Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Który miernik: GL-2B czy GL-1S?

Odp: Który miernik: GL-2B czy GL-1S? 2011/10/08 13:30 #17112

  • AdamM71
  • AdamM71 Avatar
Na tym czujniczku jak się wysunie masz podziałkę, która ułtwia odczyty. Jest tam też taka linia oddzielająca która pokazuje przybliżoną granicę lakieru oryginalnego. Dokładnie go oglądnij, a sam zobaczysz że zabawa z tym "długopisikiem jest bajecznie prosta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Który miernik: GL-2B czy GL-1S? 2011/10/08 14:04 #17114

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
taddix napisał:
Kupiłem AT500. Fajnie działa, ale trochę ciężko się uchwycić kiedy się odrywa.
No i skąd mam wiedzieć, które miejsce było niemalowane :)

musisz powoli odrywac i wszystko zobaczysz
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Który miernik: GL-2B czy GL-1S? 2011/10/08 14:04 #17115

  • taddix
  • taddix Avatar
Ta linia oddzielająca to jest ta, którą zaznaczyłem czerwoną strzałką? Mniej od niej się wysunie to szpachla, a jak więcej się wysunie to cienka warstwa lakieru?

Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Który miernik: GL-2B czy GL-1S? 2011/10/08 15:09 #17116

  • wworms
  • wworms Avatar
Te linie są po to, żeby ułatwić odczyt, a zasada jest prosta. Bierzesz tester i sprawdzasz grubość lakieru (najlepiej jakiś element w środku auta) i jest to odczyt bazowy (tj lakier orginalny). Jeżeli podczas pomiarów będzie odczyt większy niż odczyt bazowy (np: bazowy był 1,5 a drugi jest 2) to znaczy że nowym bazowym jest 2 a element z 1,5 był lakierowany.
Im większy odczyt tym lepiej (chodzi o miernik magnetyczne) im mniejszy odczyt tym gorzej. Jeżeli wogóle sie nie wysuwa skala - GRUBA SZPACHLA.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Który miernik: GL-2B czy GL-1S? 2011/10/08 19:28 #17135

  • taddix
  • taddix Avatar
A czy to prawda, że lakier nieoryginalny na nowym elemencie jest cieńszy od tego fabrycznego? I to samo tyczy się lakieru po wielokrotnej polerce?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Który miernik: GL-2B czy GL-1S? 2011/10/08 21:52 #17137

  • AdamM71
  • AdamM71 Avatar
Jak weźmiemy dwa elementy, lakierowany fabrycznie i przez lakiernika to różnica będzie zawsze. Lakier fabryczny jest kładziony maszynowo przez roboty (w większości autach) i jest to już lakier ekologiczny czyli wodny. Kładziony jest na podkład o odpowiednim kolorze, który jest jednocześnie tłem. Np. Dark Burgundy perl efc R2 położony na białym, szarym lub czarnym tle da nam różne odcienie i ostrość świecenia ziarna metalicznego. Dlatego dzisiejsze warstwy mają grubość około 80-100 mikronów, a ten sam kolor w samochodach produkowanych około 15 lat wcześniej miał około 120-150 mikro i były to lakiery akrylowe. Lakiernik kładący nowy lakier na taki sam element uzyska powłokę odpowiednio 1oo-150 (zależy też dużo od typu klaru) i 130-nawet do 200 mikro. To moze trochę mylić podczas pomiaru i nleży się dokładniej zorientować jakim lakierem jest polakierowane auto. Jako rok przełomowy bierzemy 1996 kiedy nastąpił zwrot ku bardziej wydajnym i ekologicznym lakierom wodnym.
Co do polerowania to masz rację kolego, ma to wpływ na grubość lakieru ponieważ polega na częściowym starciu górnej części powłoki lakierniczej. Jeśli jeszcze dokonano szlifu przed polerowaniem to można się nadziać. ;)


Tu bywam:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Który miernik: GL-2B czy GL-1S? 2011/10/09 10:18 #17145

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
u mnie jest sytuacja wlasnie z cienka warstwa lakieru. Na calym aucie. No i czy branie do bazy elementow wnetrza jest takie dobre? raczej nie.. lakier na slupkach itp jest cienszy i brzydszy niz na zewnetrznych czesciach auta.. na dolnej czesci slupkow u mnie pokazuje po 20-30 mikronow.. u ojca to samo w innym aucie
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Który miernik: GL-2B czy GL-1S? 2011/10/21 22:51 #17608

  • AdamM71
  • AdamM71 Avatar
Zawsze musisz brać jako wzornik część karoserii z kilku miejsc. Np tylna klapa od spodu, kielichy amorków w górnej płaskiej części, góra progu itp. Zawsze dokładnie oglądnij i wzrokowo oceń stan danych elementów czy nie noszą pod lakierem śladów szlifowania, farfocli lub czegoś co może świadczyć że były lakierowane. Jeśli wszystko wygląda ok możesz zacząć pomiary. Pionowe elementy wewnętrznych części nadwozia faktycznie mogą mieć cieńszą warstwę lakieru niż na zew części karoserii, a to z prostego powodu jakim jest oszczędność materiału i dlatego takie firmy jak Maybach podczas procesu kładzenia koloru nie urzywają robotów, a obią to lakiernicy. Roboty nakładają tam tylko wierzchnią warstwę lakieru (klar). W seryjnych autach większość elementów wew jest polakierowana na zasadzie wypylenia i nie jest pełną warstwą jaka powinna być położona. W ten sposób na jednym lakierowanym aucie mozna zaoszczędzić nawet 30% lakieru w stosunku do lakierowania ręcznego, a nawet więcej. Można dać ciała na autach prod amerykańskiej gdzie niektóre fifmy w standarcie stosują 3 warstwy lakieru i nieznajomość tematu może nas zmylić.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Który miernik: GL-2B czy GL-1S? 2013/05/15 19:33 #43455

  • marco6669
  • marco6669 Avatar
Ja korzystam z sprawdzonego miernika Gl-8 .jestem zadowolony bo jest szybki, posiada duzy wyświetlacz i jest najważniejsze dokładny. Na tej stronie możecie poczytać więcej o nim oraz również go zakupić http://www..pl/
Ostatnio zmieniany: 2013/05/16 05:01 przez Inspektor. Powód: REKLAMA
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Który miernik: GL-2B czy GL-1S? 2013/05/16 05:01 #43480

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
Kolego jezeli chcesz zareklamowac strone z miernikami u nas na forum skontaktuj sie z administratorem celem ustalenia szczegolow.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Który miernik: GL-2B czy GL-1S? 2014/01/09 08:22 #54847

  • VAGowiec
  • VAGowiec Avatar
Witam,
Odświeżę trochę satarego kotleta. Poszukuje dobrego miernika. Na alledrogo wpadłmi w oko CEM DT-156.
Czy ktoś z was miał do czynienia z tym miernikiem? Widzę ze to raczej chińska produkcja, ale ubrana w ładne szaty tzn. pudełko, instrukcja po polsku.... pytanie jak to działą w praktyce?

allegro.pl/profesjonalny-miernik-grubosc...vat-i3825905673.html
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Który miernik: GL-2B czy GL-1S? 2014/01/09 13:28 #54872

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Kurcze - pytanie czy taki miernik jest CI potrzebny?
Ja używam tego:
allegro.pl/tester-miernik-grubosci-lakie...bat-i3797878236.html

Nie narzekam.
Wcześniej miałem taki:
allegro.pl/miernik-tester-grubosci-lakie...ria-i3833373867.html

Miałem to może złe słowo - bo mam go dalej i jest dalej sprawny.
Pokazuje poprawnie i trochę szkoda mi go teraz :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Który miernik: GL-2B czy GL-1S? 2014/01/10 07:51 #54902

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
a ja sobie teraz kupilem gl mini i nosze sobie w kieszeni ;) wskazuje identycznie jak te modele wysokie po pare stow ;) a nie musze go nosic w plecaku heh
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Który miernik: GL-2B czy GL-1S? 2014/01/16 22:11 #55337

  • VAGowiec
  • VAGowiec Avatar
Dużo aut ma teraz aluminiowe elementy. maski, itd. warto by było wziąć coś co zmierzy nie tylko blachę... czyli co taki miernik rodzimej produkcji w zupełności wystarczy i się nie psują i nie roz kalibrowują?
Kolega miał kiedyś taki PL i strasznie mnie denerwowało:
1. podłączenie baterii zasilania 9V na cieniutkim kabelku, który się urywał przy każdej próbie wymiany baterii
2, sonda była też na kablu... po roku się urwała ;((
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Który miernik: GL-2B czy GL-1S? 2014/01/16 22:58 #55343

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
gl mini obsluguje alu i metal. Nic sie nie rozkalibrowywuje ;) poza tym te na sondzie sa juz niemodne i malo wygodne.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Który miernik: GL-2B czy GL-1S? 2014/01/20 11:21 #55518

  • Jarol
  • Jarol Avatar
Ja mam ten miernik magnetyczny AT500 ale nim to raczej można zmierzyć czy jest szpachla czy tylko lakier. Jak są dwie warstwy lakieru to ciężko to wyłapać.

Ostatnio zakupiłem coś takiego:
allegro.pl/samochodowy-miernik-tester-la...-al-i3866912610.html

Mierni bardzo dobrze działa. Jest sąda na kabelku więc można dojść w ciężko dostępne miejsca.
Wyświetlacz jest podświetlany. Jestem z niego bardzo zadowolony i mogę go polecić.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Który miernik: GL-2B czy GL-1S? 2014/01/21 15:50 #55587

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
tyle ze koncowka sondy nie ma silikonowej nakladki i niestety na nierownych powierzchniach wyniki beda mylace
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Który miernik: GL-2B czy GL-1S? 2014/01/28 21:44 #56034

  • VAGowiec
  • VAGowiec Avatar
Mi akurat z tej serii ten GL-6+ wpadł w oko.....
allegro.pl/samochodowy-miernik-tester-la...-zn-i3866871771.html
I dla mnie to plus,że nie na kablu, bo te sondy na kablu to tylko kłopot, któy z czasem sam się rozwiąże....bo po prostu urwie ;))
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Który miernik: GL-2B czy GL-1S? 2014/01/29 06:27 #56043

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
Dobry bedzie ;) mam wersje gl mini kieszonkowa. Identyczna ma koncowke i pokazuje pieknie :) tylko rozladowywuje baterie sam nawet jak lezy nieuzywany
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: AutoRaport