Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
{getmodule 161}

TEMAT: Mazda 6 - Zamość - JMZGY19F771468451

Mazda 6 - Zamość - JMZGY19F771468451 2010/06/14 11:15 #16

  • MPsoft
  • MPsoft Avatar
Dziś mam dla Was kolejną Mazdę 6 która mnie zaciekawiła, a przed którą, moim zdaniem chciałbym przestrzec.

Oto link do ogłoszenia :

otomoto.pl/mazda-6-C13327317.html

Auto wcześniej było wystawiane przez właściciela z Zamościa ale nie poszło, teraz oferowane jest przez komis w Zamościu.

Oto zrzut ekranu ogłoszenia :



Przed wstawieniem auta do komisu nawiazalem z właścicielem kontakt. Oto jedno ze zdjęć jakie otrzymałem :



Na moje pytanie skąd są te uszkodzenia wygłuszenia pod maską sprzedający odpowiedział typowo - nie wiem, taką już kupiłem. moim zdaniem w czasie kolizji nastąpiło to wskutek podniesienia się do góry lewego amortyzatora i zbiorniczka wyrównawczego plyny po stronie prawej z przodu. Uszkodzenia wygłuszenia są idealnie na ich wysokości, innego logicznego wytłumaczenia nie widzę.

Otrzymałem zdjęcia obrazujące jak auto wyglądało w Niemczech gdy obecny właściciel je kupił - oto one :




Zdjęcia moim zdaniem faktycznie pokazują to samo auto - nie ma co prawda tablic takich jak w przesłanym mi brifie,ale po pozycji zielonej naklejki na szybie okreslajacej emisję spalin jestem gotów w to uwierzyć
Jednak z właściwości zdjęcia wyczytałem że fotka została zrobiona w 2007 roku - myslę więc ,ze to nie ostatni dzwon tego auta tylko przedostatni - idealny sposób na ukazanie ,że auto było uderzone ale tylko lekko,bez wpływu na bezpieczeństwo - moim zdaniem uszkodzenia wygłuszenia maski opowiadają kolejną historię kolozji tego auta - chyba o wiele bardziej bolesną. Ale to tylko moje gdybanie.

Poprosiłem o VIN i go otrzymałem - oto on :

JMZGY19F771468451

Po wpisaniu go we wszystki znane mi generatory odczytujace VIN uzyskuję zawsze ten sam wynik - nie ma takiego auta - być może to ich błąd. Ale daje do myslenia - trzeba by sprawdzić w ASO.

Auto posiada charakterystyczne wgniecenie z tyłu :



Właściciel go nie ukrywa,ale również nie wie skąd pochodzi.Sprawdzona metoda - takie kupiłem.
Poprosiłem wiec o zdjęcia briefu,umowy i książki serwisowej. Otrzymalem odpowiedź :
"brief niemiecki
najpierw muszę poszukać bo po przeprowadzce z zagranicy gdzieś się
zapodział."

Ok zdarza się - odpisałem więc, ze jeśli go nie znajdzie przestaję się interesować autem
Odnalazł się :



Jak widać auto mialo już 2 właścicieli w Niemczech - teraz jest 3 - kupujacy będzie już 4 !
Jak na tak mlode auto daje to do myślenia.

W temacie umowy zakupu wogóle nie otrzymałem odpowiedzi a jeśli chodzi o książkę serwisową taką oto :
"książka serwisowa jest elektroniczna wiec jej nie
mam. proszę iść do salonu mazdy podać nr vin i panu wydrukują. jak ja
się dowiadywałem to ostatni serwis w ASO był przy 63000km. obecnie są
do wymiany wszystkie płyny i filtry.
w skrzyni biegów przy pozycji park nie blokują się koła tzn. pozycja
park jest jak pozycja neutral, tak już kupiłem."

Jakos mi się nie chce wierzyc że Niemiec przez 40 tysięcy km nie była w żadnym ASO ! chocby wymienić olej ... co sam to robil pod domem ?
W ogłoszeniu nie ma słowa o tym ,że skrzynia biegów jest uszkodzona ! A to z pewnością bardzo zaboli kieszeń przyszłego właściciela.
Powielany jest za to po raz kolejny mechanizm : tak kupiłem...
A ja jestem wredny,knąbrny i nie wierze w ani jedno słowo. Myślę, że auto ma wiecej takich kwiatuszków o których można się przekonać samemu odwiedzając autokomis w Zamości. Dlatego cena jest jaka jest. "Atrakcyjna"
Osobiście - nie polecam, w tym samym czasie lepiej spozytkować można czas na np. ogladniecie kolejnego odcinka "Mody na sukces"
Ostatnio zmieniany: 2010/06/14 11:16 przez MPsoft.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport