Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: Pierwszy samochód dla 18-sto latka.

Pierwszy samochód dla 18-sto latka. 2011/09/13 19:59 #16342

  • Khadrim
  • Khadrim Avatar
Witajcie! Planuję zakup pierwszego samochodu, mam odłożone ok. 10000 tys. zł na ten cel. Jakie samochody polecacie, które zaś odrzucacie i dlaczego? Auta, na które dotychczas zwracałem szczególną uwagę to: Volvo S40/V40, BMW E36, Mitsubishi Galant.

Proszę o szczegółowe wypowiedzi,
z góry dziękuję i pozdrawiam, Darek!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pierwszy samochód dla 18-sto latka. 2011/10/07 22:24 #17092

  • AdamM71
  • AdamM71 Avatar
Volvo V40 to jak na mój gust za bardzo jedzie renóweczką a osobiści nie lubię tej marki i nie mam do niej zaufania choć znajdą się i zwolennicy... BMW E36 mocny wózek choć problem korozji w tym konkretnie modelu nie jest niczym obcym. Można dobrze poszukać i trafi się rodzynek bez rudej. Jeśli silniczek to tylko 2,0 24 ventylki. Dynamiczny i trwały. Galant też może być i też 2,0 jak można prosić :) Do tego galanta to nie podałeś niestety jaki rocznik. Uzupełnij pytanie.
Ogólnie to każde z tych aut jest wygodne ale galant i bumka mają więcej wigoru. Volvo to już bardziej dla starszego gościa. Z bumerki i galanta wybrał bym galanta 2,0 GLS z 1998-99 roku. Za 10 koła już spokojnie znajdziesz. Jednak jeśli chodzi o dalsze koszty to w razie "W" buma wyjdzie taniej w ewentualnych naprawach. Masz ciężki orzech do zgryzienia.


Tu bywam:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pierwszy samochód dla 18-sto latka. 2011/10/08 11:47 #17108

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Mam V40 i sobie chwalę :) dobra jakość za dobrą cenę do tego wygląd auta dalej jest atrakcyjny (srebrny lakier) :) Co do napraw to jest od groma zamienników oraz części na allegro więc z tym nie ma problemu, nawet jak ktoś chce w ASO to dla tego rocznika części są 30% taniej i robocizna 50% taniej, takie promo :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pierwszy samochód dla 18-sto latka. 2012/02/22 23:01 #22628

  • Sandi
  • Sandi Avatar
Wydaje mi się, że na początek może Audi A3 8l - najlepiej z silnikiem benzynowym, ponieważ rozpoczynasz swoją przygodę z motoryzacją i zapewne nie będziesz kręcić wielu kilometrów a przy zakupie diesla łatwo o wyeksplatowany egzemplarz :) oczywiście wybór po twojej stronie ;p
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pierwszy samochód dla 18-sto latka. 2012/02/23 07:05 #22631

  • Tomasz
  • Tomasz Avatar
A może subarrrru impreza oczywiście wolny ssak ;) -fakt- kokpit wygląda koszmarnie, niczym poldek z lat 80, ale frajda z prowadzenia NIE osiągalna u konkurencji !! ,no chyba że w BMW.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pierwszy samochód dla 18-sto latka. 2013/02/09 19:42 #37764

  • hugo258
  • hugo258 Avatar
A ja bym pozostał przy Opel Corsa C z silnikiem 1,4 90km comfort za taką cenę zadbana i rok 2003-2004, tania w utrzymaniu i części zamienne
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Pierwszy samochód dla 18-sto latka. 2013/02/11 14:11 #37830

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
nissan almera n16 1.5 lub 1.8 benzyna ;) auto nie do zatyrania.. 1.8 czasami lubia podpis oleju ale ogolnie sa spoko ;) auto ma tanie czesci zamienne i banalna konstrukcje ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport