Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
{getmodule 161}

TEMAT: Saab 9-3 1.9TID Stara Wieś/Blizne

Saab 9-3 1.9TID Stara Wieś/Blizne 2014/06/23 20:08 #63408

  • Punisher_92
  • Punisher_92 Avatar
Witam.
Wstawiam tutaj ten samochód, ponieważ czuję się oszukany. Zacznijmy od początku:
Przez telefon rozmawiałem z panią, która wraz z mężem posiada komis samochodowy. Byłem zapewniany, że samochód jest w idealnym stanie. Wnętrze miało być jak nowe, opony: 80% bieżnika z tyłu oraz 60-70% z przodu. Przebieg udokumentowany, zapewnienia iż samochód po sprowadzeniu został tylko wypolerowany i wyczyszczony. Aha, zostałem poinformowany przed wyjazdem, że samochód jest z 2006 roku. Pani chciała być w porządku, ponieważ zdecydowałem się pojechać ~700 km, aby obejrzeć auto.

Oto co zastałem na miejscu:
Autko pokazał mąż, niestety pani nie poznałem osobiście. Okazało się, że opony owszem mają bieżnik taki jaki miały mieć, lecz co z tego skoro są popękane, a wręcz zmurszałe. Niestety napastowanie opon nie sprawia, że nagle są w bardzo dobrym stanie. Bałbym się jechać na takich oponach gdzieś dalej.
Kolejna rzecz, która od razu rzuciła się w oczy to ogromna ilość wgnieceń na bokach samochodu. Na początku myślałem, że auto po gradobiciu, ale maska i dach na to nie wskazywały. Oczywiście większość elementów była lakierowana. Na zdjęciach niestety wgniecenia i nierówności nie są widoczne. Otrzymałem jeszcze kilka innych zdjęć, lecz na nich też nie było widać w jakim stanie jest karoseria.
Przejdźmy teraz do komory silnika. Silnik porządnie wymyty. W zbiorniczku z płynem chłodniczym fontanna.
A teraz najważniejszy punkt WNĘTRZE:
Niedoschnięte (pod wycieraczkami morko), niedomyte (przedni fotel z tyłu strasznie brudny). Po włączenu nawiewu specyficzny, mocny zapach proszku do prania. Na tapicerce od drzwi kierowny wypalona dziurka od papierosa. Pęknieta obudowa tunelu środkowego przy stacyjce. Ogółem rzecz biorąc do ideału mu daleko.
Jeśli chodzi o przebieg auta to wygląda na autentyczny, do tego nie mam zastrzeżeń. Skrzynia biegów mogłaby chodzić trochę lżej.

Podsumowując, na zdjęciach auto na prawdę ładnie wygląda. Przyjeżdżając na miejsce i widząc ten samochód na oczy można się na prawdę bardzo mocno zdemotywować. Jeszcze dodam, że samochód posiada tylko jeden kluczyk, który jest w tragicznym stanie. No i auto posiada DPF, czyli filtr cząstek stałych (pytając przez telefon o filtr otrzymałem informacje, że samochód go nie posiada). Tak więc radziłbym uważać na ten samochód, i jeśli ktoś szuka zadbanego egzemplarza to z góry mówię, że to nie auto dla niego.

otomoto.pl/saab-9-3-1-9tid-full-wersja-s...owany-C33564931.html





Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Saab 9-3 1.9TID Stara Wieś/Blizne 2014/06/24 18:22 #63456

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
a vin? te silniki posiadaja dpf
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Saab 9-3 1.9TID Stara Wieś/Blizne 2014/06/26 20:20 #63578

  • darcyn
  • darcyn Avatar
nie koniecznie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Saab 9-3 1.9TID Stara Wieś/Blizne 2014/06/26 20:52 #63581

  • Punisher_92
  • Punisher_92 Avatar
Są wersje bez filtra DPF. Można to łatwo sprawdzić na tabliczce znamionowej umieszczonej na lewym słupku. Numeru VIN niestety nie posiadam, zapomniałem spisać.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Saab 9-3 1.9TID Stara Wieś/Blizne 2014/06/27 08:38 #63584

  • inport
  • inport Avatar
igły to w salonie widać na oko lewa strona cieniowana
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport