Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: NUMER VIN

NUMER VIN 2014/04/11 22:00 #60011

  • bubu
  • bubu Avatar
Witam. Proszę o poradę ponieważ jakiś czas temu kupiłem C-MAXA ale wg. VIN-u jest z produkcji 2007 ale urząd celny przetłumaczył że jest z roku 2008, i na wszystkich papierach urzędowych jest 2008, dzwoniłem do rzeczoznawcy do którego skierowała mnie policja po wcześniejszym naświetleniu sprawy i tłumaczył że skoro tak jest przetłumaczone to widocznie tak musi być, i że na takim dowodzie rejestracyjnym mogę jeździć a szanowna pani w UK powiedziała że możliwe że w Niemczech mają inny przelicznik a jeśli chciałbym wszystko sam sprawdzić to muszę zacząć od UC ale szkoda mojego czasu i fatygi, ale nie daje mi to spokoju bo co w sytuacji gdy na przeglądzie pan mi powie że rok produkcji z dowodu nie zgadza się z nr. Vin?. Nawet w ubezpieczeniu jest że z 2008 r. Proszę jeszcze raz o poradę (drodzy użytkownicy owej strony) co wy byście zrobili. Pozdrawiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

NUMER VIN 2014/04/11 22:07 #60012

  • Muniek1310
  • Muniek1310 Avatar
W Niemczech data produkcji jest wpisywana jako data pierwszej rejestracji, jakoś tak.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

NUMER VIN 2014/04/12 10:35 #60027

  • Inspektor
  • Inspektor Avatar
dokladnie tak. I 99% aut sprowadzonych jest o rok odmlodzonych w PL dokumentach po rejestracji.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

NUMER VIN 2014/04/12 17:38 #60056

  • Muniek1310
  • Muniek1310 Avatar
A tak z ciekawości, to jest zgodne z przepisami o ile jakiekolwiek o tym mówią? Nit się nie doczepi? Bo niby UE ale jednak PL... ; )
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

NUMER VIN 2014/04/12 21:11 #60069

  • bubu
  • bubu Avatar
No właśnie nie wiem czy legalne czy nie , ale jak pan rzeczoznawca tak powiedział to pewnie wie co mówi bo ja się nie znam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

NUMER VIN 2014/04/12 21:48 #60070

  • Muniek1310
  • Muniek1310 Avatar
Dopóki nie przedstawi mi ktoś odpowiedniego artykułu, odpowiedniej ustawy to nie zgodzę się. Jak wiadomo urzędnicy np. w US lub ZUS różnie mówią a często nie znajduje to potwierdzenia w przepisach. Także jak dowiesz się konkretnie podziel się z nami.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

NUMER VIN 2014/04/13 07:55 #60080

  • bubu
  • bubu Avatar
OK, na pewno dam znać jak czegoś się dowiem pozdro
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

NUMER VIN 2014/04/14 08:41 #60178

  • bubu
  • bubu Avatar
Witam szanowne towarzystwo.Wracam do tematu VIN. Otóż dzwoniłem do rzeczoznawców i panowie wytłumaczyli mi że w UC jest pan diagnosta i to on weryfikuje wszystkie dane samochodu więc gdybym sam chciał to wyprostować to muszę się zgłosić do UK w danym mieście i poprosić o sprostowanie danych danego auta, gdyż UC ma diagnostę z UK i wtedy UK wydaje mi nowy dokument za darmo, natomiast na takim dowodzie mogę jeździć, jedynie problemy mogą być podczas sprzedaży auta jeśli kupującego nie poinformuje o tym fakcie iż wg.VIN jest 2007 a w dowodzie 2008, w takiej sytuacji kupujący może ubiegać się o zwrot pieniędzy i auto wraca do mnie.A jeśli chodzi o odmładzanie aut sprowadzanych do polski to kolega miał rację, a to wszystko dlatego żeby zapłacić większy podatek do skarbu państwa. Czasami jednak warto wykonać kilka telefonów do rzeczoznawców i prawników żeby wiedzieć na czym się stoi. Jeszcze jedna sprawa:podczas zakupu auta, płacąc gotówka i po otrzymaniu faktury VAT - powiedzmy od handlarza, nie potrzebna jest umowa kupna-sprzedaży. Pozdrawiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

NUMER VIN 2014/04/14 16:56 #60207

  • Muniek1310
  • Muniek1310 Avatar
Aż sam muszę to zweryfikować a najwnikliwiej to: '(...) natomiast na takim dowodzie mogę jeździć, jedynie problemy mogą być podczas sprzedaży auta jeśli kupującego nie poinformuje o tym fakcie iż wg.VIN jest 2007 a w dowodzie 2008, w takiej sytuacji kupujący może ubiegać się o zwrot pieniędzy i auto wraca do mnie.' Jest jakiś okres, po którym nie ma możliwości 'oddania' pojazdu? Co jeśli powiedzmy, kupiłem samochód, dowiedziałem się o tym, iż taki zabieg miał miejsce, chcę go zwrócić ale zrobiłem już 20 tys. km czyli lekko go wyeksploatowałem?
Sorry, że tak dopytuje ale lubię wiedzieć więcej...
Pozdrawiam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

NUMER VIN 2014/04/14 18:09 #60214

  • bubu
  • bubu Avatar
To już na szczęście mnie nie dotyczy, ale dla własnej informacji, możesz tak jak ja to zrobiłem poszukać na necie telefony do rzeczoznawcy lub prawnika(darmowe porady prawne)i popytać.Zawsze to lepiej wydać kilka złotówek na telefon i być doinformowany niż później płacić kilka tysiaków za jakieś kary lub inne takie tam, :) teraz wiem że mogę spokojnie jeździć autkiem, pozdro.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

NUMER VIN 2014/04/14 18:40 #60216

  • Muniek1310
  • Muniek1310 Avatar
Pytam jedynie z ciekawości ale dzięki za podzielenie się informacjami.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport