Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: Captiva po lekkim uderzeniu

Captiva po lekkim uderzeniu 2012/10/05 21:20 #31241

  • MichalMiKo
  • MichalMiKo Avatar
Witam.
Udałem się na oględziny kolejnej Captivy, tym razem z automatyczną skrzynią biegów. Sprzedawca wydaje się być uczciwy, bo powiedział mi, że samochód był lekko uderzony (pokazał zdjęcia) prawy błotnik został wymieniony (oraz polakierowany), zderzak również lekko oberwał, ale bardziej od strony kierowcy. Na przedniej osi były założone koła dojazdowe. Szyba przednia została wymieniona, ponieważ była rozbita, ale tak nieco dziwnie bo w górnej części. Możliwe, że od poduszki powietrznej? Ponoć wystrzeliła tylko i wyłącznie prawa kurtyna (obecnie brak jej w samochodzie). Gdzie z reguły znajdują się czujniki od kurtyn powietrznych? Po zapięciu pasów nie znika kontrolka od pasów kierowcy (ale przestaje pikać), ponoć błąd ma zostać niebawem usunięty przez fachowca. Mierzyłem całą powłokę lakierniczą, to wszystko jest fabryczne, oprócz tylnej klapy, która oscyluje w granicach 150-200 mikronów i oczywiście błotnika oraz prawych drzwi (konieczność dobrania lakieru). Podczas jazdy, gdy nacisnąłem mocno gaz, gdy skrzynia redukowała bieg, samochód uciekał w lewo. Coś nie tak z napędami, czy tak może być? Podczas spokojnej jazdy samochód jedzie idealnie. Bardzo proszę o pomoc, czy warto kupić auto w takim stanie. Przebieg udokumentowany 60 000km, 2007rok cena 45000zł
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Captiva po lekkim uderzeniu 2012/10/05 21:32 #31244

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
jak masz te fotki to pokaz. Bedzie prosciej odpowiedziec. Sciagac nie powinno. Skoro byly dojazdowe to i zawieszenie musialo ucierpiec.. to musi byc powod sciagania
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Captiva po lekkim uderzeniu 2012/10/05 21:46 #31245

  • MichalMiKo
  • MichalMiKo Avatar
Dziękuje za odpowiedź. Nie wygląda to tak źle...


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Captiva po lekkim uderzeniu 2012/10/05 21:55 #31246

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Moje auto dostało od strony kierowcy i mimo dobrej naprawy dalej czuję lekkie ściąganie w lewo ... nie wiem czy doradzić czy nie ale trzeba brać pod uwagę że auto nie jest już w stanie idealnym ... mnie np. to denerwuje bo już chciałem zwalić na masę kierowcy ale po odchudzeniu dalej to samo :) lekkie ale jednak ściąganie.
Ostatnio zmieniany: 2012/10/05 21:56 przez Krzysztof.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Captiva po lekkim uderzeniu 2012/10/05 22:07 #31247

  • MichalMiKo
  • MichalMiKo Avatar
To dostało od pasażera i też ściąga w... lewo :woohoo:, ale tylko podczas mocnego przyspieszania. Przeczytałem coś ciekawego w instrukcji: "Układ kurtyn powietrznych uruchamiany jest razem z układem bocznych poduszek powietrznych." Ponoć boczne poduszki są i to nienaruszone, a fotel pasażera skrzypi. Może coś w tym jest?!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Captiva po lekkim uderzeniu 2012/10/06 07:13 #31250

  • Tomasz
  • Tomasz Avatar
Sprawdź opony czy mają tę samą datę produkcji, oraz grubość bieżnika. ,- pozamieniaj je na próbę :)
Ostatnio zmieniany: 2012/10/06 07:15 przez Tomasz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Captiva po lekkim uderzeniu 2012/10/08 13:08 #31343

  • MichalMiKo
  • MichalMiKo Avatar
Opony mają ten sam rozmiar, ale są na przedniej osi inne, na tylnej inne. Odpuściłem sobie to auto. Na pewno miał coś więcej niż to co prezentują na zdjęciach.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Captiva po lekkim uderzeniu 2012/10/08 13:36 #31350

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
mozliwe ze zdjecia prezentuja autko po czesciowej naprawie i byly zrobione pod "klienta" zeby ladnie wygladalo jak sie je wysle
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Captiva po lekkim uderzeniu 2012/10/08 13:43 #31354

  • MichalMiKo
  • MichalMiKo Avatar
Właśnie też o tym myślałem, naprawdę musiał być ładny dzwon, skoro na odcinku ok. 50m auto było na przeciwnym pasie ruchu (jak się wcisnęło gaz w podłogę).
W dodatku doczytałem w instrukcji Captivy, że jak aktywuje się kurtyna, to również boczne poduszki, czyli coś w tym może być bo fotel pasażera skrzypiał i to dość głośno ;)
Ostatnio zmieniany: 2012/10/08 13:46 przez MichalMiKo.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport