED, My stanowimy prawo, i jak bedzie trzeba to bedziemy wladzą wykonawczą !! Za takie i inne rzeczy nie pozostaje nic innego jak zatłuc!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Nie kupiłem do tej pory samochodu 2011/01/10 07:37 #5610

  • CYTRA
  • CYTRA Avatar
Nie zależy mi na czasie. Doszedłem do wniosku że kupię nową z salonu bo już za 23000 brutto kolega można nabyć golasa ale nowy samochodzik. Wole dołozyć 12000 i kupić nowy samochodzik niż starego 7 letniego trupa od jakiegoś huja co liczniki cofa żeby innych oszukać. Auto kupię nowe na 8 - 10 lat bo te samochody są tanie i wiele na wartości nie tracą więc po co się "łaszczyć" na 12000 i potem połowę z tego włożyć w wyeksploatowany samochód.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Szukam pandy dla siebie i trafiłem perełke 2011/01/10 10:14 #5613

  • polon
  • polon Avatar
co do nowej Pandy w wersji podstawowej, to nie zgodzę się, że warto to kupić i jeszcze na 10 lat. Nie chodzi tutaj o to, że panda jest "słabym" autem. Tylko kupowanie podstawowej wersji, żeby mieć tylko gwarancję to moim zdaniem słaby pomysł. Wolałbym kupić już roczny lub dwu letni model, gdzie utratę wartości ktoś wziął na siebie, ale za to zaoferował auto z wyposażeniem. Pamiętaj, że przez 10 lat będziesz się męczył brakiem wspomagania, elektryki, centralnego nie wspominam o KLIMATYZACJI.

Sam pracuję w salonie Fiata i wiem, że można kupić auto DEMO w lepszej cenie, albo po prostu czekać na okazję kiedy ktoś odda 2 latka.

Pomyśl o tym. Zdecydowanie lepiej na tym wyjdziesz.

Ps. Panda jest na tyle trwałym i mało awaryjnym autem, że nie ma co kupować nowej dla gwarancji. - sprawdź sobie ostatnie testy niemieckich firm Panda jest w czołowych miejscach rankingów.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Szukam pandy dla siebie i trafiłem perełke 2011/01/10 12:49 #5620

  • CYTRA
  • CYTRA Avatar
Nowy jest nowy a 2-3 letni golasy są po 17-18 tys. Kto kupuje auto wyposażone w klime, elektryke itd żeby po dwóch latach jest sprzedać? 10lat - obecne z rocznika 2003 są 7-8 letnie i jeżdzą. Nowy to nowy a 2-3 letnie auto z wysposażeniem będzie kosztować też powyżej 20 000pln i przebieg 2*20 000km czyli około 40 000km bo nikt nie kupi auta z klimą żeby robić nim 5000 km rocznie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Szukam pandy dla siebie i trafiłem perełke 2011/01/10 13:49 #5627

  • kamoreks
  • kamoreks Avatar
Przeciez klima to jest dzisiaj podstawa!
Tu nie chodzi o luxus ale o to zeby nie um.mrzec latem.
Panda z klimą to doplaca sie pewnie 2 tysiace i ma sie klime.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Siejesz Panie kolego marketing 2011/01/10 13:59 #5629

  • CYTRA
  • CYTRA Avatar
Każdy kupuje auto jakie potrzebuje a nie takie żeby łatwo sprzedać w przyszłości. Auto na 4000-5000 km rocznie żeby jeździć do pracy 5 km i dwa razy do roku nad morze lub w góry nie potrzebuje klimy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

A za 2000pln to mam paliwo na rok 2011/01/10 14:01 #5630

  • CYTRA
  • CYTRA Avatar
a jadąc 5 kilometrów z pracy do domu o 16.00 auto nawet sie nie wystudzi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Szukam pandy dla siebie i trafiłem perełke 2011/01/10 15:04 #5641

  • polon
  • polon Avatar
Cytra z całym szacunkiem, ale albo nie miałeś nigdy klimy, albo twój punkt widzenia jest daleki od mojego.

1. Za 5 lat auto bez klimy i bez wspomagania, będzie "mega" ciężkie do odsprzedania i na końcu listy ogłoszeń i życzeń potencjalnych klientów.

2. Po to się kupuje auto, żeby dawało wygodę.

3. Są ludzie, którzy potrafią kupić auto i oddać je już po roku.

( pracuję w salonie i widzę co kwartał ludzi, którzy oddają takie autka. Rekord to Punto, które po 12 dniach Pan oddał, miało dokładnie 23km )

.... można.

Chciałem tylko przedstawić najbardziej moim zdaniem optymalny punkt wyboru.

2-3 letnia Panda z dobrym wyposażeniem i przebiegiem ok 20-30tyś za 20tyś, jest bardziej atrakcyjna niż Nowy "golas " za 25tyś. - Rocznikiem się nie najem, a z wyposażenia będę mógł korzystać każdego dnia.

pzdr. dla Ciebie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Miałem Nissana Maxime z klimą, passata z klimą, omegę z klimą 2011/01/12 08:07 #5761

  • CYTRA
  • CYTRA Avatar
I tak kupie sobie NOWY samochód a nie UZYWANY. Mega ciężki do odsprzedania? Najszybciej sprzedają się tanie auta. Handlarze przed giełdą nie pytają się o wyposażenie, przebieg, historie tylko o cenę - reszta się nie liczy jak cena jest niska. Małe auto się nie kupuje żeby dawało wygodę tylko żeby się nim przemieszczać. Kolega ma punto 1 rocznik 1995 LPG od nowości i przebieg 330 000 i poza zawieszeniem co 30 000km, ojejem, rozrządem nic nie robi w tym aucie. Wygoda na tych naszych dziurawych drogach? Same dziury, koleiny, korki i fotoradary.
Stać mnie na NOWY i kupie NOWY.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Miałem Nissana Maxime z klimą, passata z klimą, omegę z klimą 2011/01/12 15:43 #5793

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Masz oczywiście takie prawo.
Tyle, że ligicznie rzecz biorąc jest to po prostu nieopłacalne.
Nie lepiej kupić dwu-trzy latka z przebiegiem 30-40 tys km (czyli też w zasadzie prawie nowe auto) za 70% wartości nowego auta? Czyli jak będziesz sprzedawać za 5 lat i dostaniesz np. za Pandę 7 tys zł, a teraz kupisz za 16-17 tys zł to będziesz stratny 10 tys. Jak kupisz nową Pandę i będziesz sprzedawać za 5 lat to dostaniesz może w ok. 10 tys zł - czyli będziesz stratny jakieś 14-15 tys zł.
Masz oczywiście rację, że cena jest głównym wyznacznikiem ale nie sądzę byś chciał sprzedawać handlarzowi za 50%-60% ceny rynkowej, bo więcej Ci nie zapłaci. Czyli zamiast tych 7 tys to dostaniesz może 4 tys zł.
Logika jest twarda i nieubłagalna dla nowych aut.
Aktualnie najbardziej opłaca się kupić auta dwu-trzy letnie.

No ale jak wspomniałem - to Twoje pieniądze :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: AutoRaport