Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
{getmodule 161}

TEMAT: [uwaga] Nowy a malowany

[uwaga] Nowy a malowany 2011/03/21 23:00 #9177

  • NowyMalowany
  • NowyMalowany Avatar
Witam

Jakiś czas temu postanowiłem kupić nowego fiata 600.
Zapłaciłem za auto zarejestrowałem opłaciłem OC AC i przy odbiorze postanowiłem zabrać z sobą cyfrowy miernik lakieru to co zobaczyłem przyprawiło mnie o mdłości, auto było malowane całe wskazania oscylowały od 220 mikrometrów do nawet 320 mikrometrów gdzie w nowym aucie norma to 110-150.
Oczywiście zrezygnowałem z zakupu bo nie poinformowano mnie, ze auto jest malowane (na jednym elemencie jest nawet zaciek) musiałem wycofać oc i ac oraz cofnąć rejestracje pieniądze zostały mi zwrócone.
Napisałem do centrali fiata po jakimś czasie otrzymałem odpowiedź, która mówiąc krótko była żałosna i nawet najgorszy handlarz używanymi autami bo takiego czegoś nie wymyślił otóż to , że fiat dopuszcza w cyklu produkcyjnym powtórne malowanie auta i taką grubość powłoki lakierniczej. (wszystkie auta w salonie miały prawidłową powłokę lakierniczą)
Tylko, że klient o takim fakcie powinien zostać poinformowany bo

Jak wiemy przy szkodzie rzeczoznawca bada auto miernikiem i przy takim wyniku dla niego auto było robione co zaniża odszkodowanie.

Za kilka lat gdybym sprzedawał to auto bezwypadkowe z oryginalnym lakierem a kupujący by stwierdził to co ja teraz podał by mnie do sądu, że sprzedałem mu malowane auto co naraziło by mnie na postępowanie sądowe i odszkodowanie, wtedy kto by mi uwierzył, że kupiłem nowe malowane auto? a odpowiedź fiata z pewnością była by inna.

Przykro mi, że Fiat Auto Poland tak traktuje swoich klientów

Numer vin auta które kupiłem (i oddałem) to ZFA18700001315174

Fiat 600 kolor srebrny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [uwaga] Nowy a malowany 2011/03/21 23:16 #9180

  • NoozyMan
  • NoozyMan Avatar
takie rzeczy to tylko u nas :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [uwaga] Nowy a malowany 2011/03/22 02:25 #9183

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
To jest niby to co cały czas pisałem niestety - nawet po nowe auto do salonu trzeba z miernikiem lecieć.
Masz może skany pism z centralą Fiata? Cokolwiek udokumentowanego dotyczącego tej sprawy?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [uwaga] Nowy a malowany 2011/03/22 09:36 #9186

  • NowyMalowany
  • NowyMalowany Avatar
Fiat odpisał, że w cyklu produkcyjnym dopuszczają ponowne malowanie elementów w tym przypadku całego auta bo takie mają normy produkcyjne, ot tak na wypadek jak coś na lini spierdzielą mogą legalnie sprzedać jako nowe, jedynie sąd by to podwżył bo wiadomo jak traktuje się auta z taką powłoką lakierniczą, ale ja to auto oddałem i kasę mi zwrócili co też jest faktem, że jednak się boją.



Uploaded with ImageShack.us
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [uwaga] Nowy a malowany 2011/03/22 12:11 #9192

  • NoozyMan
  • NoozyMan Avatar
"dopuszczalne wtedy max grubości powłoki lakierowanej to 300 do 350um"
To już wiem, że nigdy nie kupię fiata z salonu (pomijam że nie lubię tej marki) - nowe auto z salonu powinno być nieskazitelne, a jedyne rzeczy jakie mogą wyjść to usterki fabryczne (ale tu zazwyczaj te bardziej uczciwe koncerny robią akcje serwisowe). Ciekawe też czy Fiat ma takie normy na cały świat, czy tylko u nas w kraju to jest "dopuszczalne"
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [uwaga] Nowy a malowany 2011/03/22 14:40 #9197

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Piotrek - ale takie praktyki są WSZĘDZIE - podobną normę dla nowych aut ma Mercedes, Audi, Toyota itd. To nie tylko Fiat.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [uwaga] Nowy a malowany 2011/03/22 14:45 #9198

  • NoozyMan
  • NoozyMan Avatar
W Toyocie chyba nie uwierzą w taką normę :) o ile dobrze pamiętam to właśnie Toyota ma 0% tolerancji na błędy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [uwaga] Nowy a malowany 2011/03/22 18:19 #9208

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
A mi się już zdarzyło niestety - oceniałem dla radochy auto kumpla - nowe Mitsubishi Lancer - nówka - przejechane 10 km. Tylnia klapa, drzwi i błotnik 300 um, reszta auta oprócz maski i błotnika przedniego lewego (ok 140 um) miała grubo powyżej 200 um(24-270 um). Zrobiłem mu kartę pomiaru, aby kiedyś sprzedając pokazał jakiej grubości lakier był podczas opuszczenia budynku dealera. A kolezanka podjechała nowiutką Toyką Aygo - błotnik i drzwi przednie 280 um, reszta 100-120 um.
Więc mnie to już w zasadzie nie dziwi... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

[uwaga] Nowy a malowany 2015/12/23 18:47 #74675

  • wojt3kh
  • wojt3kh Avatar
A możne to dilerzy a nie producent malują !!!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

[uwaga] Nowy a malowany 2015/12/23 20:24 #74678

  • Mateusz
  • Mateusz Avatar
Mialem okazje pracowac w aso seata , i moge powiedziec ze wszyscy maluja auta B) nieraz cofalismy auto odrazu po zjezdzie z lory , byly sytuacje ze nowe auto zostalo uszkodzone podczas serwisu zerowego (mycie, zerwanie foli ochronnych , dokrecenie kol spr.cisnienia w kolach itp) zazwyczaj robia to praktykanci i dzieja sie cuda , widzialem jak nowy seat leon cupra wali tylem w róg sciany (uszkodzony tylny zderzak , blotnik klapa , pobita szyba itp) i wszystko to robili w naszej lakierni razem z klejeniem zderzaka :-)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport