Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: [UWAGA] Alfa Romeo GT 1.9 JTD M-jet 16V 150KM.Piękna!

[UWAGA] Alfa Romeo GT 1.9 JTD M-jet 16V 150KM.Piękna! 2011/07/16 08:38 #14397

  • Fisz
  • Fisz Avatar
Uważajcie na ten samochód

moto.allegro.pl/alfa-romeo-gt-1-9-jtd-m-...kna-i1717424948.html

VIN: ZAR93700003387934

byłem osobiście go oglądać z fachowcem, wcześniej dzwoniłem do gościa i powiedział, że samochód jest bezwypadkowy, ale była wymieniana szyba przednia i jakiś czujnik przy silniku (samochód powyżej 140km/h się dławił)
Po przyjechaniu i oględzinach okazało się że cały przód był walnięty (niezbyt mocno) prawy bok przedni w miarę dobrze spasowany, lewy bok źle spasowany (można się dobrze przyjrzeć na zdjęciu przy łączeniu słupka lewego przy szybie przedniej i masce) jak gość jechał przed nami to podjeżdzając na próg zwalniający silnik puścił dymek. Więc jak dojechaliśmy do jego domu powiedzieliśmy mu, żeby wcisnął pedał gazu do podłogi i z wydechu wyłoniła się ogromna chmura czarnego dymu. Progi strasznie powybijane (nie widać tego na zdjęciach) + urwanu włącznik świateł (nie ujęte na zdjęciach) parę rys i zadrapań na karoserii. Jednym słowem, żeby doprowadzić to auto do dobrego stanu trzeba by włożyć jeszcze dobre 4 tys. złotych jak nie lepiej.
Ostatnio zmieniany: 2011/07/16 08:50 przez Fisz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: [UWAGA] Alfa Romeo GT 1.9 JTD M-jet 16V 150KM.Piękna! 2011/07/16 10:22 #14398

  • xsarabreak
  • xsarabreak Avatar
Fisz napisał:
Uważajcie na ten samochód

moto.allegro.pl/alfa-romeo-gt-1-9-jtd-m-...kna-i1717424948.html

VIN: ZAR93700003387934

"byłem osobiście go oglądać z fachowcem"
"jak gość jechał przed nami to podjeżdzając na próg zwalniający silnik puścił dymek. Więc jak dojechaliśmy do jego domu powiedzieliśmy mu, żeby wcisnął pedał gazu do podłogi i z wydechu wyłoniła się ogromna chmura czarnego dymu."

To jednak byłeś z jakimś amatorem a nie fachowcem jeżeli tak sprawdza silnik diesla. Jeżeli taki ktoś wsiadłby do mojego auta i deptał na 6tyś obrotów i zaglądał na wydech to dostał by plaskacza. Takie rzeczy robił pan Miecio 15 lat temu... To zarzynanie silnika i turbo a nie sprawdzanie stanu. Przyczyn puszczania dymku może być dużo min: za wysoki bieg do prędkości i pochylenia drogi (np. próg) wtedy auto na 3 biegu przy 20km/h na pewno puści dyma. Do tego każda diesel tak z marszu po wciśnięciu gazu puści dym. Najważniejszy jest jednak jego kolor: białym i niebieskim można być zaniepokojonym. Czarny w średnich ilościach jest ok, a jeżeli jest go mega dużo (zasłona dymna) to przeważnie ingerencja w końcówki wtryskiwaczy załatwia sprawę ewentualnie trzeba ustawić pompę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport