Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: radio grande punto

radio grande punto 2011/05/25 15:29 #12286

  • dzon-7
  • dzon-7 Avatar
Witam,

mam problem z radiem fiata Grande Punto. Samochód zakupiłem bez radia fabrycznego dlatego postanowiłem je nabyć osobno. Kupiłem Grundiga, dałem do odkodowania i zamontowania. Przyjmuje kod, ale nie chce się włączyć. Podobno przyczyną może być to, że komputer pokładowy nie może je wykryć i się z nim połączyć.
Czy z takim problemem to tylko do ASO czy mogę coś zadziałać samemu?
Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: radio grande punto 2011/05/25 19:53 #12301

  • NoozyMan
  • NoozyMan Avatar
Z fabrycznymi radiami dzieją się różne krzaki - szczerze to polecam ASO bo zajmie im to pewnie 10min. i nie skasują dużo kasy.

W instrukcji od Grande punto w dziale Radioodtwarzacz napisali:
Aby połączyć z przystosowaną instalacją w samochodzie, zwrócić się do ASO Fiata w ten sposób w każdym razie uniknie się niedogodności, które mogłaby zagrozić bezpieczeństwu samochodu.

Bardzo często jest tak, że kostka ISO ma pozamieniane PINy np. zasilanie jest w innym miejscu. Teoretycznie masz fabryczne radio, ale być może w Twoim modelu było fabrycznie inny model :) i kostka może już częściowo nie pasować i komputer głupieje.

Dwa wyjścia, warsztat z kimś kto się zna, albo ASO.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: radio grande punto 2011/05/25 20:45 #12313

  • dzon-7
  • dzon-7 Avatar
Dzięki za odpowiedź.
Poprzednio w aucie było fabryczne radio beckera, a ja mam teraz grundiga więc pewnie stąd ten problem.
Mam niedaleko ASO fiata w Opolu więc tam się udam.
:)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: radio grande punto 2011/05/25 21:22 #12316

  • NoozyMan
  • NoozyMan Avatar
Często są różnice w kostce ISO - jak się znasz trochę na elektronice to metodą prób i błędó można samemu poprzekładać piny :) ale musisz wiedzieć, które i gdzie przepiąć.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: radio grande punto 2012/01/17 21:34 #20941

  • don12
  • don12 Avatar
Fiat'y mają takie głupie rozwiązanie (choć teraz Ford Ka nowy też to ma) iż samochody montowane z oryginalnymi radiami blaupunkta (czyli wyjazd z salonu) mają wpisane w BODY COMPUTER iż po sieci CAN znajduje się to radio.

Włożenie innego radia powoduje : 1) Nie włączenie się wgl. radia 2) Migający przebieg

To samo jest kolego z włożeniem radia innego, miałem sytuację w Grande Punto 2006 rok iż body computer nie dawał napięcia bo nie widział na szynie CAN żadnego radia kompatybilnego z tym co ma wpisane BODY COMPUTER. Jedź albo do dobrego elektronika , w ostateczności do FIATA , jak widziałem ostatnio jacy są tam elektrycy/elektronicy :laugh: to zwaliło mnie z nóg :(

NoozyMan dobrze napisał , czasem wystarczy piny pozmieniać , szukaj 12+ stałe i 12+ po stacyjce i GND
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport