Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
{getmodule 161}

TEMAT: Citroen C5 o co chodzi

Citroen C5 o co chodzi 2020/03/05 19:46 #89389

  • mr11
  • mr11 Avatar
Witam, czy ktoś mógłby mi pomóc, zobaczyć o co chodzi z tym samochodem? Za granicą miał 5 właścicieli, trzech właścicieli, to firmy, które miały go tylko kilka dni, po czym był sprzedawany dalej. Ostatnie kupno samochodu miało miejsce w grudniu 2019r przez kolejną firmę, która była w posiadaniu tego samochodu po raz kolejny tylko kilka dni, po czym został on sprowadzony do Polski. Czy ten samochód był wykorzystywany do wyłudzania VAT-u przez firmy?

Następne pytanie. Dlaczego nie ma żadnej historii tego pojazdu, przeglądów, odczytów licznika, nic, samochód widmo, jakby dopiero co wyjechał z salonu?


Jedyne co się dowiedziałem w ASO Citroena:
Start początku gwarancji 02.01.2009
Jedyny stan licznika: 75 921 km data:07.05.2012

Link do ogłoszenia: www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0-ben...a-full-ID6CW8bg.html

Link do raportu: www.autodna.pl/vin/VF7RDRFJC54092399/cit...ce1984d69/autodna_nl
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Citroen C5 o co chodzi 2020/03/05 20:13 #89391

  • Wojtek69
  • Wojtek69 Avatar
VIN VF7RDRFJC54092399

W Holandii każdy pośrednik jest wpisywany i nie ma to żadnego związku z wyłudzeniem VAT.

Jeżeli nie jest wykupiona umowa serwisowa centralna baza Citroena zawiera tylko naprawy gwarancyjne i akcje serwisowe, a więcej ma ewentualnie tylko konkretny serwis, który go obsługiwał w bazie wewnętrznej. Poza tym nie ma ogólnodostępnych przebiegów z Holandii.

Jeżeli ma np. książkę serwisową niech poda holenderskie tablice.

Jest zarejestrowany na 2008r.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Citroen C5 o co chodzi 2020/03/05 21:06 #89392

  • mr11
  • mr11 Avatar
A w jakim celu ten samochód miał tylu pośredników? Firma odsprzedawała go firmie? Do czego, to było im potrzebne, nie jest to podejrzane?

To czyli przebiegu nie można sprawdzić, trzeba wierzyć w to co jest na liczniku. Przebieg może być prawdziwy czy raczej kręcony?

Jeśli chodzi o bezwypadkowość, to też raczej nigdzie się nie dowiem, czy jest bezwypadkowy jak w raporcie nic o tym nie ma? Czujnik wykazał, że jest raczej cały w oryginale, nie ma szpachli, tylko wszędzie są różne wartości 40,60,80,100 na progach od środka 0 nie wiem czemu.

Napisał Pan, że jest zarejestrowany na 2008r, a nie na 2009 jak w raporcie?

Co to jest za Podatek BPM 9326.00 €, który jest w raporcie? Trzeba go zapłacić, bo nie wiem o co chodzi.

A co Pan myśli o cenie? Nie jest za niska na takie wyposażenie, dobry stan i jeszcze zarobek komisu? Z tego co patrzyłem na ogłoszeniach w Holandii, to po przeliczeniu na nasze wychodzi gdzieś 30 tysięcy za sam samochód + dokumenty i jeszcze do tej ceny trzeba doliczyć zarobek komisu. To skąd tu taka cena?

Czy warto jest go kupić z tyloma właścicielami, pośrednikami i zerową historią? Bo nie chce wpaść na jakąś minę, żeby później mieć problemy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Citroen C5 o co chodzi 2020/03/05 22:18 #89393

  • Wojtek69
  • Wojtek69 Avatar
Tak jak napisałem zacząć od załatwienia holenderskich tablic (są też wprowadzone w bazie Citroena).

Praktycznie w każdym aucie z Holandii jest taka sama sytuacja z pośrednikami i nie ma w tym nic dziwnego.

Domagać się od komisanta deklarowanej "pełnej historii serwisowej".

W takich raportach nigdy nie ma informacji o szkodach.

Tam jest tylko data pierwszej rejestracji, więc logiczne, że nie mógł być wyprodukowany w 2009r.

BPM to podatek od "luksusu" i tyle go było w cenie nowego auta, a jest też częściowo do odzyskania przy wymeldowaniu, dlatego prawdopodobnie był sprowadzony na niemieckich dokumentach i o odpowiednią kwotę trzeba pomniejszać cenę przy holenderskich ogłoszeniach.

Z reguły samochody sprowadzane na handel mają jakieś "zalety", że później cudownie wychodzą w niższej cenie niż zagranicą.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Citroen C5 o co chodzi 2020/03/06 00:13 #89394

  • mr11
  • mr11 Avatar
To jeszcze pytanie. Gdzie szukać informacji o szkodach, jak w płatnych raportach ich nie ma? W auto baza też nic nie ma.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Citroen C5 o co chodzi 2020/03/06 00:54 #89395

  • Wojtek69
  • Wojtek69 Avatar
Na dzień dzisiejszy nie ma dostępu do szkód z Holandii, więc tylko osobiste oględziny przez ogarniętą osobę, bo dzisiaj większość aut jest naprawiana pod miernik.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport