Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: Opel Omega 2.5 v6 nie zmienia z PB na LPG gdy jest zimny!!!

Opel Omega 2.5 v6 nie zmienia z PB na LPG gdy jest zimny!!! 2011/11/02 21:59 #18206

  • Robson
  • Robson Avatar
Witam.Na początek z racji,że jestem tu nowy chciałbym Wszystkich powitać.
Mam problem z moją Omegą,a mianowicie (pozwoliłem sobie skopiować temat z inego forum,aby 2 razy tego samego nie pisać,na tamtym forum nie dostałem żadnej odpowiedzi). Mam w Omedze holenderską istalację gazową sekwencyjną i mam problem z gazem gdy auto jest zimne po prostu nie chce zmienić z benzyny na gaz,czasem jest tak,że wsiadam rano do auta odpalę na benzynie i pochodzi dosłownie chwile po czym przygazuję powyżej 2 tys/obr i na przełączniku daje na gaz i chodzi,ale zazwyczaj jest tak,że auto ma juz temperaturę 90 stopni i nie zmienia na gaz.W czym tkwi problem?.Świece i kable nowe.Jak już zmieni na LPG to póżniej nie ma już problemu,mogę sobie do woli zmieniać LPG-PB i na odwrót,najgorszy ten pierwszy raz.
Może ktoś zna jakiś warsztat na dolnym śląsku gdzie zajmują się holenderskimi instalacjami LPG.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Omega 2.5 v6 nie zmienia z PB na LPG gdy jest zimny!!! 2011/11/02 23:45 #18212

  • adym
  • adym Avatar
Może to wina parownika tnz-Urządzenie służące do podgrzewania gazu w fazie lotnej.

Reduktor-parownik ma za zadanie odparować odpowiednią ilość gazu z fazy ciekłej w fazę lotną. W ekstremalnych warunkach, przy dużym obciążeniu silnika reduktor nie jest w stanie przygotować odpowiedniej ilości gazu w fazie lotnej co zatym idzie sterownik nie może przełączyć auta na gas. ;)

Ps-witamy na forum B)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Omega 2.5 v6 nie zmienia z PB na LPG gdy jest zimny!!! 2011/11/03 01:12 #18216

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Najprawdopodobniej wina czujnika temperatury w parowniku, który odpowiada za podanie sygnału do komputera instalacji sygnału o zmianie sposobu zasilania. Spróbuj zaprogramować u gazownika komputer tak, że przełącza auto na gaz bez sygnału z czujnika temperatury. W lecie ujdzie, w zimie możesz mieć kłopot - ponieważ auto potrzebuje, by temperatura silnika była minimum +30 st. C.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Omega 2.5 v6 nie zmienia z PB na LPG gdy jest zimny!!! 2011/11/03 07:53 #18218

  • Robson
  • Robson Avatar
A czy któryś z Kolegów orientuje się gdzie na dolnym śląsku tzn.Jelenia Góra-Legnica-Wrocław znajdę jakiegoś gazownika,który serwisuje holenderskie instalacje LPG bo szczerze powiem jest z tym problem.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Omega 2.5 v6 nie zmienia z PB na LPG gdy jest zimny!!! 2011/11/03 20:01 #18236

  • adym
  • adym Avatar
Nie daleko Częstochowy znalazłem ale nie wiem czy jesze czynne byś musiał zadzwonić

Dane
ELIASZ Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów 42-290 Nowa Gorzelnia Nowa Gorzelnia 107A tel. (034) 327-10-62, 327-15-04 Montaż instalacji gazowych włoskich i holenderskich. Naprawa. Serwis. Mechanika i elektromechanika pojazdowa.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Opel Omega 2.5 v6 nie zmienia z PB na LPG gdy jest zimny!!! 2012/02/01 18:57 #21629

  • Partyjny
  • Partyjny Avatar
Jeżdżę na gazie od wielu aut, obecnie to już 5 auto, które zagazowałem.
Ja Ci tylko powiem, że to normalne, że auto gdy jest zimnie nie przełącza się samo na gaz. Profesjonalnie zamontowana instalacja gazowa jest ustawiona tak aby komputer przełączał na gaz dopiero po osiągnięciu pewnej temperatury silnika. Generalnie nie powinno się odpalać auta odrazu na gazie ani też jeżdzić na lpg gdy silnik nie jest dostatecznie ciepły. Powie Ci to każdy w miare uczciwy "gazownik" Era polonezów, które jeżdziły tylko na gazie już mineła i jeśli Twoja omega przełącza się na gaz po zagrzaniu to wszystko jest OK
Proponował bym mimo wszystko zrobienie jakiegoś przeglądu instalacji tak żebyś wiedział, że wszystko jest OK, filtry, ustawienia itp. Gaz to fajna sprawa, jeżdzi się tanio ale jeśli chcesz żeby wszystko zawsze grało to trzeba to serwisować powiedzmy co 15-20 tys km.
Mam nadzieję, że coś pomogłem.
Pzdr
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport