Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
{getmodule 161}

TEMAT: Honda Civic 1.5i LS Vtec 1996, Czarna - Nowy Sącz

Honda Civic 1.5i LS Vtec 1996, Czarna - Nowy Sącz 2010/12/15 09:53 #4824

  • MichasKrak
  • MichasKrak Avatar
Jestem właśnie na kupnie auta i zwróciła na mnie uwagę ta oferta

moto.allegro.pl/honda-civic-1-5i-ls-vtec...5km-i1361714339.html

Czy zna ktoś może to auto ?? może widział gdzieś wcześniej w ogłoszeniach ?? Czy ktoś jest w stanie dopatrzyć się coś więcej z tych zdjęć ?? Z góry dzięki za pomoc

PS. Nie chce auta od żadnego handlarzyny i interesują mnie tylko auta od osób prywatnych :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Honda Civic 1.5i LS Vtec 1996, Czarna - Nowy Sącz 2010/12/15 15:52 #4827

  • krzysieksel1969
  • krzysieksel1969 Avatar
Kola 17,niskie zawieszenie sportowy zderzak za dużego komfortu nie bedziesz mieć napewno ale skoro interesujesz sie tym modelem domyślam sie ,ze wiesz co chcesz kupic.Ten hak nie pasuje do tego samochodu i do tego tuningu jaki ktos w nim zrobił.Ciekawe co było ciągane i kiedy.......Ze zdjec widać niewiele trzeba ją sprawdzic.Poszukaj na forum moze ktos w tych okolicach zrobi inspekcje.Jaki ma przebieg wiesz coś?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Honda Civic 1.5i LS Vtec 1996, Czarna - Nowy Sącz 2010/12/15 18:44 #4830

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Liczysz na bezwypadkowość?
To raczej nie licz - śruby błotników przednich i maski są odkręcane - coś się działo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Honda Civic 1.5i LS Vtec 1996, Czarna - Nowy Sącz 2010/12/15 18:49 #4831

  • MichasKrak
  • MichasKrak Avatar
faktycznie koła nie małe jak na hanie, zawieszenie i nawet ten zderzak tak bardzo mi nie przeszkadza, chociaż nie potrzebuje tjuningu żadnego, ale przynajmniej na zdjęciu wygląda na tyle o ile to możliwe mało krzykliwo. jestem tego samego zdania, ze ta zawijana fajka w ogole tam nie pasuje, ale to że ona jest nie musi oznaczać że była używana, to wiem z własnych doświadczeń. Co do przebiegu to teoretycznie jest taki jak podaje sprzedawaca, auto swoje lata ma, wiec przebieg powiedzmy ze realny, ale z tym roznie bywa, akurat wazniejsze od przebiegu jest stan faktyczny i jak ktos dbal o auto, bo jak ktoś nie dba o auto to i po 50 tys auto moze byc wytyrane jak po 200. Wczesniej kilka lat temu miałem honde civic coupe tyle ze miała tylko 101 kucyków wiec powiedzmy że co nieco wiem o tych samochodach :)

Czy licze na bezwypadkowosc ?? nie licze, wlasciwie mnie to nie rusza... auto nie jest nowe, wiec ma prawo byc po przejsciach, to ze srubki krecone tez mi nie przeszkadza...jesli juz mialo przygode to przynajmniej mam nadzieje ze dobrze to zostalo zrobione :)
Ostatnio zmieniany: 2010/12/15 18:51 przez MichasKrak.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Honda Civic 1.5i LS Vtec 1996, Czarna - Nowy Sącz 2010/12/15 19:05 #4832

  • krzysieksel1969
  • krzysieksel1969 Avatar
14 lat i 186k bardzo optymistyczna wersja bardzo bardzo tak jak z hakiem ale czasami lepiej życ w nieświadomości:)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Honda Civic 1.5i LS Vtec 1996, Czarna - Nowy Sącz 2010/12/15 19:20 #4833

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
No cóż - nie tak szybko kolego.
Po pierwsze właściciel pisze, że auto jest bezwypadkowe - co może oznaczać - ja nim wypadku nie miałem, więc dla mnie jest bezwypadkowe.
Akurat w przypadku Hondy Civic tej generacji bezwypadkowość jest BARDZO WAŻNA, auto miało słabe notowania EURO NCAP ponieważ podczas uderzeń bardzo mocno się odkształcało. Dostało 2,5 gwiazdki (!) na 5 możliwych.
A co za tym idzie - nawet mała kolizja powoduje spore odkształcenia elementów nośnych. Więc może być tak, że nie będziesz w stanie ustawić geometrii, bo są uszkodzone (odkształcone, zdeformowane) mocowania zawieszenia. I to nawet przy małej prędkości. Niesie to za sobą poważne ryzyko na później. Korzystają z tego handlarze i często przeszczepiają przód z innego auta. Obcinając słupki, progi...
Efekty najczęściej się pokazują na drodze PODCZAS NASTĘPNEGO zderzenia.

Dlatego nie bagatelizuj tego proszę.

Tak jak wspomniałem na początku - właścicielka pisze, że auto jest bezwypadkowe, natomiast już po zdjęciach widać, że nie jest tak do końca.

Więc tu już pierwsza wzmożona uwaga.

Same silniki nie są jakoś specjalnie awaryjne.
Samo auto bardzo lubi rdzewieć.

Co do przebiegu - tu ZDECYDOWANIE masz rację - ważniejszy jest stan techniczny niż cyferki na blacie.

Zdjęcia są tak zrobione by nie było nic widać, sprzedaje ewidentnie mężczyzna, konto jest typowo kobiece. Albo gość nie ma konta na allegro (w co nie wierze), albo ma i na nim kupował np. części.
Zderzak przedni oczywiście nieoryginalny.
Ostatnio zmieniany: 2010/12/15 19:21 przez Kris75.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Honda Civic 1.5i LS Vtec 1996, Czarna - Nowy Sącz 2010/12/15 19:22 #4834

  • MichasKrak
  • MichasKrak Avatar
10-15tys rocznie, wiec czy ja wiem czy to aż taka bardzo, bardzo wersja optymistyczna , nie wszyscy spędzają w samochodzie i to nie te czasy ze się tylko jednym samochodem jeździ. ja sam wczesniej robilem niecałe 10tys rocznie prywatnym autem, a to dlatego ze wiecej kilometrow robilem firmowym, wiec nie jest mi ciezko uwierzyc w taki przebieg. Tak jak mowilem, najwazniejsze jak jest zadbana w srodku , czy nie zgnojone, a tego niestety na fotkach nie widac. Z tym hakiem to sie z wami zgadzam, ni z gruszki ni z pietruszki, jakbym na to nie patrzył, w ogóle mi tam nie pasuje :)

dzięki kris za cenne wskazówki, na pewno zwróce na to uwagę , jeśli udam się na oględziny
Ostatnio zmieniany: 2010/12/15 19:24 przez MichasKrak.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Honda Civic 1.5i LS Vtec 1996, Czarna - Nowy Sącz 2010/12/19 13:49 #4941

  • cked
  • cked Avatar
w tych hondach, zawsze ida nadkola wiec, jezeli nie sa zardzewiale, to ma tam szpachle albo wszczepiona blaszke, sprawdz czy szyby sa w oryginale. Co do przebiegu, w tym modelu, przekrecenie przebiegu jest banalne i moze zrobic to kazdy wlasciciel, na twoim miejscu szukal bym takiej hondy tylko w oryginale, najlepiej z pordzewialymi nadkolami, za mniejsza kase, sam to pomalowal, i dokupil jakies alu, niz pakowal sie w ten tuning, ale to Twoj wybor.
edit 1: to ze auto moze miec jakies przejscia to prawda, ale uwierz mi ze nie chcialbys miec auta w ktorym nie da sie ustawic geometrii i lata sie po calej drodze, wrecz nie da sie jezdzic, dlatego lepiej sprawdz je dokladnie niz masz kupic zlom.
edit 2: co do silnikow sa naprawde bez awaryjne, ale kolo przebiegu 300-350 lubia wziac juz sobie olej ;)
edit 3: co do tych alu, to mozesz byc pewny, ze zawieszenie bedzie 1 sprawa jaka bedziesz robil po kupnie.
Ostatnio zmieniany: 2010/12/19 14:00 przez cked.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport