Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: Kręcenie liczników-może się za to wezmą.

Kręcenie liczników-może się za to wezmą. 2011/03/15 14:34 #8961

  • sylwekdm
  • sylwekdm Avatar
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Kręcenie liczników-może się za to wezmą. 2011/03/16 10:59 #8985

  • Robert W.
  • Robert W. Avatar
To jest świetna wiadomość. Zapewne trochę wody w Warcie upłynie nim zamieni sie to na odczuwalne efekty. Może ten poseł to nasz współforumowicz?

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Kręcenie liczników-może się za to wezmą. 2011/03/17 11:08 #9023

  • Nial
  • Nial Avatar
Witam. Tu teg z "konkurencyjnego" ;) forum. Może byśmy temu posłowi pomogli? Może władze forum by się z nim skontaktowały? Żeby człowiek wiedział, że ma za sobą grupę osób, którzy się z ideą łączą i też chcieliby coś z tą patologią zrobić.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Kręcenie liczników-może się za to wezmą. 2011/03/18 07:15 #9049

  • Robert W.
  • Robert W. Avatar
Można z posłem skontaktować się przez jego stronę internetową.
www.krzysztofbrejza.pl/
Jest też informacja o temacie apelacji posła:
www.krzysztofbrejza.pl/?id=294
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Kręcenie liczników-może się za to wezmą. 2011/03/18 22:41 #9074

  • NoozyMan
  • NoozyMan Avatar
Napisaliśmy mail do Biura Poselskiego Krzysztofa Brejzy - niestety w odpowiedzi otrzymaliśmy tekst już nam znany - być może zostaniemy wzięci pod uwagę jeśli pojawią się jakieś nowe informacje w kwestii cofania liczników.
Minister Sprawiedliwości:
cofanie liczników w pojazdach powinno być nowym typem przestępstwa.


Poseł Krzysztof Brejza otrzymał w dniu dzisiejszym odpowiedź na swoją interpelację skierowaną do Ministra Sprawiedliwości ws. walki z procederem cofania liczników samochodowych.
Poseł przedstawił Ministrowi negatywne skutki procederu fałszowania wskazań liczników pojazdów mechanicznych i zapytał m.in. o to:
- w jaki sposób w innych krajach UE walczy się z tego typu oszustwami w obrocie pojazdami,
- czy Ministerstwo dopuszcza możliwość zmiany przepisów karnych w taki sposób, aby powyższe zachowania były stypizowanymi czynami zabronionymi? (propozycja penalizacji cofania liczników pojazdów).

Podsekretarz stanu p. Zbigniew Wrona udzielił odpowiedzi zawierającej m.in. następujące przykłady rozwiązań w zakresie zwalczania procederu cofania liczników aut:
- Francja. Zmiana wskazań licznika przebiegu pojazdów jest zakazana.
- Niemcy. Przeanalizowane są odrębne zachowania polegające na wytwarzaniu nieprawdziwych danych dot. m.in. liczby dokonanych przez urządzenie pomiarów.

Minister stwierdził, że zaniżanie wskazań licznika pojazdu najczęściej podejmowane jest w celu wprowadzenia nabywców w błąd co do faktycznego przebiegu samochodu, a przebieg, w opinii Ministra, jest jednym z istotnych elementów wpływających na ocenę stanu technicznego pojazdu.

Odnosząc się do postulatu posła (opracowanie odrębnego przepisu zakazującego cofania liczników pojazdu) Minister stwierdził, że podjęte zostaną prace nad rozwiązaniem przewidującym wprowadzenie nowego typu przestępstwa – umyślnych zachowań polegających na modyfikacji wskazań licznika pojazdu. Opracowane przepisy skierowane zostaną do dalszych prac w Komisji Kodyfikacji Prawa Karnego.

Jednocześnie informujemy, że niezależnie od interpelacji skierowanej do Ministra Sprawiedliwości poseł wystosował również interwencję do Ministerstwa Infrastruktury. Zwraca w niej uwagę na problem nagminnego fałszowania przebiegu pojazdów proponując wprowadzenie rozwiązań systemowych ograniczających w przyszłości proceder tego typu oszustw. Do naszego Biura Poselskiego, wkrótce po wystosowaniu interpelacji do MS, wpłynęły dziesiątki maili od osób popierających walkę z nieuczciwymi sprzedawcami pojazdów. Internauci przedstawiali propozycje rozwiązań, w tym funkcjonujące w innych krajach regulacje ograniczające ten proceder.
Niezależnie od skutecznej walki z tego typu oszustwami poprzez prawo karne, systemowym rozwiązaniem problemu nieuczciwych sprzedawców cofających licznik aut mogłoby być wpisywanie przebiegu pojazdu do dowodu rejestracyjnego przy każdorazowym przeglądzie technicznym lub wprowadzanie wskazania licznika do bazy np. w ramach CEPIK. Podobne rozwiązania funkcjonują np. w Szwecji i Holandii.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Kręcenie liczników-może się za to wezmą. 2011/03/20 10:49 #9109

  • sylwekdm
  • sylwekdm Avatar
Dzisiaj o tym było w Raporcie na TVN Turbo, wypowiadał się poseł Brejza. Dobrze, ze powoli nagłaśniają sprawę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Kręcenie liczników-może się za to wezmą. 2011/03/24 10:45 #9279

  • Robert W.
  • Robert W. Avatar
Jest odpowiedź na interpelacje posła.
Jak donosi moto.pl: moto.pl/MotoPL/1,90109,9308286,Cofanie_l..._bedzie_karalne.html

W kodeksie karnym pojawi się przepis, zabraniający cofania liczników w używanych samochodach. Wiceminister sprawiedliwości Zbigniew Wrona odpowiedział na interpelację posła PO Krzysztofa Brejzy w sprawie walki z procederem cofania liczników samochodowych.
Wiceminister zapowiedział, że problemowi mogłoby zaradzić wpisywanie stanu licznika auta do dowodu rejestracyjnego podczas badania technicznego lub do bazy CEPiK.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Kręcenie liczników-może się za to wezmą. 2011/03/24 20:27 #9303

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
hahahah ale mi wolność słowa, chyba handlarze sami robią tą ustawę :)

Napisałem wczoraj posta na w/w temat że od dawna jest wolna amerykanka i że od dawna można sprawdzić takie informacje w internecie między innymi tutaj a dziś ...

[...]
Autor: xxxxxxxxx 23.03.11, 15:50
Dodaj do ulubionych Skasujcie
Odpowiedz cytując Odpowiedz
Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
Ostatnio zmieniany: 2011/03/24 20:28 przez Krzysztof.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Kręcenie liczników-może się za to wezmą. 2011/03/24 20:35 #9304

  • NoozyMan
  • NoozyMan Avatar
zabawne jest to że link do reklamy "zagraj w pokera" nie łamie zasad regulaminu - hahahaha
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Kręcenie liczników-może się za to wezmą. 2011/03/25 21:32 #9339

  • NoozyMan
  • NoozyMan Avatar
Otrzymaliśmy już pełna odpowiedź Ministra Sprawiedliwości






Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Kręcenie liczników-może się za to wezmą. 2011/03/27 03:15 #9394

  • sylwekdm
  • sylwekdm Avatar
Kolejne plany kryminalizacji cofania liczników.

moto.wp.pl/kat,23681,title,Koniec-cofani...24298,wiadomosc.html
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Kręcenie liczników-może się za to wezmą. 2011/03/27 14:41 #9403

  • NoozyMan
  • NoozyMan Avatar
Granice Polski mają niesamowite właściwości. Wystarczy, że samochód przyjedzie do naszego kraju, w zaskakujący i można powiedzieć magiczny sposób, z jego licznika znika kilkadziesiąt, a czasem nawet kilkaset tysięcy kilometrów przebiegu. Jednak zanosi się, że ten dziwny proceder się skończy.

No granice mają takie właściwości bo stoją przy nich budki "zapiekanki" z szyldami "korekty przebiegów" itp. gdzie auto ma "naprawiany" zepsuty licznik z 300tys. km na np. 100tys km. Proceder istnieje od lat i śmieszy mnie to że dopiero teraz ktoś to zauważył.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Kręcenie liczników-może się za to wezmą. 2011/04/14 19:37 #10255

  • sylwekdm
  • sylwekdm Avatar
Plany Ministerstwa:

Dane o stanie licznika samochodu oraz liczbie zmian właścicieli będą umieszczane w Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP). Informacje te, uzyskane podczas badania technicznego przekażą stacje kontroli pojazdów. Ma to przede wszystkim ochronić kupujących auta, którzy będą mogli sprawdzić rzeczywisty stan licznika samochodu. Unikną przy tym zakupu pojazdu, który ma cofnięty licznik przebiegu. Informacje będą dostępne za pośrednictwem elektronicznej platformy usług administracji publicznej. Wpisując dane z dowodu rejestracyjnego (np. jego numer) uzyskamy interesujące nas informacje.

Więcej: moto.onet.pl/1641857,1,rejestracja-aut-m...,artykul.html?node=2
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Kręcenie liczników-może się za to wezmą. 2011/04/26 13:52 #10675

  • krzysztoffun
  • krzysztoffun Avatar
Kręcenie liczników swoją drogą a ustawa swoją drogą. Ja jak kupowałem samochód to poszedłem do fordowskiego komisu Używane Jak Nowe i mam pewność, że auto tam kupione jest w 100% sprawdzone i nie kręcone. Mam na nie gwarancję i szczerze mówiąc mało mnie obchodzi czy jest ustawa czy jej nie ma. Trzeba myśleć a nie liczyć na to, że ktoś pomyśli za nas!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Kręcenie liczników-może się za to wezmą. 2011/04/29 02:11 #10809

  • Nial
  • Nial Avatar
Taak, taaak, oczywiście :) Ostatnio oglądałem dla kolegi z pracy w "Pewne Auta Opel ****** Bydgoszcz". Z "gwarancją". Znany dealer. Stała tam Honda, najpierw obadałem czujnikiem maskę do połowy zaszpachlowaną i każdy bok malowany, potem poszedłem zapytać o wypadkową przeszłość auta - "nie no, proszę pana, my powypadkowych nie przyjmujemy... aha. pan badał auto... bo wie pan, zależy co kto nazywa wypadkiem"... Inne kwiatki też tam stały.

Kolego drogi, a warunki swojej "gwarancji" znasz? Dla mnie "gwarancja" to taki sam chwytliwy slogan, jak "okazja". Ludzie widzą - "gwarancja" - i czują się pewniej. Bo myślą, że jak nie ma gwarancji,to nic się nie da zrobić jak już kupią. Tymczasem "gwarancje" mają zwykle dużo gorsze warunki niż zapewnia Ustawa o Szczególnych Warunkach Sprzedaży Konsumenckiej. Działają wręcz odwrotnie - bo Ustawa mówi, że klient musi wybrać czy korzysta z "gwarancji", czy z Ustawy. Jak już wybierze "gwarancję", to jest "pozamiatane". I w dodatku "gwarancja" jest tak ułożona i obostrzona.... i na krótszy okres.

Trzeba myśleć a nie liczyć, że....

Kiedy ludzie w tym kraju zaczną czytać o swoich prawach?
Ostatnio zmieniany: 2011/04/29 02:12 przez Nial.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Kręcenie liczników-może się za to wezmą. 2011/06/05 14:43 #12707

  • aki
  • aki Avatar
ale nie cygańmy się mętalność polaków jest taka że chcą kupić samochód w dieslu powiedzmy wmiarę młode lub starsze z przebiegiem śmiesznie małym, bo jak kupi diesla z 2009 z 155 tkm to nie będzie się czym chwalić w rodzinie. Ja tam wole oryginalne przebiegi przynajmniej wiem co kiedy wymieniać i jak dbać o osamochód i że to auto jeździ a nie stoi. Niemcy kupują samochody po to aby nimi jeździć bo mają też po czym a nie do przebiegu i szpanu, tak jak to u nas bywa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport