Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: Rok produkcji auta a rok produkcji części

Rok produkcji auta a rok produkcji części 2011/10/23 20:23 #17663

  • WpadlemNaChwilke
  • WpadlemNaChwilke Avatar
Szukam sobie autka i niedawno natrafiłem na egzemplarz, który mnie zainteresował. Delikatnie stuknięty ale żadne poduszki czy kurtyny nie wystrzeliły więc postanowiłem się nim zainteresować.
Może kolejno wymienię co sprawdziłem:
1. Szyby - wszystkie oryginalne
2. Daty na pasach - również się zgadzają
3. Podpięcie pod komputer - żadnych błędów i przebieg zgodny z rzeczywistym.
4. Nie ma w nim rzeczy, która by nie działała a wyposażenie jest całkiem bogate.

Ogółem autko wydało się godne zainteresowania więc sprawdziłem jeszcze u znajomego lakiernika czy auto wcześniej nie zaliczyło porządnego dzwona. Obejrzał je dokładnie i stwierdził, że na pewno aktualne delikatne puknięcie jest jedyną przygodą tego auta.

Generalnie rzecz biorąc wszystko więc gra i zdecydowałem się na zakup ale zauważyłem jedną rzecz, która mnie trochę zastanawia.
Mianowicie jak się w bagażniku otworzy tą pokrywkę za którą jest wzmacniacz i czytnik nawigacji to na tej pokrywce od tej strony jest naklejka. Na niej jest data, która jest rok starsza od roku produkcji auta.

Wiem, że części produkowane są oddzielnie a później składane i mogą być starsze ale wolałbym się upewnić czy może być rok różnicy przy takim elemencie?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Rok produkcji auta a rok produkcji części 2011/10/23 20:38 #17666

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Witam.

Może być różnica w datach wahająca się o rok. Rok produkcji w rok modelowy to zupełnie inne rzeczy, często producenci już w połowie roku podają rok modelowy na następny rok, z reguły już lipiec czy sierpień w fabrykach jest datowany na następny rok.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Rok produkcji auta a rok produkcji części 2011/10/23 22:50 #17670

  • WpadlemNaChwilke
  • WpadlemNaChwilke Avatar
Wiem jaka jest różnica pomiędzy rokiem modelowym a rokiem produkcji i pisząc rok produkcji auta miałem na myśli faktyczną datę produkcji. Względem tej daty jest rok a dokładniej to nawet trochę więcej niż rok (ok. 14 miesięcy różnicy) na dacie która jest we wspomnianym miejscu.

Inna sprawa, że sam fakt naklejonej kartki z datą na takim miejscu jak ta "pokrywka" w bagażniku jest nieco zastanawiający. Może nie jest to faktyczna data produkcji tego elementu tylko została tam przyklejona później.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport