Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: wypłowiały lakier/kredowanie?

wypłowiały lakier/kredowanie? 2011/12/03 18:54 #19323

  • maras
  • maras Avatar
witam mam Astrę II czerwoną i problem z lakierem który wypłowiał i ma białe prześwity.
Czy ktoś zna jakiś dobry wosk który dłużej niż parę dni wytrzyma?
Wiem ,że szału nie będzie i najlepszym rozwiązanie jest nowy lakier.
Asterka ma swoje lata ale jestem zadowolony z niej i nie zamierzam zmieniać auta stąd też pytanie.
Czy ktoś może podać przybliżoną kwotę lakierowania całej Asterki, oczywiście przybliżoną bo ciężko bez oględzin stwierdzić?

pozdr
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: wypłowiały lakier/kredowanie? 2011/12/04 00:05 #19325

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Kolego, żaden nowy lakier.
Czerwony lakier ma niestety tą wadę, że szybko płowieje - jest jednak dla Ciebie nadzieja :D
Kup pastę lekko ścierną TEMPO - koszt ok 8 zł i wypróbuj :)
Ja miałem identyczny problem w mojej czerwonej Vectrze B - po użyciu tej pasty nie poznałem auta :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: wypłowiały lakier/kredowanie? 2011/12/04 16:37 #19360

  • maras
  • maras Avatar
dzięki bardzo za info, w wolny i niedeszczowy dzień podziałam z pastą.
Po działaniu zrobię wpis z wynikami.

pozdr : :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: wypłowiały lakier/kredowanie? 2011/12/04 18:59 #19368

  • AutoRaport
  • AutoRaport Avatar
  • Offline
Zrób zrób bo sam jestem ciekawy efektu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: wypłowiały lakier/kredowanie? 2011/12/29 00:05 #20114

  • AdamM71
  • AdamM71 Avatar
Koledzy dobrze piszą, ale nowy lakier nie jest złym pomysłem. Te modele z tamtych lat były lakierowane lakierami bez klaru i stąd ten problem z płowieniem lakieru. Jeśli ogólnie buda jest w dobrej kondycji to wystarczy przematować akryl i pokryć go warstwą lakieru bezbarwnego i problem rozwiązany. Przy okazji takiej poprawy można podrobić co nieco i asterka dostanie drugie życie.



Tu bywam:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: wypłowiały lakier/kredowanie? 2011/12/29 13:05 #20117

  • kobe24la
  • kobe24la Avatar
Tylko z pastą polerską uważaj, żebyś sobie większych białych kółek nie zrobił ;) Jeśli się boisz, to możesz oddać auto do profesjonalnego warsztatu.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: wypłowiały lakier/kredowanie? 2012/01/24 10:54 #21210

  • piter2080
  • piter2080 Avatar
Najlepiej rob to w cieple..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: wypłowiały lakier/kredowanie? 2012/01/31 20:03 #21559

  • maras
  • maras Avatar
witam , dzięki wielkie Wszystkim za info w temacie. Zejdą mrozy i zwiększy się temperatura to zadziałam. Zacznę od maski z polerką bo jest w najgorszym stanie ja jeśli wykręcę za mocne kołka to podjadę do profesjonalisty.
Odezwę się jak zadziałam ale patrząc na pogodę to pewnie w marcu
Jeszcze raz dzięki pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: wypłowiały lakier/kredowanie? 2012/04/15 10:12 #24929

  • maras
  • maras Avatar
Witam zadziałałem z pastą Tempo. Maskę,przód,tył i dach strzeliłem z rączek. Efekt piorunujący dla lakieru i dla mnie bo w ,,bichu,, po tej akcji jestem jak mały Pudzian.
Boki robię w następnym tygodniu. Dzięki za info Asterka aż wypiękniała.

pozdr
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: wypłowiały lakier/kredowanie? 2013/11/15 17:55 #52158

  • Dj Kris
  • Dj Kris Avatar
Tylko ze po Tempo wystarczy deszcz i ci pasta spłynie, jedynie na dluzszy czas to polerka całej Astry , bo takie woski to do pierwszego umycia i schodzą.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: wypłowiały lakier/kredowanie? 2013/11/15 18:35 #52160

  • AdamM71
  • AdamM71 Avatar
No trochę przesadziłeś kolego z tym spłynięciem pasty tempo. Ta pasta jest pastą lekko ścierną, która przy okazji zawiera wosk aby efekt był dłuższy niż do pierwszego umycia. Dodatkowo ta lekkościerność pasty dodatkowo wydłuża efekt. Osobiście bardziej zalecam jak i sam zasugerowałeś przeprowadzić polerowanie maszynowe i aplikację środka zabezpieczającego.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: wypłowiały lakier/kredowanie? 2013/11/15 18:43 #52161

  • Dj Kris
  • Dj Kris Avatar
no moze przesadziłem ale ta pasta długo sie nie utrzyma , a pamiętam ze jest lekko ścierna i po kilku nałozeniach w roku moze sie okazac ze dochodzi juz do podkładu, Tempo stosowalem na kilku swoich autach ktore miałem efekt jest super po umyciu i wypastowaniu ale kilka deszczy i to wszystko schodzi, osobiście używam K2 BALSAM w Atomizerze, bardzo szybko sie naklada, i jest to wosk , mozna stosować po kazdym umyciu a Tempo jest lekkościerna.

Tak czy siak jak jest lakier zmatowialy to jedynie polerka mechaniczna, i pozniej nie myc auta na szczotach tylko bezdotykowo lub ręcznie. często woskować ale woskami a nie pastowac.

Powodzenia
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

wypłowiały lakier/kredowanie? 2014/12/07 21:13 #68192

  • moto-zakup
  • moto-zakup Avatar
Ręcznie pastami można sobie tylko więcej szkody narobić niż pożytku zwłaszcza na czarnym lakierze. Do zabezpieczenia lakieru na zimę polecam Wam twardy wosk collinite. Żeby dobrze spolerować lakier najpierw trzeba go dobrze oczyścić, moim zdaniem bez glinki nie ma co zaczynać korekty lakieru.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport