Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: BMW E61 525d Oborniki Śląskie - WBANJ510X0B414368

BMW E61 525d Oborniki Śląskie - WBANJ510X0B414368 2015/01/20 17:09 #68864

  • MaRio-sKaTe
  • MaRio-sKaTe Avatar
Witam,

Proszę o opinie n/t tego samochodu.

VIN: WBANJ510X0B414368

otomoto.pl/bmw-525-m-pakiet-full-opcja-d...skory-C34719346.html
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BMW E61 525d Oborniki Śląskie - WBANJ510X0B414368 2015/01/22 18:42 #68933

  • MaRio-sKaTe
  • MaRio-sKaTe Avatar
Witam ponownie, byłem dziś oglądać ten samochód, jednak wróciłem z pustymi rękami. Na początku należy zaznaczyć, że przed wyjazdem rozmawiałem z właścicielem kilkukrotnie, po kilkadziesiąt min. w celu rozwiania wszystkich moich wątpliwości. Dostałem również 30 dodatkowych zdjęć oraz nr VIN. Po samochód miałem aż, lub jak kto woli, tylko 265km, w jedą stronę. Decyzja podjęta, jadę po "igłę", jednak to tylko wersja właściciela...

Wyjazd 6:30, na miejscu jesteśmy 9:30 i zaczynamy oględziny. Zastajemy pięknie lśniącą E61 przed domem właściciela, w mojej ocenie ideał, daje 10 na 10. Wnętrze również otrzymuje komplet punktów, jest idealne. Na początek w ruch poszedł miernik lakieru, elektroniczny i nie z biedronki. Zaczynamy... Wartoście praktycznie na całym aucie 130 i nad tym najbardziej ubolewam, auto nie bite, a jednak nie kupiłem. Jedyne odstępstwa od normy to przedni błotnik od pasażera i tylny od kierowcy. Coś było robione, czyt. malowane 2. raz (200-300 mikronów). Zderzaki, mimo że dokładane, spasowane w poprawny sposób. Za to ogromny plus.

Lecimy dalej, otwieramy maskę, organoleptyczna kontrola temperatury silnika. Okazuje się, że silnik ciepły. Ciekawe dlaczego? Oficjalnie był w sklepie, moja teoria to chęć ukrycia niedoskonałości w pracy na zimnym motorze. Po odpaleniu, jakiś świerszcz daje znać o sobie, okazuje się że to koło pasowe, właściciel spokojnym tonem potwierdza, że jest do wymiany. Szkoda, że nie powiedział tego jakieś 265km temu. Wsiadamy do środka, na dworze zimno, także pierwsze co, odpalamy grzane stołki. Niestety, nie chciały współpracować. Właściciel spokojnym głosem stwierdza, że jak kupował to dzialały i że do wymiany najprawdopodobniej jest jakiś moduł. Oby nie księżycowy...

Silnik podczas normalnej pracy dziwnie przenosi drgania na karoserie, jednak nie jest to nadmierne zjawisko, ale jednak. I tu potrzebuje porady, czy po naciśnięciu sprzęgła obroty powinny się podnieść odrobinę? Tak się działo, właściciel potwierdza, że tak ma być, a bynajmniej kolega tak ma. Jeszcze raz chciałbym podkreślić, że stan wnętrza jest wzorowy. Skóra, kierownica, boczki - super! Pdc działa bez zarzutu, radio, navi, bluetooth, lusterka również. Ręczny łapie na ostatnich ząbkach, ale trzyma.

Jazda próbna, w drogę. Zawieszenie nie wskazuje na nadmierne zużycie, jednak coś by się pewnie znalazło z delikatnym luzem. Wyjeżdżamy na asfalt i "rura". Nie wiem, czy ze mną jest coś nie tak, czy po prostu auto "nie szło". Prawie 180 kucy i 400 niutków, a tu bez szału. Właściciel stwierdza, że auto swoje waży, nie sądze że to powód ospałości... Hamulce w porządku, jednak nie sprawdzałem ich zbytnio dokładnie. Dziwna sprawa, mianowicie BoardComputer. Wskazanie spalania 6km/1l paliwa i za cholere nie dało się tego przestawić, druga sprawa to zasięg ~250km na połowie baku. Stwierdzamy, coś nie halo. Właściciel nie zwracał na to uwagi, litrażuje auto na stacji, od tankowania do tankowania. Z rozmowy tel. z właścicielem wynikało, że auto ma świetne opony letnie oraz dodatkowo zimówki. Na miejscu okazało się, że na aucie są 2 rożne pary opon. Przód w miarę, na 1-2 sezony, tył prawie przy wskaźniku, raczej do wymiany. Dodatkowo do auta miały być nowe zimówki za 1600zł, kupione w zeszłym roku. To cena za ktorą właściciel je nabył. Mało tego, że to żadne markowe opony, to jeszcze DOT..11. Auto ma również uszkodzońy moduł od grzania świec żarowych. Być może to było powodem rannego grzania, ale o tym zostałem poinformowany przed przyjadem. Podczas gaszenia samochodu, delikatnie szarpnie budą, moja diagnoza to kończący się dwumas, jednak właściciel kategorycznie zaprzeczył.

Jako wisienka na torcie dodam, że ksiązki do auta są z 2007r., a auto wyprodukowane jest na początku 2006r. Myślę, że samemu można sobie odpowiedzieć dlaczego tak jest. Cene mieliśmy wynegocjowaną przez tel. Oczywiście za samochód taki jaki miał być przez telefon. Próby jakiegokolwiek targowania się na miejscu nie udały się, gdyż jak to stwierdził właściciel "cene już ustaliliśmy". Szkoda tylko, że za samochód sprawny...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BMW E61 525d Oborniki Śląskie - WBANJ510X0B414368 2015/01/22 22:09 #68940

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Obroty nie powinny podnosić się po wciśnięciu sprzęgła, chyba, że jest na dwumasie bądź na kole zamachowym jakiś opór - wtedy po zlikwidowaniu tego oporu obroty się podniosą - ale to do diagnostyki.
Co do reszty - chyba Cię poniosło :(
To używane auto - z modułem świec bądź z naprawą foteli grzanych nie ma jakiegoś problemu.
Następna sprawa - auto ma tylko 177 km, uwierz - masa + średnia relatywnie moc nie daje takiego kopa.
Poza tym - auto jest doskonale wyciszone i mozesz subiektywnie nie odczuwać tej mocy - a obiektywnie okaże się że auto ma 8 sek do setki i zbiera się przyzwoicie.
Ale to nie 530d!
Nie wiem co z tym komputerem - być może powiazane z modułem grzania foteli - czasem elektryka w e60 płata figle - pierwsze BMW gdzie właściciele narzekają na elektrykę przecież.
Więc dość często zdarza się, że coś nie działa.
A co do szarpania - wystarczy zmienić poduchy pod skrzynią bądź silnikiem i koniec szarpania. Oczywiście - jeśli trzeba, bo to nawet na upartego możesz z tym jeździć i z tym sprzedać przecież ;)
Wydaje mi się, że trochę się za mocno napaliłeś na idealną sztukę, zamiast na chłodno podejść :(
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BMW E61 525d Oborniki Śląskie - WBANJ510X0B414368 2015/01/23 04:07 #68942

  • MaRio-sKaTe
  • MaRio-sKaTe Avatar
Kris75 - Nie do końca jestem w stanie zrozumieć Twoją wypowiedz. Na samym początku swojej wypowiedzi napisałem, że rozmawiałem wielokrotnie z właścicielem i zarzekał się, że auto jest idealne. Nie ma usterek, nie ma wad, nic do roboty. Zdaje sobie sprawę, że auto ma kilka lat i ma prawo być coś nie halo, ale jak ktoś mi mówi, że wszystko działa, a na miejscu okazuje się że sporo rzeczy jest do roboty, zaczynam się martwić co ten ktoś ukrywa.

Cene ustaliliśmy za samochód bez wad, na miejscu okazało się, że do roboty jest:

- wymiana koła pasowego,
- xenon nie skręcał, a powinien,
- nie było grzania foteli,
- komputer coś wariował,
- opony do wymiany,
- moim zdaniem któraś poduszka lub dwumas

Próbowaliśmy się jakoś dogadać, gość miał wręcz pretensje, że chcemy się targować. Jezdziłem sporą ilością aut, ostatnio czesto Passatem 4motion 180km 2,5 TDI i powiem Ci, że między tą E61 to przepaść w osiągach, oczywiście na korzyść paska. Wydaje mi się, źe wiem jak powinna jeździć taka "beemka".
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BMW E61 525d Oborniki Śląskie - WBANJ510X0B414368 2015/01/23 09:15 #68944

  • inport
  • inport Avatar
Dokładnie Kris masz rację z tą dwu masą to bym się zastanowił poduszka do wymiany mialem tak samo w e90 nowy dwu mas LUK a dalej szarpało.A ile stargowałeś przez tel ?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BMW E61 525d Oborniki Śląskie - WBANJ510X0B414368 2015/01/23 14:37 #68947

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Mario - spokojnie :)
Jak parametry przepływki pod kompem?
Bo jeśli faktycznie nie jechała - to czesto przepływka dogorywa.

Co do napraw, część z nich pewnie można było powiedzieć, ale przy części z nich normalnie w świecie można po prostu być bez ich świadomości.
Np - co do koła pasowego czy xenonu.
Idę o zakład, że jakbym przyjechał do Twojego to znalazłbym coś i wtedy byłoby Ci pewnie głupio - bo nie miałeś tej świadomości.
Ja też mogę teraz powiedzieć co mam w aucie do roboty, ale przyjedzie inny i powie mi co mam jeszcze zrobić - no niestety - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Absolutnie nie bronie sprzedającego bo go nie znam, auta na oczy w życiu nie widziałem :)
Co do opon - trochę dziwne, bo mógł normalnie powiedzieć - no ale - mentalności nie zmienisz - widocznie ten typ tak ma - abyś tylko przyjechał, a na miejscu się obada :D

Jeśli auto miało tylko tyle wad - to szkoda, że sprzedający się nie chciał dogadać, no ale tak to jest jak cenę przez telefon ustalasz - to na przyszłość :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BMW E61 525d Oborniki Śląskie - WBANJ510X0B414368 2015/01/23 15:55 #68952

  • MaRio-sKaTe
  • MaRio-sKaTe Avatar
Kris75 napisał:
Idę o zakład, że jakbym przyjechał do Twojego to znalazłbym coś i wtedy byłoby Ci pewnie głupio - bo nie miałeś tej świadomości.

A o ile ten zakład? Seat Ibiza ST 2013r., przebieg 17 000km, bezwypadkowy, po wizycie w ASO dzień przed wigilią. Absolutnie żadnych wad.

Ja nie mówie że ten model jest "be", twierdze że właściciel świadomie zataił pewne rzeczy, żeby znaleźc jelenia, który przejedzie szmat drogi i kupi z tymi wadami, bo ktoś i tak już przyjechał.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BMW E61 525d Oborniki Śląskie - WBANJ510X0B414368 2015/01/23 17:22 #68959

  • krzysieksel1969
  • krzysieksel1969 Avatar
do roboty jest:

- wymiana koła pasowego,
- xenon nie skręcał, a powinien,
- nie było grzania foteli,
- komputer coś wariował,
- opony do wymiany,
- moim zdaniem któraś poduszka lub dwumas

Moim zdaniem dobrze ,że nie kupiłes bo to nie są drobne rzeczy do naprawy a znając życie coś jeszcze by się znalazło ,sam dwumas +opony jakieś dobre żeby kupić/a mialy byc podobno/ to już jednak trochę się nazbiera ,ciekawe co z komputerem?następna naprawa nikt nie wie i za ile ,koło pasowe w tym modelu też jest nietanie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BMW E61 525d Oborniki Śląskie - WBANJ510X0B414368 2015/01/24 11:40 #68968

  • matej79
  • matej79 Avatar
Wskazania spalania ustawia się i-drivem w menu. Ustawiasz albo w L/100km albo tak jak tam jest.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BMW E61 525d Oborniki Śląskie - WBANJ510X0B414368 2015/01/24 13:41 #68971

  • MaRio-sKaTe
  • MaRio-sKaTe Avatar
matej79 napisał:
Wskazania spalania ustawia się i-drivem w menu. Ustawiasz albo w L/100km albo tak jak tam jest.

Sprawdzałem, nie ma możliwości zmiany tej opcji.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BMW E61 525d Oborniki Śląskie - WBANJ510X0B414368 2015/01/24 23:04 #68983

  • matej79
  • matej79 Avatar
No to nie wiem, u mnie można zmieniać.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BMW E61 525d Oborniki Śląskie - WBANJ510X0B414368 2015/01/25 16:29 #68988

  • westowaty
  • westowaty Avatar
nie dawno byłem u niemca pod serwisem BMW i taka Bemka kosztowała 12 tyś Euro. To prawie 50 tyś zł, a tutaj za 38 + targ za 35 tyś by poszła. Ludzie chcą samochody 100% sprawne ale nikt nie chce za nie zapłacić, niestety już nie ma polonezów czy małych fiatów w 90% polaków jeszcze nie dorosła do użytkowania samochodu.
nie jestem właścicielem tylko nie raz mnie rozbraja głupota ludzi. :sick:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BMW E61 525d Oborniki Śląskie - WBANJ510X0B414368 2015/01/25 17:54 #68989

  • kobe24la
  • kobe24la Avatar
Bo to wynika z pazerności naszego narodu. Przykład, kolego sprzedawał ostatnio Opla Signum, auto jak igła, udokumentowany w ASO przebiek 175 tys km, pełna opcja wyposażenia, 100% oryginalny lakier, nowe gumy letnie na felgach 18cali i świeżo po chipie plus wycięcie DPF-a. Auto jakby zliczyć, to co było w niego włożone warte ponad 30tys zł. Co z tego, jak średnia cena na portalach waha się w przedziale 19 - 24 tys zł i większość "polaczków" więcej nie da, bo uważa że wszystkie są cud miód malina. W końcu auto poszło za niecałe 23 tys zł, a gość który je kupił oglądał je kilka minut, bo nie miał sie do czego przyczepić.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BMW E61 525d Oborniki Śląskie - WBANJ510X0B414368 2015/01/25 18:47 #68991

  • krzysieksel1969
  • krzysieksel1969 Avatar
Jednak w przypadku tego BMW miała być miód malina z super oponami a wyszło co innego i nie były to drobnostki
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BMW E61 525d Oborniki Śląskie - WBANJ510X0B414368 2015/01/26 16:42 #68997

  • westowaty
  • westowaty Avatar
Szanowny Panie Krzysztofie :) czy przyjechałby Pan po samochód, który nie jest maliną. Proszę sobie samemu odpowiedzieć. Wolałbym taki samochód i dołożyć do niego jakieś parę groszy i mieć 100% pewny samochód, a nie szukać czegoś czego nie znajdę w cenie nowej Pandy. Jak ten Pan szuka igły i się czepia o samochó 10 tyś tańszy od średniej to pokazuje, że takiej osoby nie stać poprostu na taki samochód. Sam poluje na w222 ubite w dieslu w Niemczech. Schodzą jak ciepłe bułeczki :sick:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BMW E61 525d Oborniki Śląskie - WBANJ510X0B414368 2015/01/26 17:11 #68998

  • krzysieksel1969
  • krzysieksel1969 Avatar
Szanowny Panie Westowaty ,jeżeli ktoś po wielu rozmowach,emailach pisze,mówi mi ,że samochód jest w idealnym stanie i ma jeszcze dodatkowe opony to na taki się nastawiam ale rzeczywistość bywa różna są ludzie i krawężniki.Ja kupiłem kilka lat temu mercedesa w dieslu dla siebie w niemczech i nie miał niestety przebiegu poniżej 200k ,sprzedawał go niemiec,nie założył nowych opon jego żona nie zrobiła nam kanapek na droge kilka rzeczy do naprawy też się znalazło ale wracając do tematu postępowanie sprzedającego uważam za niepoważne ,nie wiem na co liczył,że ktoś wyłoży na stół kase i zabierze bez gadania samochód w innym stanie niż była mowa?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport