Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: Dwa japończyki i problem z wyborem.

Dwa japończyki i problem z wyborem. 2013/04/30 17:20 #42847

  • lukpio3
  • lukpio3 Avatar
Witajcie.
Stanąłem przed poważnym dylematem. Spośród wielu marek dostępnych na rynku początkowo wybrałem sobie mazdę 6 w wersji hatchback, druga generacja z początku produkcji czyli lata 2008 - 2009. Z czasem doszła jeszcze jedna marka no i powstał dylemat. Do wyboru mam wspomnianą mazdę 6 II generacji z początku produkcji i hondę accord z końcówki tej poprzedniej serii czyli 2007 - 2008r, sedan. Oba samochody w benzynowych 2 litrowych silnikach w lepszej wersji wyposażenia czyli jakieś ksenony, climatronic, pół lub pełna skóra. Bez automatu. Mazda przemawia do mnie tym że jest przestronna i ma ładną linię nadwozia, taka już nowoczesna powiedział bym. Honda z kolei też brzydka nie jest, w środku już nie jest tak nowocześnie jak w maździe ale za to hondą bardzo łatwo znaleźć z polskiego salonu z pewnym przebiegiem i historią serwisową. Mazdę w takim bogatym wyposażeniu znaleźć już dużo ciężej, przeważnie wszystko sprowadzane a jak z PL to i cena odpowiednia, zazwyczaj minimum 10 - 15k więcej nic honda. Ale może warto dopłacić? Jakie są Wasze opinie na ten temat. Może pomożecie coś wybrać bo ja nie ukrywam że mam z tym problem. Boję się kupować sprowadzanej mazdy bo wiem z doświadczenia innych a trochę po tych forach grzebię że jak mazda była już robiona to prędzej czy później wyjdą kwiatki na niej bo ta blacha mimo że lepsza niż w poprzedniej generacji to jednak nadal jest słaba, podatna na odpryski i każda jedna kiepska naprawa blacharska kończy się rdzą a nie oszukujmy się, nikt na handel nie naprawia samochodu dobrze. Ważne są też dla mnie koszty eksploatacji ale w tym dwóch markach uważam że nie ma co porównywać bo zarówno jeden pojazd jak i drugi królują w czołówkach niezawodności. Zatem teraz czekam li nie ukrywam że bardzo liczę na Wasze opinie i Wasze zdanie.
Pozdrawiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport