Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
{getmodule 161}
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: PROSZE O POMOC FORD MONDEO OKOLICE POZNANIA

PROSZE O POMOC FORD MONDEO OKOLICE POZNANIA 2010/12/30 20:39 #5262

  • sako
  • sako Avatar
Witam
BArdzo prosiłbym bym o sprawdzenie samochodu (oczywiście jeżeli ktoś ma możliwość), do któego link podałem poniżej. Jestem z okolic Warszawy i jechac tyle km w ciemno to raczej bardzo ryzykowne. Prosze o rzetelną opinie. Będę wdzięczny za każdą poradę.

Ewentualnie byłbym zainteresowany zleceniem inspekcji

Z góry dziekuje.

Pozdrawiam

andrzej.otomoto.pl/ford-mondeo-C16053160.html
Ostatnio zmieniany: 2010/12/30 20:43 przez sako.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: PROSZE O POMOC FORD MONDEO OKOLICE POZNANIA 2010/12/30 20:45 #5263

  • krzysieksel1969
  • krzysieksel1969 Avatar
przebied super robil moze autostrady i sie nie zuzyl w srodku tak jak w miescie ,moja mama robilka rocznie wiecej niz 10 k a jezdzila do pracy i spowrotem w miescie i czasami po zakupy......
Ostatnio zmieniany: 2010/12/30 20:46 przez krzysieksel1969.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: PROSZE O POMOC FORD MONDEO OKOLICE POZNANIA 2010/12/30 20:48 #5264

  • sako
  • sako Avatar
Właśnie i mi ten przebieg żle sie kojarzy, ale niby jest udokumentowany.
Sprzedający podał mi nawet Vin ale niestety nie mam go gdzie sprawdzic.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: PROSZE O POMOC FORD MONDEO OKOLICE POZNANIA 2010/12/30 20:50 #5265

  • krzysieksel1969
  • krzysieksel1969 Avatar
immniejszy przebieg tym mniej pieczatk trzeba miec w ksiazce serwisowaej ,popros o vin i pojdz do salonu forda moze dadza rade sprawdzic jak tak bardzo Ci zalezy na nim.Tylko 2 zdjecia auta i 6 srodka popros o zdjecia centralnie wszystkich stron samochodu może uda sie powróżyć ze zdjęc........
Ostatnio zmieniany: 2010/12/30 20:52 przez krzysieksel1969.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: PROSZE O POMOC FORD MONDEO OKOLICE POZNANIA 2010/12/30 21:01 #5266

  • sako
  • sako Avatar
Masz racje, wyśle maila do sprzedającego z prośbą o dodatkowe zdjęcia.
Znalazłem też na tym serwisie ogłoszenie uzytkownika leninpila, który oferuje sprawdzenie auta właśnie w tamtych okolicach ale póki co nie mogęsie dodzwonić i napisałem mail. Czekam cierpliwie na odpowiedź.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: PROSZE O POMOC FORD MONDEO OKOLICE POZNANIA 2010/12/30 21:30 #5270

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Nie wiem jak z tą bezwypadkowością, ale mi osobiście nie podoba się przód - złe spasowanie po stronie pasażera + odcień.
Jak masz VIN to wrzuć - zobaczymy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: PROSZE O POMOC FORD MONDEO OKOLICE POZNANIA 2010/12/31 15:10 #5282

  • sako
  • sako Avatar
WITAM PONOWNIE

Oto wiadomość jaką otrzymałem od sprawdzającego auto.

Witam, zdążyłem obejrzeć dzisiaj to auto




Ford Mondeo 2001

-jedyny wpis w książce przy 15.000km w 2002roku, obecnie na liczniku 64.000km- oczywiście zdarzają się takie rodzynki ale wg mnie auto ma ponad 100.000km

- stacja diagnostyczna z której jest pieczątka nazywa się: Firma Hugo Pfohe 19053 Schwerin; przed ew. przyjazdem należałoby spytać się sprzedawce o vin i zadzwonić do tej firmy z zapytaniem o prawdziwość przeglądu i ew. innych napraw- mógłbym to zrobić w poniedziałek

-wnętrze jest zadbane, jednakże kierownica jest u góry już popękana i nie dal bym jej 64tys. Km

-biegi wchodzą, silnik odpala bez problemu- słychać tylko jakiś pasek- może to drobiazg

-nie ma rdzy- nawet na krawędziach drzwi- co jest bolączką tego modelu

-malowany przedni prawy błotnik i wymieniony przedni zderzak który jest delikatnie w innym odcieniu (sprzedawca o tym wspomina)

-spasowanie tylnego zderzaka/klapy bagażnika i lampy nie jest najlepsze; zderzak się nie trzyma- jest na krawędzi przerysowany i na pewno był kiedyś ściągany; nie świadczy to jeszcze o jakimś wypadku- może tylko lampa była wymieniona..

-plac gdzie stoi auto jest caly zawalony śniegiem co niestety uniemożliwiało odbycie jazdy próbnej..trzeba namówić Pana handlarza na załatwienie jakiegoś ciągnika inaczej auta będą tak tam stały az do wiosny.

-opony są jeszcze fabryczne- są już ostro spękane

-w porównaniu do innych sprowadzanych aut ten egzemplarz nie jest jeszcze w najgorszym stanie i uważam iż jest godny polecenia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: PROSZE O POMOC FORD MONDEO OKOLICE POZNANIA 2010/12/31 17:09 #5285

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Czyli tak jak pisałem...
Prawy przód malowany - mierzyłeś czujnikiem czy handlarz o tym wspomniał?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: PROSZE O POMOC FORD MONDEO OKOLICE POZNANIA 2010/12/31 17:38 #5288

  • sako
  • sako Avatar
Tak, wymienieany byl zderzak i nadkole, podobno lekka stłuczka.
Srodek jak nowy.
Przebieg 68 tys - tyle jest wpisane na fakturze z niemiec.
Oczywiscie podejrzany.
Jest jeden wpis w ksiazce z 2002 roku przy 15 tys km czyli taka ksiązka to zadna ksiażka.
Kolega, który oglądał dla mine to auto poleca zeby zadzwonic do serwisu, który robil w niemczech ostatni przeglad i postarac sie o info oraz jak by sie udalo o jakis namiar do wlasciciela który nim jezdzil. Wtedy moze by dało radę lepiej poznać historie auta. Zrobi to po nowym roku.

Wypatrzyłem jeszcze 2 mondeo z tamtych stron i jak już się zdecyduje jechać to obejrze odrazu i tamte.

otomoto.pl/ford-mondeo-1-8-tylko-89000-k...biegu-C16236275.html

oraz

otomoto.pl/ford-mondeo-tylko-96tys-km-za...owany-C15699598.html

Przy pierwszym mam pytanie. Ile mogą wynieść opłaty celno - skarbowe?/

Pozdrawiam
Dziękuje za zainteresowanie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: PROSZE O POMOC FORD MONDEO OKOLICE POZNANIA 2010/12/31 18:50 #5291

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Tego ze Skoków od razu odpuść - bity w przód. Trudno powiedzieć jak mocno, ale oba błotniki mają inny odcień do tego spasowanie.
Przebieg 86 tys km... I wytarta kierownica... Brak słów.

Drugi stoi chyba od lata, bo zdjecia ewidentnie letnie. Czyli jak stoi pół roku to coś jest nie tak z autem. A na samych zdjęciach ABSOLUTNIE nie widać nic - są cwaniacko zrobione.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: PROSZE O POMOC FORD MONDEO OKOLICE POZNANIA 2010/12/31 19:09 #5292

  • krzysieksel1969
  • krzysieksel1969 Avatar
Tak jak patrze na te samochody co szukasz przebieg jest wyznacznikiem samochodu jakiego szukasz?ma byc ponizej 100k w aucie 7-10letnim?hmmm.............
Moja rada szukaj samochodu od wlascciela na ktorego jest zarejestrowany im dluzej tym lepiej najlepiej kupionego w polsce w salonie ale to juz bedzie inna półka cenowa napewno nie będą okazje.Wtedy jest szansa ,ze kupisz w miare pewny i dobry samochod oczywiscie trzeba go i tak sprawdzić.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: PROSZE O POMOC FORD MONDEO OKOLICE POZNANIA 2011/01/01 11:59 #5293

  • sako
  • sako Avatar
Witam Wszystkich W NOWYM ROKU

Znalazłem w ogłoszeniu kolejne mondeo.

otomoto.pl/ford-mondeo-1-8-benzyna-C16518717.html

Tutaj przebieg juz w miare realny sopro bliżej niż prezentowane wyżej modele.

Prosze o wskazówki na co warto zwrócić uwagę przy oglądaniu, jakie najczęściej występują usterki i wady?

Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: PROSZE O POMOC FORD MONDEO OKOLICE POZNANIA 2011/01/01 12:58 #5294

  • NoozyMan
  • NoozyMan Avatar
Staraliśmy się już spisać co sprawdzać przed zakupem :) może Ci się przyda
www.bezwypadkowy.net/forum/45-warto-wied...mochod-przed-zakupem

no i jeszcze tu ciekawa lektura
www.bezwypadkowy.net/forum/45-warto-wied...pi-auto-bezwypadkowe
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: PROSZE O POMOC FORD MONDEO OKOLICE POZNANIA 2011/01/01 20:14 #5308

  • don12
  • don12 Avatar
Szanowny kolego :)
Jeśli pytać o Forda to do mnie bo z tego co tu widzę największą znajomość tej marki posiadam ja .
Trzymaj się z daleka samochodów , które jeździły powyżej 2 lat u nas w Polsce , albo takich które kupione zostały w salonie w Polsce.

Po pierwsze - samochody na Polskę są ogołacane ze wszystkiego , materiały wykończeniowe gorszej jakości (co pokazuje nawet szanowny program Microcat )

Po drugie - odpowiedz sobie na pytanie jakie mamy w Polsce paliwo ? Dziadostwo ... 9/10 samochodów ford nie ma czyszczonych wtrysków , nie jest serwisowane na oryginalnym oleju , to wszystko mówi o tym ,że długo tym autem niestety nie pojeżdzisz

Teraz trochę o silnikach

Jeśli chodzi o benzynowe nie kupuj fordów które po zapaleniu nie równo pracują , po drugie nigdy forda z gazem , fordy go nie nawidzą !!

Z diesli , ja osobiście polecam wersje 2.0 TDCI 130 PS z przebiegiem do 150 tyś km , jeśli test na obd wtryskiwaczy , pompy, turbosprężarki wychodzi nieźle - można spokojnie brać :) , wersja 115 PS jest niestety troszkę ospała jak na to auto ...

Plagą mondeo z rocznika 2001-2006 jest to iż te "bezwypadkowe" posiadają regenerowane deski rozdzielcze ... są firmy , które regenerują je sposobem fabrycznym , tzn. nie widać , że były po wystrzale . Tutaj jedynie zczytanie przebiegów z wszystkich poduszek w aucie pomaga :) jakakolwiek odchyłka powie co się z autem działo .

Kolego , jeśli chcesz daj numery VIN samochodzików sprawdzę je w bazie zamkniętej Ford , czasem taka baza więcej powie niż oględziny samochodu co nie raz się okazywało na tym forum.

Przestrzegam także przed zakupem wersji mondeo do 2002 roku do stycznia , są to samochody ,które posiadają wadę fabryczną w postaci rdzewiejących dolnych drzwi , czasami występowało rdzewienie progów przy błotnikach .

Jeśli masz jakieś pytania pisz śmiało :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: PROSZE O POMOC FORD MONDEO OKOLICE POZNANIA 2011/01/01 20:21 #5309

  • krzysieksel1969
  • krzysieksel1969 Avatar
Każdy samochód ma jakieś wady.Szukamy auta któro ma mieć w miare pewną historie wypadkową i serwisową ja uważam ,ze takie egzemplarze można znależć własnie w samochodach lupionych w polsce.Przebie 150tys w dieslu 7 letnim...hm cieżka sprawa niektore po 3 latach już tyle mają,jak ktos kupuje diesla który jest droższy w zakupie to chyba nie po to by robic 10k rocznie takie jest moje zdanie.Ale zbaczamy z tematu kolega chyba bardziej rozgląda sie za benzyną jest większa szansa ,ze bedzie mialo mniejszy przebieg.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: PROSZE O POMOC FORD MONDEO OKOLICE POZNANIA 2011/01/01 21:17 #5312

  • sako
  • sako Avatar
Dziękuje bardzo za informacje.

Ja szukam benzyniaka, z takiego (być może błachego powodu) iż nigdy nie miałem diesla. A Ford mondeo mi sie podoba bardzo. Ten pierwszy egemplarz, który wstawiłem na forum jak na razie wydaje sie najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli masz możliwość sprawdzenia vin byłoby wrecz super. Z tego co mówił sprzedający to miał wymieniany zderzak i błotnik przód z powodu lekkiej stłuczki. Rdzy na nim nie było wcale, nawet na drzwiach - to potwierdził także chłopak, który go dla mnie oglądał. Ponadto troche dziwi mnie fakt iż ma jeszcze fabryczne opony. Przebieg nie oszukujmy sie raczej kręcony, silnik pracuje podobno równo ale przy takiej pogodzie jaką mamy za oknem zaczej nie dało rady na jazdę próbną. Postaram się podesłać vin w poniedziałek. Może znasz lub wypatrzyłeś jakieś godne polecenia mondea na serwisach ogłoszeniowych? Ogólnie jak sprawują się te samochody? Jako kierowca nie bede robił długich tras a raczej poruszał się po okolicy. Poprzednim samochodem(też fordem) przez 6 lat zrobiłem ledwie 55 tys.

Jeszcze raz dzięki.
Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: PROSZE O POMOC FORD MONDEO OKOLICE POZNANIA 2011/01/02 08:44 #5319

  • don12
  • don12 Avatar
Jeśli mamy mówić o tym pierwszym to jestem pewny na 100% , że miało robione ranty drzwi , początek produkcji każdy ford wracał do serwisu i na gwarancji to było robione , ale to jest nic.
Interesują mnie dwie , może trzy rzeczy
1) Nie podoba mi się odcień deski rozdzielczej od strony pasażera z przodu ,(albo taka poświata jest) albo deska była wypruta , dziwną rzeczą jest też zarys poduszki powietrznej , jeśli jest ona widoczna na żywo to znaczy ,że ktoś nieumiejętnie zamontował poduszkę pasażera (zdarza się to w Fordach)
2) Dziwną rzeczą , że na wzmocnieniu czołowym nie ma jednej naklejki po lewej stronie

Ale poczekajmy na VIN on nam coś więcej powie :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: PROSZE O POMOC FORD MONDEO OKOLICE POZNANIA 2011/01/02 17:04 #5328

  • sako
  • sako Avatar
Podaje nr vin
WF05XXGBB51U40291
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: PROSZE O POMOC FORD MONDEO OKOLICE POZNANIA 2011/01/03 19:00 #5352

  • don12
  • don12 Avatar
Kolego jedyną informacją na ten samochód jest informacja z 2008 roku z firmy
Hans Kohlhoff gmbh
Obere Riedestrasse 117
68-309 Manheim
iż wystawiono tam ten samochód na sprzedaż w takim wyposażeniu jak teraz lecz przebieg trochę inny 147,800 km

Więcej informacji nie ma niestety :dry:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: PROSZE O POMOC FORD MONDEO OKOLICE POZNANIA 2011/01/04 13:55 #5383

  • sako
  • sako Avatar
Dziękuje z pomoc.
Widac ze licznik kręcony sporo.
Musze więc szukać dalej.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: AutoRaport