Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
Jeśli widziałeś lub wiesz coś na temat danego auta - pisz tutaj.
{getmodule 108}​​​​​
{getmodule 161}

TEMAT: Opel Insignia 2.0 CDTI 2009 Gdańsk, Chełm - powypadkowa przeszłość UWAGA

Opel Insignia 2.0 CDTI 2009 Gdańsk, Chełm - powypadkowa przeszłość UWAGA 2014/09/13 20:27 #66227

  • MorSDicti
  • MorSDicti Avatar
Auto, które dzisiaj oglądałem to Opel Insignia z 2009 roku sedan z silnikiem 2.0 CDTI z Gdańska (Chełm) widoczne tutaj: olx.pl/oferta/opel-insignia-CID5-ID737Bl.html#cc2161e4d6

Wizualnie:

Auto jak najbardziej ok, bardzo zadbane środek nie wytarty, nie brudny, przyciski na konsoli w stanie wręcz fabrycznym, w środku nie śmierdzi, auto jest "po firmowe" wiec tył jak najbardziej jak nowy (według zapewnień sprzedającego nikt tam nie jeździł i tak też wygląda fizycznie, zero zużycia)

Technicznie:

Silnik ok, chodzi równo, dwumasy nie słychać, brudny "naturalnie", nie wycieka. W środku wszystkie funkcjonalności włącznie z nawigacją działają i ok.

Natomiast:

Auto miało przygodę z przodu. 2 lampy z "odzysku" popisane białym mazakiem "Insignia 2009-2010" - czyli kupione na szrocie - sam sprzedający przyznał, że auto coś miało robione na moją sugestię, że mógłby chociaż ten napis mazakiem zmazać. Brak osłony w komorze silnika między lampami. Zderzak - widać połacie jak ludzka dłoń odpryskującej, łuszczącej się farby - lakierowane raczej w garażu. Mocowania lamp na niestandardowe (nie torx) śruby (zwykłe nasadowe dziesiątki) wycięte mocowanie chłodnicy.


Poza tym, że auto było "puknięte" z przodu to nie mam uwag - bardzo zadbany, bagażnik jakby nie używany, tylna kanapa to samo. Przód normalnie wyeksploatowany, ogólnie ok.

Aha... auto ma na dzień dziś z tyłu dwie zimowe opony z przodu dwie nowe (rzeczywiście są nowe) letnie, sprzedający dorzuca do samochodu takie same dwie zimowe opony czyli brak letnich :) taki szczegół.

Nie zamieszczam tego postu totalnie w ideii UWAGA NIE KUPUJ bo raz jeszcze podkreślam w samochozie wszystko działa, wizualnie jest OK jednak miał przygodę blacharską z przodu i to jest fakt !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Opel Insignia 2.0 CDTI 2009 Gdańsk, Chełm - powypadkowa przeszłość UWAGA 2014/09/13 20:35 #66228

  • MorSDicti
  • MorSDicti Avatar
Aby wszystko było jasne... auto oceniam jak najbardziej pozytywnie wizualnie jak i technicznie - jedyną moją sugestią jest to - że było coś przy nim robione wypadkowo :) w tym przypadku akurat przód.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Opel Insignia 2.0 CDTI 2009 Gdańsk, Chełm - powypadkowa przeszłość UWAGA 2014/09/15 11:13 #66257

  • kubski
  • kubski Avatar
auto oceniasz pozytywnie ale tytul posta wskazuje troszke na ulepa :P
moglbys podać pryznajmniej zakres naprawy na nadwoziu
auto pewnie mierzyles miernikiem, wiec bylaby to cenna informacja
skoro szukasz samochodu bezwypadkowego/bezkolizyjnego to po co oglądales ten egzemplarz?
sory, ale po opisie aukcji mozna bylo sie domyslac ze fura jakies przygody miala
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Opel Insignia 2.0 CDTI 2009 Gdańsk, Chełm - powypadkowa przeszłość UWAGA 2014/09/15 11:32 #66258

  • MorSDicti
  • MorSDicti Avatar
kubski napisał:
auto oceniasz pozytywnie ale tytul posta wskazuje troszke na ulepa :P
moglbys podać pryznajmniej zakres naprawy na nadwoziu
auto pewnie mierzyles miernikiem, wiec bylaby to cenna informacja
skoro szukasz samochodu bezwypadkowego/bezkolizyjnego to po co oglądales ten egzemplarz?
sory, ale po opisie aukcji mozna bylo sie domyslac ze fura jakies przygody miala


W którym miejscu opisu aukcji można się domyśleć, że auto miało przeszłość pokolizyjną?


Elementy wymienione:

- 2 przednie lampy (używane, popisane białym "szrotowym" mazakiem)


Lakierowane:

- przedni zderzak,
- maska
- nie jestem pewny co do błotników

Dwie lampy od tak się na raz nie tłuką, mi to wygląda jakby auto wjechało pod coś (np. pod naczepę)

Reszta tak jak pisałem jak najbardziej ok - tylko ten przód.

A posta piszę nie po to aby komuś (sprzedającemu) zrobić przykrość bo nie trzeba być geniuszem, aby zobaczyć, że coś było robione - tylko po to aby ktoś nie wpieprzył się na minę przy aucie za 40 tyś zł bo sam wiem ile ja czasu zbieram aby sobie pozwolić na zakup takiego. Sprzedający nie ma obowiązku powiedziec, że coś było robione - powie tak jak mi "jak ja jeżdziłem to nic nie było!"
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Opel Insignia 2.0 CDTI 2009 Gdańsk, Chełm - powypadkowa przeszłość UWAGA 2014/09/15 13:22 #66261

  • kubski
  • kubski Avatar
po tak "skromnym" opisie samochodu:
"opel insignia,manualna skrzynia, pełna dokumentacja serwisowany ,klimatyzacj,kontrola trakcji,system ruszania pod gorke,elektryczne szyby i fotel kierowcy,alufelgi,opny zimowe,navigacja duza dziala,kierwnica wielofunkcyjna,tempomat,bluetooth,i inne"

ciężko oczekiwać auta bezkolizyjnego;
ale jesli wychodzisz z założenia, że jeśli w opisie nie ma "bezwypadkowy" to wcale nie oznacza ze auto było ruszane blacharsko/lakierniczo :silly:
można i tak ;)

ogólnie twoja informacja jest cenna, na pewno się przyda
ale moje pierwsze wrażenie bylo takie, że znalazles ulepa
albo przynajmniej czujes sie oszukany przez sprzedawce bo wychwala jaka to igła i 10000% bezwypadek
a furka jak sam napisales jest calkiem ok; opis tez chyba nikogo nie wprowadza w błąd
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Opel Insignia 2.0 CDTI 2009 Gdańsk, Chełm - powypadkowa przeszłość UWAGA 2014/09/16 18:57 #66294

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
Oferta od: Osoby prywatnej

Marka: Opel

Model: Insignia
Poj. silnika: 2 000 cm3

Rok produkcji: 2009

Paliwo: Diesel
Moc silnika: 131 KM

Przebieg: 183,000 km

Typ nadwozia: Sedan
Kolor: Inny kolor

a daje chociaz jakas fakture skoro poleasing czy pofirmowy?

bo mogla jeszcze zgubic VAT

A vin?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport