Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: Seat Toledo II automatyczna skrzynia

Seat Toledo II automatyczna skrzynia 2014/01/26 15:13 #55919

  • Cjapek
  • Cjapek Avatar
Hej,
czy miał ktoś z Was okazję jeździć, testować, Seata Toledo II z automatyczną skrzynią biegów?
Czy ktoś ma jakiekolwiek doświadczenie w niemieckich automatach?
Wiem, że montowali tam 4 biegowe przekładnie automatyczne, co już samo w sobie jest dla mnie lekkim zaskoczeniem, bo (mówię o 1.8 20v 125KM) w tym samym silniku z manualną przekładnią jest 5 biegów.
Szukałem na YT jakiegoś filmiku jak to się zbiera, jak to pracuje itp, ale nic nie ma. Znalazłem natomiast jakiś test, w którym Toledo 1.8 20V z automatyczną skrzynią wypadło gorzej pod każdym względem w porównaniu do Leona 1.6 16v albo Ibizy 1.4 (!!). Wiem, że przewaga masy działa na korzyść leona i ibizy, ale żeby aż tak? Jeżeli chodzi o przyspieszenie to z manualna do 100 wychodzi ponoć 10.2, natomiast z automate 12,6 :ohmy:
Będę wdzięczny za każdą odpowiedź, ale wolałbym popartą argumentem ;D Nie jestem zwolennikiem automatów, więc argument "nie bierz" nie będzie pomocny :D B)
pozdrawiam! :)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Seat Toledo II automatyczna skrzynia 2014/01/27 10:01 #55965

  • Tomasz
  • Tomasz Avatar
Heee...nie bierz!! , latam z takim automatem w audi a4 od trzech lat ....i z tego co wiem ,to raczej wszystkie automaty sà japońskiej produkcji ....
Powiem ci tak, koszty naprawy, a to wcześniej czy pòźniej nastàpi, sà dosyć spore , w porównaniu do manuala, tak na dziéń dobry,sam konwerter w Dobrym zakładzie z Gwarancjà, to koszt ok 2 tysi..o generalnym rem. nie mòwię , bo to już 4 tysi z przodu,.....
Sam wybrałem takà opcję , gdyż audiola pochodziła od znajomego i była w miareę pewna i tylko dla tego jà brałem.
Poza tym, koszta zwiàzane z paliwem ...hmmm..z 1l więcej na 100 w mieście łyka ,,... i koniecznie zdjagnozuj jà w trakcie jazdy jak i po zgaszeniu silnika...(czy nie trzęsie, czy trzyma cisnienie,itp...aaaaa i jeszcze jedno w tym silniku o mocy 125km,..to ja jej nie widzę !!!!mało mocy i niutòw
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Seat Toledo II automatyczna skrzynia 2014/01/27 11:20 #55968

  • Cjapek
  • Cjapek Avatar
Full konkret!
O to mi chodziło, dzięki wielkie Tomek, plus dla Ciebie ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport