Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
{getmodule 161}

TEMAT: [Ocena] FIAT PUNTO 1.2

[Ocena] FIAT PUNTO 1.2 2012/10/11 09:50 #31599

  • tujek
  • tujek Avatar
Witajcie.
Nie miałem nigdy Punta wiec nie wiem za bardzo na co zwrócić uwagę. Czy ktoś znający się na tych autkach mógłby zerknać te te fotki: moto.allegro.pl/fiat-punto-1-2-benzyna-6...one-i2684533357.html
Dzięki :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [Ocena] FIAT PUNTO 1.2 2012/10/11 12:59 #31614

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
autka z francji zazwyczaj sa po dzwonie. Tu juz cos nie gra bo ma dodany bialy prawy airbag z obwodkami regulacji temperatury. Bardzo nienaturalnie to wyglada i jak dla mnie jest to kombinowane. Jako ze jezdzilem puntem takim na ELCE to powiem ci ze boli je wspomaganie (ciagnie kierownice) i lubi sie wybijac szybko zawieszenie. Silnik fajny i dobrze toleruje gaz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [Ocena] FIAT PUNTO 1.2 2012/10/11 13:34 #31624

  • blackgel1
  • blackgel1 Avatar
abc1234xx napisał:
autka z francji zazwyczaj sa po dzwonie. Tu juz cos nie gra bo ma dodany bialy prawy airbag z obwodkami regulacji temperatury. Bardzo nienaturalnie to wyglada i jak dla mnie jest to kombinowane. Jako ze jezdzilem puntem takim na ELCE to powiem ci ze boli je wspomaganie (ciagnie kierownice) i lubi sie wybijac szybko zawieszenie. Silnik fajny i dobrze toleruje gaz

Abstrahując od ogłoszenia, chciałbym zwrócić uwagę użytkownika abc..., że nie zgadzam się z Tobą,że wszytskie samochody z fr są dzwonie, bo mój 6 z kolei samochód z fr jest bezwypadkowy w dokładnym tego słowa znaczeniu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [Ocena] FIAT PUNTO 1.2 2012/10/11 13:38 #31625

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
czytales dobrze? napisalem zazwyczaj nie zawsze. Poogladaj troche forum i allegro. Poczyta po innych forach o Francji.. tam auta sa drogie. Tanie sa te bite bo tego tam nikt nie chce. I ide w pewnosc 99% ze punto zaliczylo dzwona przodem
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [Ocena] FIAT PUNTO 1.2 2012/10/11 13:53 #31627

  • tujek
  • tujek Avatar
Teraz tak patrzę, że plastiki pod kolumną kierownicy i obok nóg pasażera też odłażą, widać, że zdejmowane. Ta woda z rury wydechowej w takiej ilości to też może być uszczelka pod głowicą... chyba poczekam na coś innego :/
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [Ocena] FIAT PUNTO 1.2 2012/10/11 14:10 #31629

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
woda z rury to raczej bedzie od zastania. Wilgoc sie zbiera w wydechu i baku. Jak sie autko odpali to wszystko sie kumuluje i cieknie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [Ocena] FIAT PUNTO 1.2 2012/10/11 17:38 #31661

  • maciek9301
  • maciek9301 Avatar
Witam!
Samochód miał prawdopodobnie uszkodzony przód ponieważ świadczą o tym zbyt duże odstępy pomiędzy maską a błotnikami oraz auto miało malowane oba tylne błotniki wraz z klapą a tylni lewy błotnik był prawdopodobnie szpachlowany.
Nawiązując teraz do tego silnika to szczerze odradzam Ci tą jednostkę ,gdyż jest jedną z najbardziej awaryjnych jednostek benzynowych w fiatach.Naprawy nie są zbyt drogie ale dość męczące.

Jeśli chcesz kupić PUNTO II to polecił bym Ci silnik 1.2 16V o mocy 80km.Jest to dobry silnik,który ma niźsze spalanie niż samochód który zaprezentowałeś.Punto z silnikiem 1.2 16v było zazwyczaj lepiej wyposażone.Ten silnik jest bardzo dynamiczny a zarazem ekonomiczny.
Ostatnio zmieniany: 2012/10/11 18:22 przez maciek9301. Powód: źle podana moc jednostki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [Ocena] FIAT PUNTO 1.2 2012/10/11 20:44 #31692

  • tujek
  • tujek Avatar
Obejrzałem to autko.. trochę czasu zmarnowanego i paliwa, ale mogę już coś jeszcze dopowiedzieć i moze kolejny chętny trafi na ten temat...

Autko na zimno odpaliło z trudem, rozrusznik wręcz zamarł na chwilę... ale dał radę, potem już chodził równo.
Sprzedający twierdził, że było lekkie puknięcie i zmieniono tylko zderzak z tyłu.

Z papierów do auta została tylko instrukcja, żadnych książek wozu z pieczątkami z serwisów i przeglądów.
W środku plastiki odstają, szpary itd... udało mi się przez szparę dojrzeć poduszkę pasażera - jakiś biały materiał nawinięty na walec? Nie wiem jak to powinno wyglądać, takie sprawiło wrażenie. Lampki od poduch gasły po pewnym czasie od odpalania.
Uszczelka na słupku kierowcy w pewnym miejscu odstaje - źle włożona, przyciśnięta i pęka.
Szyba z przodu zmieniona, jakiś zamiennik z zupełnie innego rocznika i innej firmy.
Komora silnika wygląda dobrze (nie widać jakiś zgięć w blachach) - śruby zamalowane i nie widać by ktoś je odkręcał. Tak powinno być?
Całe autko bez jednej rysy... nawet pod klamkami ideał jak z salonu... więc chyba lakiernika widziało z bliska.
Szpary pod drzwiami (mocowanie błotnika) każda inna i zakitowane czymś czarnym i to dość niechlujnie.
Drzwi kierowcy i progi po tej stronie się nie pokrywają - drzwi na środku jakby były wypukłe i odstawały od progu. Jak u pasażera nie sprawdziłem.

Jechac nie jechałem, uznałem, że nie warto. Szukam dalej i liczę na Państwa pomoc w innych tematach :)
Ostatnio zmieniany: 2012/10/11 21:01 przez tujek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [Ocena] FIAT PUNTO 1.2 2012/10/11 22:32 #31699

  • kobe24la
  • kobe24la Avatar
Nawiązując teraz do tego silnika to szczerze odradzam Ci tą jednostkę ,gdyż jest jedną z najbardziej awaryjnych jednostek benzynowych w fiatach.Naprawy nie są zbyt drogie ale dość męczące.

Co ty za głupoty opowiadasz, jakie kosztowne awarie?? Miałeś w ogóle Punto 2 z takim silnikiem, bo chyba wątpię. Właśnie ta jednostka jest praktycznie bezawaryjna, może poza pękającą obudową alternatora, którą można dostać bez problemu za kilkadziesiąt złotych. Zrobiłem takim Punto, tylko przed faceliftingiem ponad 170tyś km i oprócz wymiany oleju, świec, filtrów nigdy nic więcej nie musiałem dotykać. Przy 140 tyś km, pojechałem na sprawdzenie luzu zaworów do ASO, silnik był jak nówka z salonu, nic nie wymagało regulacji.
Warunek trzeba kupić zadbaną sztukę, bo jak ktoś kupi padakę, to potem są problemy. Silnik jest prosty w budowie i tani w eksploatacji.

Co do wody z rury wydechowej, to tak jak pisze kolega abc1234xx, może też być od klimy. To, że auto słabo odpaliło, może być wynikiem słabego akumulatora, auto mogło trochę postać, komputer i inne pierdoły trochę pobierają prądu.

Jeśli chodzi o spasowanie elementów nadwozia jak i wnętrza, to niestety Fiat Punto 2 pod tym względem kulał, szczególnie przednie błotniki. U siebie w Fiacie, auto w 100% bezwypadkowe, każdy błotnik miałem inaczej spasowany z progiem. To samo plastiki na środkowej konsoli jak i ta pokrywa od skrzynki bezpieczników.
PS. Na przyszłość przy oględzinach obejrzyj dokładnie progi i podłogę w przedniej części auta. Niestety koła rzucają mnóstwo kamieni, piachu, i te elementy z czasem po prostu ulegają wypiaskowaniu, a to może spowodować pojawienie się rdzy.
Ostatnio zmieniany: 2012/10/11 22:40 przez kobe24la.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [Ocena] FIAT PUNTO 1.2 2012/10/11 22:48 #31702

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
tujek napisał:
Teraz tak patrzę, że plastiki pod kolumną kierownicy i obok nóg pasażera też odłażą, widać, że zdejmowane. Ta woda z rury wydechowej w takiej ilości to też może być uszczelka pod głowicą... chyba poczekam na coś innego :/

Do tego ja widzę co najmniej trzy kolory na desce. Wygłuszenie silnika też widać że było zdejmowane bo odstaje w paru miejscach a miejscami jest dziwnie poharatane.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [Ocena] FIAT PUNTO 1.2 2012/10/12 10:38 #31717

  • kobe24la
  • kobe24la Avatar
W moim też tak odstawało to wygłuszenie. Jednak ten Fiat jest mocno podejrzany, jak dla mnie to każdy element w tym aucie jest w innym odcieniu, prawe drzwi, zderzak tył, zagięty błotnik lewy przedni i ta pokrywa poduszki pasażera w innym odcieniu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport