Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
{getmodule 161}

TEMAT: FORD S-MAX 2.0TDCI 140PS - TITANIUM,BIXENON,NAVI!

FORD S-MAX 2.0TDCI 140PS - TITANIUM,BIXENON,NAVI! 2012/01/30 20:00 #21511

  • koksik
  • koksik Avatar
Witam. Potrzebuję dowiedzieć się trochę na temat tego auta. Auto sprowadzone ale przebieg jak na ten rocznik to trochę mały. Czy ktoś ma możliwość obejrzeć to auto w GORZOWIE WIELKOPOLSKIM?

będę wdzięczny za jakąś pomoc.

link:
allegro.pl/show_item.php?item=2076165016
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: FORD S-MAX 2.0TDCI 140PS - TITANIUM,BIXENON,NAVI! 2012/01/31 21:01 #21563

  • don12
  • don12 Avatar
Kolego zdobądź numer VIN :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: FORD S-MAX 2.0TDCI 140PS - TITANIUM,BIXENON,NAVI! 2012/02/05 22:39 #21872

  • koksik
  • koksik Avatar
No podał mi koles ten numer ale nie wiem czy nie błędny:

WF0SXXGBWS8B18364
Ostatnio zmieniany: 2012/02/05 22:45 przez koksik. Powód: PRAWIDLOWY NUMER VIN
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: FORD S-MAX 2.0TDCI 140PS - TITANIUM,BIXENON,NAVI! 2012/02/06 11:33 #21885

  • kubski
  • kubski Avatar
kseny to świecą chyba we wszystkich kolorach tęczy :laugh:
klapa z tyłu istna tragedia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: FORD S-MAX 2.0TDCI 140PS - TITANIUM,BIXENON,NAVI! 2012/02/06 21:42 #21918

  • don12
  • don12 Avatar
12.03.09 - 51700 km

31.08.09 - 77000 km

Czy 101.000 km to oryginalny przebieg ?? Na to pytanie odpowiedz sobie sam :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: FORD S-MAX 2.0TDCI 140PS - TITANIUM,BIXENON,NAVI! 2012/02/07 09:56 #21932

  • koksik
  • koksik Avatar
Dzięki Don12 za info.

Ale jak to możliwe auto z 2009 roku i takie przebiegi po niecałym roku.
W marcu ponad 50000 tys !!

i jak ja mam kupić auto jak co sprawdzę to wał!

Don12 mogę zapytać gdzie ty takie informacje zdobywasz bo są na wagę złota.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: FORD S-MAX 2.0TDCI 140PS - TITANIUM,BIXENON,NAVI! 2012/02/07 13:27 #21947

  • don12
  • don12 Avatar
Pomyśl :)
Niemiec kupuje auto nowe , w Niemczech dojazd do pracy nawet 150 km od domu to nic nienormalnego :)

150 km dziennie w jedną stronę , tygodniowo daje nam 2100 km , miesięcznie 8400 :) a to jest tylko praca :)



Kup auto uszkodzone :) zrób i już ... ale zrób porządnie . Auto z rozjechanymi podłużnicami może być tak zrobione , że nawet nie zauważysz, że było coś robione :cheer:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: FORD S-MAX 2.0TDCI 140PS - TITANIUM,BIXENON,NAVI! 2012/02/07 14:33 #21949

  • Tomasz
  • Tomasz Avatar
He,- kup auto uszkodzone i je zrób , tylko nie kupuj takiego zrobionego , bo to może być 2 - 3 - 4 zrobienie ;) tego auta ,-- i fakt, ten tył w tym fordzie to istny dramat i do tego foty przez filtr robione
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: FORD S-MAX 2.0TDCI 140PS - TITANIUM,BIXENON,NAVI! 2012/02/07 19:38 #21958

  • don12
  • don12 Avatar
Zrobione dobrze tzn. tak , że nawet po robocie nie musisz jechać na geometrie :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: FORD S-MAX 2.0TDCI 140PS - TITANIUM,BIXENON,NAVI! 2012/02/07 20:04 #21961

  • koksik
  • koksik Avatar
witam don12 widzę, że jesteś online

no to ten S-max jest pozamiatany, a może przy okazji w swojej tajnej bazie prześwietiłbyś to ogłoszenie i VIN WF0SXXGBWS8B14438

otomoto.pl/ford-s-max-140km-panorama-dac...obowy-C22768802.html

też ciekawy,

właściciel mówi że ma przebieg ponad 130 000 tys.

będę wdzięczny za informację bo jutro chcę znajomego wysyłać żeby obejrzał to może uświadomi właściciela o prawdziwym przebiegu!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: FORD S-MAX 2.0TDCI 140PS - TITANIUM,BIXENON,NAVI! 2012/02/07 20:32 #21963

  • don12
  • don12 Avatar
Samochód z Belgii a nie z Niemczech .

Żadnych informacji na temat tego auta .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: FORD S-MAX 2.0TDCI 140PS - TITANIUM,BIXENON,NAVI! 2012/02/07 20:40 #21964

  • koksik
  • koksik Avatar
No to już pierwszy kwas.
To może on był z Belgi i później trafił do Niemiec a Niemiec do Polski!

A masz jakieś wytłumaczenie na brak informacji o tym aucie, jakieś przeglądy, przebiegi nic?

Czy to już nie skreśla tego auta?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: FORD S-MAX 2.0TDCI 140PS - TITANIUM,BIXENON,NAVI! 2012/02/07 20:48 #21965

  • don12
  • don12 Avatar
Jedna notka jest o niedziałającym silniku , ale bez przebiegu bez niczego . Nawet nie ma zakończenia naprawy .

Co do pochodzenia , zależy czy ma niemiecki brief , jeśli tak to znaczy iż auto kupione zostało w Belgi tam jeździło i potem sprzedane do Niemiec.

Co do braku informacji ?? Rzadkość można powiedzieć bo zawsze auto ma jakieś notki ,jak nie ma to znaczy iż samochód nie był serwisowany w serwisie po utracie gwarancji .

Jeśli auto jest z Belgi , potem Niemczech to szczerze bardzo wątpię w ten przebieg 130.000 km w 4 lata :) , sam takiego sprowadzałem to z 2009 roku miał 179tkm i dając nawet gwarancję ludzie nie wierzyli ...

Czy go skreślać ?? Myślę , że nie :) sprawdzić go dokładnie pod kątem elektroniki profesjonalnym sprzętem typu IDS , czujnikiem lakieru , wartości powyżej 200 umm to robione elementy bez szpachli metalicznej , znów mniejsze niż 80 to też nie dobrze :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: FORD S-MAX 2.0TDCI 140PS - TITANIUM,BIXENON,NAVI! 2012/02/07 21:01 #21966

  • koksik
  • koksik Avatar
Dzięki za szybką odpowiedź.

No trochę dziwna sprawa, jutro zapytam o tą historię pochodzenia. Zobaczymy czy facet ją zna.
No ja spodziewam się że z takim rocznikiem to nie ma co liczyć na mały przebieg, nastawiam się że minimum to jest 150000 tys. Sam używam auta służbowego od 2007 i już mam 200000 tys ale wcale go to nie dyskwalifikuje bo nie ma żadnych problemów.

Wytłumacz mi co znaczy ten sprzęt do elektroniki IDS. Tutaj trzeba mieć jakiegoś speca z dobrym sprzętem który prześwietli całą elektronike, błędy itp??

I jeszcze jedno, to co sobie sprowadziłeś to na własny użytek? Bo trochę czytałem o tych silnikach i dużo opinii jest o problemach z pompo wtryskiwaczami, filtrem cząstek stałych, dwumasą itp. Czy masz jakieś doświadczenie z takimi przypadkami?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: FORD S-MAX 2.0TDCI 140PS - TITANIUM,BIXENON,NAVI! 2012/02/07 21:14 #21969

  • don12
  • don12 Avatar
Ja sam sprowadzam samochody :) , a Fordy to moja specjalność :)

IDS to sprzęt taki sam jak mają w serwisie Ford'a , ja mam jeszcze przerobiony z możliwością patrzenia przebiegu po modułach , poduszkach itp.

S-maxa sprowadziłem na sprzedaż , jeździ po Krk , facet bardzo zadowolony. Był uszkodzony , ale profesjonalnie zrobiony:)

Co do silników w Ford'ach ,

1.6 TDCI 90 PS - fajny silnik , nie sprawiający problemów
1.6 TDCI 109 PS - ten sam silnik tylko z wiekszą turbosprężarką i innymi mapami wtryskowymi , ale z DPF
Trzeba rozróżnić dwie wersje DPF
DPF samoobsługowy - trzeba dolewać specjalny płyn który bardzo drogo kosztuje do dodatkowego zbiornika umieszczonego koło koła zapasowego
DPF bezobsługowy - wypalanie DPF poprzez komputer
1.8 TDCI 115 PS - dobre silniki bez dpf , ale z padającymi kołami dwumasowymi nagminnie
2.0 TDCI 140 PS - fajny silnik z dpf , na początku ford miał z nim problemy z opiłkami metalu w filtrach paliwa .

Co do wtryskiwaczy , sam jeżdze focusem z 2009 roku przebieg około 95tkm , żadnych problemów ani z DPF , ani z wtryskami . Tankuje tylko na stacjach typu NESTE,BP . Żadnych bliska czy carrefour czy innych nieznanego pochodzenia .
Z DPF nie mam problemów żadnych , przynajmniej 3 razy w tygodniu jeżdzę po autostradzie i widzę jak go dopala .

Przed zakupem co radzę :) jak był bity gdzieś lekko to nie patrzyć na to , najważniejszy jest układ paliwowy i układ turbosprężarki wraz z DPF .
Układ paliwowy czyli sprawdzenie wtrysków (ale nie organoleptycznie) , ale poprzez IDS i podawanie dawek paliwa na wtryski.
Druga rzecz to sprawdzić jaki auto ma typ DPF , czasem warto jest sprawdzić czy nie jest filtr już przepalony (zdarzały się takie przypadki ) , wystarczy zdjąć osłonę cieplną i już widzimy .Podłączenie pod IDS sprawdzi także czy filtr nie jest już zapchany .
Turbosprężarka - jeśli będzie brała olej nie przejmować się , w Ford;ach już z przebiegiem 60.000 km to się zdarza , ważne aby luz na łopatkach nie był duży i same łopatki nie były pogięte.

Hmmm co tu jeszcze sprawdzić :)

Można sprawdzić czy deska nie jest regenerowana , znam gościa który regeneruje deski metodą fabryczną (materiał taki sam jak w oryginale ) , naprawdę ciężko to poznać , trzeba się przypatrzyć wtedy napisowi "AIRBAG" po prawej stronie deski , tam będzie widać czy deska regenerowana czy nie :)

Chyba tyle , jak coś to pytaj :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: FORD S-MAX 2.0TDCI 140PS - TITANIUM,BIXENON,NAVI! 2012/02/07 21:34 #21974

  • koksik
  • koksik Avatar
No kurde coś czułem że trafiłem na specjalistę:) szacun.

Czyli tych 2.0 bać się nie trzeba.
Co do DPF-a to w jaki sposób go można rozpoznać?
Co do wtryskiwaczy myślę że jak auto z zachodu to raczej na dobrym paliwie jeżdżone więc można zakładać że problemu nie ma.

Słyszałem że mając dobry sprzęt można sprawdzić przebieg po ilości użycia pedału hamulca, dolewek oleju czy to informacji z różnych innych sterowników.

Pytanie czy ty też w razie potrzeby świadczysz takie usługi odpłatnie?

Zastanawiam się czy jak kolega go jutro obejrzy i wizualnie i blacharsko będzie wyglądał zadowalająco to czy właśnie nie skorzystać z usługi takie speca co by to sprawdził właśnie go dobrym sprzętem. Staszów to niedaleko chyba:) może się kolega skusi albo poleci kogoś :)?

Przy takim wydatku za auto to te parę stówek dla pewności chyba warto wydać.

A może masz może coś ciekawego z S-maxa 7 osobowego z tym silnikiem 2.0 TDCI w ofercie albo do sciągnięcia? Ineteresuje mnie rok 2008-2009.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport