Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
Jeśli widziałeś lub wiesz coś na temat danego auta - pisz tutaj.
{getmodule 108}​​​​​
{getmodule 161}

TEMAT: [UWAGA] Opel Astra Opel Astra Panorama Dach. Mogilno (woj. kujawsko-pomorskie) [KOREKTA]

[UWAGA] Opel Astra Opel Astra Panorama Dach. Mogilno (woj. kujawsko-pomorskie) [KOREKTA] 2012/02/27 10:41 #22747

  • Budyń
  • Budyń Avatar
otomoto.pl/opel-astra-opel-astra-panorama-dach-C22715427.html

Muszę pogadać z kumplem to może mi się uda wyłapać wszystkie Ople po nr VIN :angry:


Prawie rok temu na przeglądzie w Belgii miała 150.000km :angry:
Ostatnio zmieniany: 2012/02/27 10:42 przez Budyń.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [UWAGA] Opel Astra Opel Astra Panorama Dach. Mogilno (woj. kujawsko-pomorskie) [KOREKTA] 2012/02/27 11:03 #22748

  • jaguarxtype
  • jaguarxtype Avatar
64 tys km. wymiana filtra cząsteczek stałych hahaha niezle
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [UWAGA] Opel Astra Opel Astra Panorama Dach. Mogilno (woj. kujawsko-pomorskie) [KOREKTA] 2012/02/27 15:20 #22758

  • Budyń
  • Budyń Avatar
Wcześniej już się zdarzało w 1.9 CDTI B)
Dobrze, że już go wywalić na stałe i to bez wyświetlania błędu przez komputer za mniej niż 800zł
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [UWAGA] Opel Astra Opel Astra Panorama Dach. Mogilno (woj. kujawsko-pomorskie) [KOREKTA] 2012/02/27 15:25 #22761

  • jaguarxtype
  • jaguarxtype Avatar
miałem ten syf w 3.0 cdti Vectra C koszmar także został u mnie wycięty
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [UWAGA] Opel Astra Opel Astra Panorama Dach. Mogilno (woj. kujawsko-pomorskie) [KOREKTA] 2012/02/27 16:20 #22764

  • kobe24la
  • kobe24la Avatar
A ja posiadam DPF-a w swojej Astrze 1.9 i nie mam z nim żadnych problemów (auto ma już nalatane 167 tyś km), choć jeżdżę praktycznie tylko po mieście. Jeżeli tylko wie się jak użytkować auto z takim filtrem, to nie ma z nim problemów. Niestety większość problemów, typu przybywanie oleju, zapychanie filtra (co skutkuje wywalaniem trybu awaryjnego) bierze się z niewiedzy posiadaczy. Większość dowiaduje się o filtrze w momencie gdy już nawali i wtedy wielki płacz i narzekanie :(
Ostatnio zmieniany: 2012/02/27 16:21 przez kobe24la.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [UWAGA] Opel Astra Opel Astra Panorama Dach. Mogilno (woj. kujawsko-pomorskie) [KOREKTA] 2012/02/27 17:58 #22768

  • jaguarxtype
  • jaguarxtype Avatar
Coś w tym jest :) j sie dowiedzialem jak mi zaspiewali kosmiczna cene w serwisie za wymiane haha auto kupiłem 2 letnie wtedy po roku od kupna padl ,co dziwne ani razu nie mialem komunikatow o czysczeniu tego pdf ani nie wchodzil w tryb awaryjny
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [UWAGA] Opel Astra Opel Astra Panorama Dach. Mogilno (woj. kujawsko-pomorskie) [KOREKTA] 2012/02/27 20:20 #22779

  • kobe24la
  • kobe24la Avatar
Bo w Astrze H nie ma komunikatu, że filtr cząstek się wypala. Owszem będzie migać kontrolka spalin, ale to w krytycznym momencie, gdy filtr będzie miał graniczne nasycenie i kilka razy z rzędu zostaną przerwane próby jego wypalenia. Jedynym sposobem na poznanie tego, że filtr zaczął się wypalać jest wzrost chwilowego zużycia paliwa na postoju z ok 0.6 l/h do 4,5-5 l/h, podniesione obroty silnika do ok 1000 obr/min i basowe brzmienie wydechu. W momencie wypalenia należy jechać z prędkością obrotową powyżej 2,5 tyś obr/min z prędkością przynajmniej 60km/h. Proces załączy się też tylko na rozgrzanym silniku, o ile nie są uszkodzone czujniki ciśnienia w układzie wydechowym. Oczywiście piszę, jak jest w Astrze H z silnikiem 1.9 CDTI i 1.7 CDTI.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [UWAGA] Opel Astra Opel Astra Panorama Dach. Mogilno (woj. kujawsko-pomorskie) [KOREKTA] 2012/02/29 19:30 #22887

  • gaco12
  • gaco12 Avatar
własnie najgorsze jest ten filtr czastek stałych z tym jest najwiedcej problemów
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport