Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
{getmodule 161}

TEMAT: [OCENA] 2002 Fiat Punto 1.2

[OCENA] 2002 Fiat Punto 1.2 2011/03/13 18:16 #8902

  • Fafikdog
  • Fafikdog Avatar
Prosże o kilka słów na temat TEGO AUTA.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [OCENA] 2002 Fiat Punto 1.2 2011/03/13 18:47 #8903

  • robert_aw
  • robert_aw Avatar
Kolego byłem szczęśliwym posiadaczem PUNTO JTD 80kM z max wyposażeniem. Użytkowałem auto przez 2 lata przebieg jaki zrobiłem to około 30,000km.

Usterki w ciagu okresu/przebiegu 2 lata/30,000km
1, Jeden wahacz, koszt nowego około 220zł plus wymiana 70zł
2, Jeden raz końcówka drążka kierowniczego około 60zł plus wymiana 30zł i zbieżność 70zł
3, Usterka z elektryką-nie włączał się wentylator nawiewu-wymieniony przekażnik okszt około 40zł
(ceny jakie podałem są detaliczne, osobiście nie płaciłem tyle, bo zrobiłem to sam a częsci kupiłem w hurtowni)
To jest FIAT i są w nim rzeczy upierdliwe:
1, trzeszczący pedał sprzegła
2, hałasujące-strzelajace ograniczniki drzwi
3, stosunkowo twarde zawieszenie

Moja wersja posiadała instalację CAN (bogate wyposażenie)teoretycznie awaryjna, mi nie sprawiła problemu ani razu :silly:
Model którym Ty sie interesujesz był w posiadaniu mojego kolegi, zamontował do niego LPG i poza wydechem który musiał wymienić nie wiedział co to problemy :woohoo:

Tak wiec auto moim zdaniem udane, jednak aby było bezawaryjne musisz trafić na dobry egzemplarz.

pozdro.

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [OCENA] 2002 Fiat Punto 1.2 2011/03/13 21:57 #8907

  • kobe24la
  • kobe24la Avatar
Miałem Punto 2 przez 6 lat (poprzedni właściciel 4). Bardzo dobrze wspominam to autko.

Z rzeczy, na które powinieneś zwrócić uwagę, a mogą być potem drogie w naprawie, to przede wszystkim układ wspomagania. W Punto jest całkowicie elektryczny, nie ma pompy wspomagania. Niestety praktycznie w każdym egzemplarzu prędzej czy później są z nim problemy. A mianowicie może paść silnik wspomagania (regenerowany w ASO 450zł), centralka też ok 400zł i najgorsza, czujnik położenia kierownicy, niestety nierozbieralny i jak nawali trzeba całą kolumnę wymienić, koszt jakieś 1,5 roku temu ok 1 tyś zł.
Oczywiście można to sprawdzić, na odpalonym silniku trzeba energicznie pokręcić kierownicą od oporu do oporu, kilka razy. Jeżeli w czasie kręcenia, albo od razu po odpaleniu silnika zaświeci się kontrolka wspomagania, to już wiesz, że coś nie tak. Kwestia tylko co padło (u mnie padł silnik wspomagania). Warto też podjechać do ASO pod kompa podłączyć.

Może z takich jeszcze uciążliwych wad, to często przepalające się żarówki od świateł mijania.

Ogólnie szczerze polecam Punto 2, auto mało awaryjne, bardzo tanie w eksploatacji, mnóstwo zamienników, a i części oryginalne nie drogie. U mnie po 10 latach nawet kropki rdzy na aucie nie było, także zabezpieczenie antykorozyjne też dobre. W linku którego podałeś widzę, że jest to wersja 16 zaworowa, także na dynamikę też nie powinieneś narzekać.

PS. W Fiatach Punto 2 trochę kulało spasowanie blach, szczególnie przednich nadkoli (u mnie dość mocno odstawało prawe), dlatego jeżeli byś się z czymś takim spotkał, to nie znaczy od razu, że auto było po dużym dzwonie ;)
Ostatnio zmieniany: 2011/03/13 22:02 przez kobe24la.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [OCENA] 2002 Fiat Punto 1.2 2011/03/17 09:14 #9021

  • robert_aw
  • robert_aw Avatar
Zajmuję się motoryzacją od ładnych kilku latek i problemów ze wspomaganiem w PUNTO nie potwierdzam B)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [OCENA] 2002 Fiat Punto 1.2 2011/03/17 10:52 #9022

  • kobe24la
  • kobe24la Avatar
To polecam wejść na pierwsze lepsze forum Fiata Punto i wpisać wspomaganie ;) Wysypie ci się tematów od groma. Żeby nie być goło słownym, proszę bardzo fiatpunto.com.pl/topic1114.html (minuta szukania). Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [OCENA] 2002 Fiat Punto 1.2 2011/03/21 06:55 #9129

  • robert_aw
  • robert_aw Avatar
W dealszym ciagu utrzymuje swoja wersję.
Ogólnie forum nie jest dobrym przykładem..... powód

Punto jest tanim autem czesto kupuje go młodzieniec który po pierwszej awarii narzeka na forum.

Statystycznie, owa awaria nie jest aż tak popularna, zwłaszcza porównując do awarii innych marek samochodów np tuleje zawieszenia na płycie podłogowej FABIA, POLO, IBIZA. :pinch:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [OCENA] 2002 Fiat Punto 1.2 2011/03/21 12:14 #9144

  • kobe24la
  • kobe24la Avatar
Ty wiesz swoje, ja wiem swoje. Jeździłem kilka lat Punto 2 i ogólnie z auta byłem bardzo zadowolony. Kolega Fafikdog pytał co sądzimy o Punto 2, więc napisałem mu na co powinien zwrócić uwagę przy kupnie. Nie twierdzę, że w każdym egzemplarzu wystąpi problem ze wspomaganiem, ale jest to bardzo możliwe. A pisze dlatego, że sam miałem ten problem i znam osobiście kilka osób, u których również wystąpiła ta usterka, która nie jest tania w naprawie.

A co do forum, to uważam, że przed kupnem danego modelu auta warto poczytać trochę na jego temat w internecie. Można się wielu ciekawych rzeczy dowiedzieć, które nie raz mogą nas ustrzec przed wpadką;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [OCENA] 2002 Fiat Punto 1.2 2011/03/21 15:02 #9155

  • robert_aw
  • robert_aw Avatar
A co do forum, to uważam, że przed kupnem danego modelu auta warto poczytać trochę na jego temat w internecie. Można się wielu ciekawych rzeczy dowiedzieć, które nie raz mogą nas ustrzec przed wpadką;)[/quote]

Prawda, jednak odrobina dystansu konieczna :woohoo:
Ostatnio zmieniany: 2011/03/21 15:03 przez robert_aw.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport