Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
{getmodule 161}

TEMAT: FORD FOCUS 2007/ ŁOMIANKI/ 172500KM/ 1.8 TDCI

FORD FOCUS 2007/ ŁOMIANKI/ 172500KM/ 1.8 TDCI 2012/05/19 08:09 #25947

  • dominikuS
  • dominikuS Avatar
otomoto.pl/ford-focus-C24048883.html
VIN: WF0SXXGCDS7P41955

Byłem, widziałem.
Sprzedawca uczciwy.
Stan blacharski zgodny z opisem (malowana tylna maska, poza tym lakier oryginalny z dosyć wyraźnymi miejscami otarciami parkingowymi, adekwatnymi do wieku i przebiegu auta).
Środek nie zniszczony (z wyjątkiem kierownicy, która wydaje się być mocno wyeksploatowana)

Auto sprawdzałem mechanicznie w AUTO PLAZA BIELANY.
Pełna historia auta w bazie ASO.

Główne wady (w oparciu a raport z ASO):
1.Koło dwumasowe sprzęgła do wymiany (terkotanie na pół wciśniętym pedale sprzęgła)
2.Amortyzator lewy przedni mocno cieknie.
3.Punktowe odpryski na szybie czołowej.
4.Ogumienie do wymiany (ten letni sezon na upartego można przejeździć, ale gumy parcieją; są oryginalne od nowości).
5.Połamana dolna osłona chłodnicy/tłumik końcowy w nie najlepszym stanie.
6.Tarcze i klocki (przód) nie są równo starte. W czasie jazdy kierownica nie jest zupełnie stabilna (drgania). W czasie hamowania drgania są znacznie mocniejsze. Najprawdopodobniej tarcza hamulcowa nie jest prosta (w ASO badali tylko jej grubość, nie sprawdzano czy jest równa). Subiektywnie, hamulce nie są dosyć słabe..
7. Wycieki z silnika (od strony napędu osprzętu silnika; do dalszej weryfikacji)
8. Ślady oleju przy dolnym wzmocnieniu korpusu silnika.
9. Częściowo popękane tuleje wahaczy przód L i P.
10. Ślady korozji błotnika (tył lewy i tył prawy). Do zimy należałoby zrobić zaprawki.

W opisie jest jeszcze kilka dobrych punktów, ale nie mogę rozczytać..

Generalnie, cena 20 tysięcy nie podlegała dalszej negocjacji.
Pewna historia auta zdecydowanie na PLUS.
Stan techniczny nie najlepszy. Blacharsko średnio (jednak z pewnością jet auto bezwypadkowe).

Pozdr!
Załączniki:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: FORD FOCUS 2007/ ŁOMIANKI/ 172500KM/ 1.8 TDCI 2012/05/20 13:21 #25963

  • tradelux
  • tradelux Avatar
Hmm, a czego oczekiwałeś za Focusa po FL w cenie 20tys zł?
Cena bardzo okazyjna, no i wiadomo, że auto będzie miało coś do zrobienia.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: FORD FOCUS 2007/ ŁOMIANKI/ 172500KM/ 1.8 TDCI 2012/05/20 16:31 #25968

  • don12
  • don12 Avatar
No dokładnie , co ty chcesz za 20.000 zł ??
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: FORD FOCUS 2007/ ŁOMIANKI/ 172500KM/ 1.8 TDCI 2012/05/20 20:46 #25983

  • dominikuS
  • dominikuS Avatar
Panowie.
A czy ja piszę, że 'coś chce"?
Byłem, widziałem, opisałem.
Może ktoś będzie miał zamiar przejechać trochę kilometrów, by 'odkryć' to za co ktoś inny już zabulił.
Zapłaciłem za przegląd, a to co mi powiedziano sucho opisałem.
W czym rzecz?
Ostatnio zmieniany: 2012/05/20 20:47 przez dominikuS. Powód: literówka
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: FORD FOCUS 2007/ ŁOMIANKI/ 172500KM/ 1.8 TDCI 2012/05/21 08:08 #26006

  • don12
  • don12 Avatar
Kolego w tym rzecz , że wybierając się po samochód warty 28.000 a który kosztuje 20.000 zł zdrowo myślący człowiek już na etapie oglądania ogłoszenia by zrezygnował :)

Temat do zamknięcia .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: FORD FOCUS 2007/ ŁOMIANKI/ 172500KM/ 1.8 TDCI 2012/05/21 08:23 #26007

  • tradelux
  • tradelux Avatar
W tym rzecz, że nie wiem co oczekiwałeś za 20tys zł?
Super stanu auta bez żadnej dokładki? :laugh:

1. Koło zrobisz i masz na kolejne 200tys km - koszt 3tys zł ze sprzęgłem
2. Amortyzatory przód z wymianą jakieś 900-1000zł
3. Odpryski da się naprawić - koszt ok. 100zł. Szyba nowa z ok. 800zł
4. To nie jest nowe auto. Nowe opony koszt 1500zł
5. Ok. 700zł
6. Komplet do auta 1tys zł
7. Pewnie z uszczelki od turbo itd. Koszt dobrego uszczelnienia na nowo o ok. 400zł
8. To trzeba zweryfikować.
9. Kosztują grosze (kilkanaście złotych). Z wymianą jakieś 200-250zł
10. Po lifcie Focusy z Polski tak mają. Dobrze zrobione i zabezpieczone to koszt ok. 500-700zł.

Razem daje to nam ok. 9-10tys zł, to cena i tak poniżej rynkowej, więc 20tys zł jest adekwatne do stanu i okazyjne. Za ładnego poliftowego Focusa z oryginalnym przebiegiem do 150tys km trzeba zapłacić min. 33-35tys zł w Titaniumie.

Odkryć "coś" to znaczy co? Że się jest naiwnym i oczekuje super auta za blisko 1/2 ceny?
Ręce opadają jak się czyta co niektórzy wrzucają i oczekują przy zakupie... To prawie jak z okazjami typu S-Max Titanium 2008r za 33tys zł czy Mondeo w tej samej cenie i wersji z przebiegiem 100tys km...
Ostatnio zmieniany: 2012/05/21 08:25 przez tradelux.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: FORD FOCUS 2007/ ŁOMIANKI/ 172500KM/ 1.8 TDCI 2012/05/21 19:01 #26026

  • dominikuS
  • dominikuS Avatar
Zapytasz o coś.
Otrzymasz odpowiedz, albo i nie.

Napiszesz coś, co twoim zdaniem może się komuś przydać, to co najwyżej cię zjebią..
Panu TRADELUXOWI ręce opadły, a Pan DON12 zrobił sobie wycieczkę intelektualną, i na podstawie mojego posta zwątpił w moje możliwości zdrowego mylenia.

Ja Panu pogratuluje Pana zdrowego myślenia, drogi kolego.
W Pana mniemaniu każdy o zdrowych zmysłach wie, że taki właśnie samochód warty jest 28tysięcy złotych (co ciekawe, pan TRADELUX się do nich nie zalicza, bo podobne auto z nieco mniejszym przebiegiem wycenił już nawet na 7 tysięcy więcej).
Wszak dla wszystkich laików/potencjalnych zainteresowanych, wiedza ta jest oczywista, prawda?
Przy zalewie ogłoszeń których cena podobnych auta waha się od 19 do 30, każdy przecież wie, że cena właściwa to nie mnie, nie więcej, a..28 tysięcy PLN! Pogratulować wiary w ludzi, kolego!

Kolego TRADELUX zrobił na szybko wyliczenia i oszacował (auta nie widząc) koszt napraw na ok.10tysięcy. Według niego ta cena jest i tak okazyjna (co stoi zdecydowanie w sprzeczności ze zdaniem pracowników ASO, którzy poświecili prawie 2h na zbadanie stanu technicznego tego auta, a dla których cena podana w ogłoszeniu jest 'sporo zawyżona, zważywszy na stan techniczny auta').

Nie pasuje post?
Nie interesuje?
A może jest głupi i naiwny?
Nie rozumiem zatem skąd takie nim zainteresowanie?
Na forum pojawiają się liczne pytania pozostające bez odpowiedzi, więc może tam byliby panowie skłonni podzielić się swoją olbrzymią wiedzą i własnymi, słusznymi, spostrzeżeniami?

Naiwność i brak wiedzy nie jest chyba powodem do osobistych wycieczek i opinii dotyczących czy samego autora postów, czy też ewentualnych kupców szukających okazyjnego zakupu!?! Ale
najłatwiej jest przypierdolić w człowieka, który być może był zbyt naiwny myśląc, ze kupi auto bez wkładu początkowego rzędu 10tysiecy PLN.

Administratora forum, proszę o zamknięcie tego wątku.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: FORD FOCUS 2007/ ŁOMIANKI/ 172500KM/ 1.8 TDCI 2012/05/21 19:37 #26027

  • tradelux
  • tradelux Avatar
W cenie 33-35tys zł pisałem o takim Focusie z mniejszym przebiegiem i w wersji Titanium.
Auto w cenie 29-30tys zł z wymienionym dwumasem i porobionymi wieloma rzeczami nie byłoby okazją w porównaniu do auta za 33-35tys zł z fabrycznym jeszcze dwumasem?:)

Posty były tylko zobrazowaniem, że nie ma co liczyć na naiwność sprzedającego - handlarz wie ile kosztuje dobry egzemplarz...
No i po 19tys zł to może i są, ale z początku produkcji 2005r.

Edit:
Odpowiedziałem Ci w temacie Laguny, bo ktoś źle przetłumaczył informację ;)
Ostatnio zmieniany: 2012/05/21 19:48 przez tradelux.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: FORD FOCUS 2007/ ŁOMIANKI/ 172500KM/ 1.8 TDCI 2012/05/21 21:25 #26033

  • don12
  • don12 Avatar
Kolego dominikuS ...

Będzie to ostatnia informacja do Ciebie bo tym razem to mi ręce opadły jak czytam twojego posta.

Forum bezwypadkowy.net powstało po to , aby pokazywać samochody z kręconymi przebiegami , po wypadkach oraz z zatajoną lub sfałszowaną historią serwisową.

Nie zarzucaj mi że nie zajmuje się na forum sprawdzaniem samochodów bo wiele ludzi zaoszczędziło wiele pieniędzy podając mi tylko i wyłącznie sam numer VIN.Jeden kolega z forum zawrócił nawet w połowie trasy z Częstochowy do Łodzi jak usłyszałam prawdziwy przebieg z tego co pamiętam Ford;a Mondeo .

Sprzedaję prawie samego Fordy z czego 99 % to Focusy II , podam ci ceny aut które mam lub które sprzedałem i zastanów się nad tymi cenami :
Ford Focus 1.8 TDCI 2007 HB 86.000 km przebiegu , wersja przed liftem , klimatronik,podgrzewana przednia szyba , sensor deszczu - 24.000 zł
Ford Focus 1.8 KAT 125 PS + GAZ TITANIUM 2008.09 KOMBI 83.000 przebiegu , po lifcie wersja , klimatronik,podgrzewane siedzenia , półskóra - 35 tyś zł
Ford Focus 1.6 TDCI 109 PS TITANIUM 2009.11 KOMBI 87.000 km , nawigacja dotykowa , szyberdach , podgrzewane siedzenia etc. - 37900 zł
Ford Focus 1.8 TDCI 2005 rok kombi wersja TREND , 138.000 km , klima , elektryka z przodu - 19800 zł


Wiesz , mnie dalej wkurza , że Polacy to taki naiwny naród , bezwypadkowe i przebieg poniżej magicznej kwoty 200.000 zł....

no tutaj ręce opadają jak widzi się te ogłoszenia . U mnie samochody wypadkowe i dlatego małe przebiegi , małe przebiegi i gwarancja na nie !! Jaka firma da Ci gwarancję pisemną (polską ) ?? Tylko nie mówimy tu o sfałszowanym certyfikatach holenderskich bo i takowe firmy sprzedające samochody wydają.

Naszą rolą tutaj , a moją w rubryce FORD jest pomaganie ludziom , jakbyś napisał i poprosił o sprawdzenie tego auta zdalnie to bym ci pomógł i zaoszczędziłbyś te 300 zł na serwis i jeszcze dojazd.

20.000 zł gościu chciał za auto , podziel to przez kurs euro (powiedzmy , że 4.10) , wychodzi 4878 EUR , śmiech na sali...

ja za walonego 2009 rok płace 3900-4100 eur , a gdzie transport , robota :)

Opisałeś samochód i dobrze :) , ale mogłeś do tego rozsądnie podejść i pomyśleć ... a ja ci mówię OKAZJI NIE MA !!!!



OSTATNI RAZ MÓWIĘ DO WSZYSTKICH :
Niemiec,Austriak,Szwajcar nie pozbywa się swojego samochodu jeśli ma mały przebieg i jest bezwypadkowe ...

Mam nadzieję , że zrozumiałeś mnie i jeśli chcesz takie auto po lifcie znaleźć to szukaj w przedziale cenowym 27-31.000 zł . Wtedy znajdziesz model wiadomo po jakimś tam wypadku , ale w stanie technicznym dobrym. Pytaj tutaj na forum nas czy mnie czy kolegów , zawsze ktoś odpisze , jak nie to wiadomość do mnie z numerem VIN i poradzimy coś , jak auto blisko jest KRK ja zawsze mogę podjechać sprawdzić

:) Naprawdę :) Sam jestem handlarzem , nie boje się sprzedawać samochodów bitych , jakbym chciał to zrobię tak ,że serwis nawet nie wyzna się , że był walony ... wszystko w zależności od wkładu w to auto ... u mnie kupujący jeżdżą i jeżdżą , nie narzekają

Jak bd coś miał to pisz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: FORD FOCUS 2007/ ŁOMIANKI/ 172500KM/ 1.8 TDCI 2012/05/22 09:26 #26060

  • dominikuS
  • dominikuS Avatar
Panowie,
Może i trochę popłynąłem..
DON12, nie moją intencją w każdym razie było, by odwoływać się do skali Twojego zaangażowania w życie forum.
Poszukiwania auta w tym kraju są dosyć karkołomnym zadaniem.. Tym bardziej, jeżeli człowiek na co dzień w temacie ‘nie siedzi’, a zakupu auta dokonuje ‘okazjonalnie’.
Sprzedawcy zapewniają jedno, mechanicy ich zapewnienia weryfikują, a z decyzją człowiek pozostaje często sam.


TRADELUX.
Dziękuję za informację dot. LAGUNY.

Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport