Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
{getmodule 161}

TEMAT: FOCUS GHIA 2.0 136KM JAK NOWY NIEMCY - Prośba o ocenę.

FOCUS GHIA 2.0 136KM JAK NOWY NIEMCY - Prośba o ocenę. 2012/01/12 11:30 #20642

  • lukpio3
  • lukpio3 Avatar
Witam.
Bardzo bym prosił o ocenę tego autka (zdjęcia się długo ładują bo są duże i sporo ich jest): FOCUS GHIA 2.0 136KM JAK NOWY NIEMCY

Autko na pierwszy rzut oka wygląda nie najgorzej ale na ile jego stan wizualny jest zgodny ze stanem rzeczywistym i przebiegiem tego nie wiem ale może któryś z kolegów zna to auto i jest w stanie powiedzieć o nim coś więcej.

Pozdrawiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: FOCUS GHIA 2.0 136KM JAK NOWY NIEMCY - Prośba o ocenę. 2012/01/12 13:43 #20643

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
zalatw vin to cos sie znajdzie po nim skoro byl w aso
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: FOCUS GHIA 2.0 136KM JAK NOWY NIEMCY - Prośba o ocenę. 2012/01/13 15:54 #20686

  • lukpio3
  • lukpio3 Avatar
Witam.
Chyba nie potrzebnie zawracałem Wam głowę. Wczoraj pisałem do sprzedającego, nie odpisał. Dziś zadzwoniłem to powiedział że przez telefon VINu mi nie poda, że nie udostępnia takich informacji i kazał przyjechać i obejrzeć sobie auto zatem chyba nic z tego nie będzie. Założyłem temat z innym fordem, tym razem z kombi. Narazie też brak VINu (wysłałem maila z prośbą do sprzedawcy) ale może któryś z kolegów zna sprzedawcę i mógłby powiedzieć czy to uczciwy człowiek czy też naciągacz.
Pozdrawiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: FOCUS GHIA 2.0 136KM JAK NOWY NIEMCY - Prośba o ocenę. 2012/01/13 16:20 #20691

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
jak vinu nie chce podac to wie ze cos mozna odkryc nie tak. To tak jak by ci fotek nie wyslal samochodu bo jeszcze go poznasz. Oszust i kretacz bedzie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: FOCUS GHIA 2.0 136KM JAK NOWY NIEMCY - Prośba o ocenę. 2012/01/13 16:25 #20692

  • lukpio3
  • lukpio3 Avatar
A jak myślisz, czy ta cena jest adekwatna do wyposażenia, przebiegu i rocznika? Bo ja przyznam się szczerze że nie wiem po ile takie auta chodzą. Wiem po ile są ale po ile powinny być żeby można było mówić że nic nie jest kręcone to nie wiem. Wiesz, ja bym się nie bał kupić takiego forda nawet z tym przebiegiem 140tys bo wiadomo, to jest diesel. Kupuje się go żeby jeździć a nie żeby stał. Poza tym te silniki są z koncernu PSA i uchodzą za bardzo trwałe. Tylko żebym wiedział faktycznie że te 140tys z licznika pokrywa się z rzeczywistością i nawet wolał bym kupić z większym ale oryginalnym przebiegiem niż z mniejszym ale kręconym.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: FOCUS GHIA 2.0 136KM JAK NOWY NIEMCY - Prośba o ocenę. 2012/01/13 20:47 #20699

  • kawa
  • kawa Avatar
Generalnie przestrzegam przed tym sprzedawcą.

Na sąsiednim forum o autkach bezwypadkowych możesz znaleźć wpisy o autach przez nich wystawianych. Straszne łupaki. Linków nie podaję, ale jak nie znajdziesz to wyślij mi na priv, to podeślę.

Dzięki,
kawa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: FOCUS GHIA 2.0 136KM JAK NOWY NIEMCY - Prośba o ocenę. 2012/01/13 21:03 #20700

  • lukpio3
  • lukpio3 Avatar
No i o to mi chodziło. Bo czasem nie trzeba mieć VINu samochodu aby go ocenić. Wystarczy że ktoś zna sprzedawcę. Jeśli kręcił na innych samochodach to nie ma cudu że ten będzie nieskazitelny i idealny. Czyli powiadasz że powypadkowe sprzedaje?
Ostatnio zmieniany: 2012/01/13 21:03 przez lukpio3.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: FOCUS GHIA 2.0 136KM JAK NOWY NIEMCY - Prośba o ocenę. 2012/01/13 21:09 #20701

  • kawa
  • kawa Avatar
Wiesz, ten sam gość sprzedał parę lat temu mojemu znajomemu A4 i było ok. Autko jeździ do dzisiaj i niedługo znajdzie nowego właściciela.

Ale ogólnie gościu (cccnet) nie jest polecany. Linki do jego aut nie mają niestety pochlebnych opinii, pomimo iż autka na pierwszy rzut oka mogą wyglądać bardzo poprawnie zarówno na fotkach jak i przebiegu (który nota bene, jest najmniej ważny, bo najłatwiej go można zmienić).

Osobiście na Twoim miejscu szukał bym czegoś innego. Najlepiej od prywatnego sprzedawcy. Focusów jest bardzo dużo, ja sam jak kupowałem swojego to trafiłem na dobry egzemplarz, ale nie była to najtańsza oferta, więc zdecydowanie polecam unikanie okazji.

Powodzenia i pozdrowienia,
kawa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: FOCUS GHIA 2.0 136KM JAK NOWY NIEMCY - Prośba o ocenę. 2012/01/13 21:16 #20703

  • lukpio3
  • lukpio3 Avatar
Jest dużo ale ja mam dość wysokie wymagania co do wyposażenia i rocznika. Przede wszystkim rocznik minimum 2008, nie starszy, silnik tylko 2.0 CDTI bo 1.6 za słaby a 1.8 to konstrukcja forda, dość nie udana i problematyczna. No i wyposażenie też bogate. Na pewno pełna elektryka szyb, obowiązkowo ksenony, jeździłem autem bez ksenonów, 3 lata temu kupiłem z ksenonami, nawet nie ma porównania do jazdy nocą na zwykłych żarówkach i na ksenonach. Poza tym jak wspomniałem, jeżdżę tym samochodem już 3 lata i ani razu nie wymieniałem żarnika a mając zwykłe żarówki już parę kompletów bym wymienił. Dlatego ksenony to dla mnie priorytet. Reszta wyposażenia ma mniejsze znaczenie ale przeważnie jak autko ma ksenony to jest bogato wyposażone. A więc focusów spełniających moje wymagania nie ma zbyt wiele.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: FOCUS GHIA 2.0 136KM JAK NOWY NIEMCY - Prośba o ocenę. 2012/01/13 21:21 #20704

  • Bobersky
  • Bobersky Avatar
na roczniku się nie jeździ, lepiej kupić trochę starszy a lepszy ; )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: FOCUS GHIA 2.0 136KM JAK NOWY NIEMCY - Prośba o ocenę. 2012/01/13 21:25 #20705

  • kawa
  • kawa Avatar
Słusznie, dobrze że wiesz czego dokładnie szukasz.

Co do silników, to ja obecnie mam 1.8 TDCi 115KM i bardzo some go chwalę (rozrząd na łańcuchu, spalanie 6l/100 w mieście). Znajomy ma 1.6 TDCi 90KM i też jest zadowolony. Zero napraw.
Inny kumpel ma 1.6 109KM i już jest za naprawą turbiny. Silnik 2.0 TDCi 136KM jest ok, z tym małym wyjątkiem, że lubi swoje wypić (średnio ok. 7l/100, w mieście 9l/100).

Co do Focusa, nawet w takim roczniku, to polecam sprawdzić dokładnie stan blacharki, tylna klapa, ranty dolne drzwi. Zaopatrz się w interfejs do Fordów (stówkę na alledrogo) oraz elektroniczny miernik lakieru jak dałoby radę (ok. 150zł). Przy zakupie warto sprawdzić stopień sprężania turbawki oraz stan wtrysków (po podpięciu profesjonalnego interfejsu w serwisie za około 100-150zł) będą Ci w stanie to sprawdzić. Będziesz przynajmniej wiedział co i jak. Kołodwumasowe oraz sprzęgło to przy diesel'ach też ważna sprawa do sprawdzenia (czy nie telepie budą na jałowym, czy czy gaszeniu silnika nie ma charakterystycznych cichych "dzwoneczków").

Pozdrowienia,
kawa
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport