Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: My wszyscy jesteśmy sami sobie winni........

My wszyscy jesteśmy sami sobie winni........ 2011/02/11 21:30 #7549

  • robert_aw
  • robert_aw Avatar
Muszę to napisać bo nie wytrzymam :woohoo:

1, Zdecytowana wiekszość z nas, na widok przebiegu powyżej 200,000km ucieka od samochodu, więc sami generujemy oszustów. Dla przyszłego właściciela astra z roku 1996 musi mieć przebieg około 170,000km inaczej to jest padlina :laugh: (no co powie sąsiad? :laugh: )
2, Szukamy tanich samochodów w idealnym stanie :laugh: ...... więc nam je dają
3, Będac u mechanika kombinujemy jak tu zaoszczędzić parę groszy, jednak nic za darmo! mechanior i tak nas zrobi w balona :S

Oto moja teoria
1, Kupuję samochody od WŁAŚCICIELI którzy są w posiadaniu samochodu najmniej 1 rok ! ! !
2, Przebieg nie ma dla mnie znaczenia ! bardziej interesuje mnie stan-zużycie auta ! ! !
3, Jeśli mam do wyboru za podobne pieniadze POLO i PUNTO biorę PUNTO bo zawsze jest młodsze, często kupione w kraju itp
STARE JEST DOBRE WINO I SKRZYPCE ! ! ! ! 10 letni VW bedzie zawsze bardziej awaryjny od 4 letniego FIATA ! ! ! !

A teraz przykłady
1, Mój kolega jest w posiadaniu opla insignia z prawie max wyposażeniem przez 9 miesiecy zrobił blisko 100,000km ! ! ! !
2, Znam gościa który zaraz po kupnie nowego auta, zamienia oryginalne dywaniki, nakłada pokrowce na siedzenia i kierownicę, itp. Po okresie gwarancyjnym montuje oryginalne dywaniki, sciąga pokrowce, reguluje :silly: przebieg w dół o około 180-200,000km i sprzedaje.

NIE BĄDŻMY NAIWNIAKAMI ! ! ! nikt nie sprzedaje samochodu który się nie zwrócił! Kupując AUDI z roku 2005 nie możemy oczekiwać, że przebieg jest realny lub auto jest bezwypadkowe ! ! !

Sorry rozpisałem się :whistle:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: My wszyscy jesteśmy sami sobie winni........ 2011/02/11 21:33 #7550

  • NoozyMan
  • NoozyMan Avatar
Spora część prawdy w pigułce - dodał bym jeszcze że ludzie zazwyczaj szukają samochodów wg. klucza "niski przebieg, niska cena" czyli sortują listę wg. ceny i patrzą na najniższy przebieg.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: My wszyscy jesteśmy sami sobie winni........ 2011/02/11 21:43 #7551

  • robert_aw
  • robert_aw Avatar
Więc mają;) super cenę, przebieg i stan :laugh:
Ostatnio zmieniany: 2011/02/11 21:44 przez robert_aw.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: My wszyscy jesteśmy sami sobie winni........ 2011/02/12 09:40 #7560

  • Robert W.
  • Robert W. Avatar
To że ludzie poszukują tanich i dobrych aut to jeszcze nic złego. Z kilku porównywalnych ofert zawsze wybiera się najtańszą. Problemem jest plaga oszustw i uświadomienie kupujących. Jeżeli przyszły właściciel "dopasowanego na siłę" samochodu ma świadomość "chłopa pańszczyźnianego, tak samo jak osoba która sprzedała ten samochód, to proceder będzie kwitł w najlepsze. Przy większej świadomości społecznej takie rzeczy nie miałyby miejsca. Ale w Polsce "prawda jest jak du...pa, każdy ma swoją". Uświadamianie społeczeństwa może trwac jeszcze, po 45 latach komuny, jakieś 50 lat.
Przy każdej komendzie wojewódzkiej policji są wydziały do spraw samochodowych. Ci policjanci mają narzędzia prawne do wszczęcia spraw przeciw handlarzom kręcącym liczniki i robiącym "ulepy". Dlaczego nie ścigają takich oszustów? Nie wiem. Takie sprawy można wszczynać niemal z urzędu. Mam nadzieję, że policja czyta to forum i coś, mimo wszystko, zrobi z tym co robi się z autami w Polsce. Przecież dostają dowody podane pod nos jak na tacy. Są skany samochodu od sprzedawcy i od handlarza. Jeszcze jak się podpisuje, że "bezpośrednio kupił" to wszystko jest jasne. Może jednak coś robią, i to by była wspaniała wiadomość.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: My wszyscy jesteśmy sami sobie winni........ 2011/02/12 17:29 #7582

  • robert_aw
  • robert_aw Avatar
Porównywanie ofert na rynku wtórnym jest bardzo ryzykowne,gdyż kwota jaką dysponujemy na zakup samochodu jest zazwyczaj zbyt mała aby osiągnąć swój ideał i tu koło się zamyka.:S

Przy zakupie nowego samochodu porównanie ofert jest całkowicie zasadne, o ile dany dealer nie chce nas wykiwać :evil:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: My wszyscy jesteśmy sami sobie winni........ 2011/02/12 19:43 #7587

  • volvo123
  • volvo123 Avatar
Problemem jest instytucja "Rzeczpospolita Polska" która od 1989 roku nie postrafi sobie poradzić z tym, że ludzie chcą mieć coś co jest standardem gdzieś indziej(czytaj "na szeroko pojętym zachodzie-USA,UK,Niemcy), dlaczego śmialiśmy sie z Litwinów i Rosjan że tam jada lawety pełne złomu a My ratowaliśmy polską motoryzację, dzisiaj polska motoryzacja nie istnieje a Rosjanie i Litwini juz sprowadzaja samochody duzo lepsze niż MY, mamy CEPIK każdy ze szczęśliwych posiadaczy samochodu łoży na niego 2 zł rocznie ale ten sam użytkownik pojazdu nie ma do niego dostępu! To forum powstało z pięknym przekazem,udostępnia szarym obywatelom informacje z USA ubezpieczalni przecież za każdym zgłoszeniem szkody w ubezpieczalni pojawia rzeczoznawca który dokumentuje uszkodzenia, chyba nie jest trudnością udostepnienie tych danych dla wszystkich(wydaje sie to być w kazdego interesie, również towarzystw ubezpieczeniowych) i na koniec przecież przyklad UK czy Szwecji pokazuje jasno,że przegląd techniczny może być również baza danych o pojeździe (trzeba tylko przypisać numer rejestracyjny do pojazdu)

Poniosło mnie ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: My wszyscy jesteśmy sami sobie winni........ 2011/02/13 08:16 #7600

  • Robert W.
  • Robert W. Avatar
robert_aw napisał:
Przy zakupie nowego samochodu porównanie ofert jest całkowicie zasadne, o ile dany dealer nie chce nas wykiwać :evil:

I to trafiłeś w sedno. Jeżeli sprzedawca jest uczciwy, to możesz dobre auto kupić. I na tych ofertach należny się skupiać. Są to stosunkowo drogie samochody. Niestety, ale jest bardzo dużo nieuczciwych sprzedawców "o mentalności chłopa pańszczyźnianego", którzy oszukują i "lepią" samochody. I tych powinny organy ścigania wyłapywać i karać. W krajach nie zniszczonych wieloletnią komuną nie ma takiego problemu, u nas może jeszcze długo być.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: My wszyscy jesteśmy sami sobie winni........ 2011/02/13 15:30 #7607

  • robert_aw
  • robert_aw Avatar
Odnośnie UK to robią tam "kiwki" podobne do naszych, a przeglądy MOT robią w "szopach" SYF, BRUD, MALARIA.
Jesli ktoś ma znajomości na poczcie to kupi opłatę drogową TAX bez pokazywania koniecznych dokumentów ! ! ! !:silly:
Warsztaty mają ceny z kosmosu a do tego oszukują na ogromną skale ! ! ! !
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: My wszyscy jesteśmy sami sobie winni........ 2011/02/13 15:40 #7610

  • NoozyMan
  • NoozyMan Avatar
Nie wiem też czy tak jest nadal - ale ze 2-3 lata temu nie było nic dziwnego w tym, że tuż przy samej granicy stały budki z napisami "korekta przebiegów" "korekta liczników" itd. a do nich kolejki z lawetami i lorami, które do nas trafiały - incydent oszustwa miał miejsce jawnie i na samiutkiej granicy - do komisów, warsztatów i handlarzy trafiały pięknie już odkręcone fury z malutkim przebiegiem do kosmetycznych poprawek.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: My wszyscy jesteśmy sami sobie winni........ 2011/02/13 23:16 #7640

  • hektor
  • hektor Avatar
zgadzam się w zupełności z wami panowie! niestety mamy na rynku wielu sprzedawców , ktorzy dobrze to ująłeś "lepią" samochody i niestety trzeba uważać, bo wielu z nich robi takie cuda ze zniszczonych , bitych aut , ze ciężko sobie to wyobrazić! jedyna pewnośc kupić nówkę w salonie, albo trafić na rzetelnego sprzedawcę, którzy posiada autko sprawnie technicznie i przede wszystkim bezwypadkowe!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: My wszyscy jesteśmy sami sobie winni........ 2011/02/16 19:38 #7752

  • robert_aw
  • robert_aw Avatar
Dzisiaj miałem na warsztacie passata z roku 2008 TDI sedan z przebiegiem 140,000km za 5 lat ten samochód będzie miał około 180,000km :woohoo: :evil:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: My wszyscy jesteśmy sami sobie winni........ 2011/02/17 22:53 #7808

  • AdamM71
  • AdamM71 Avatar
Mnie dziś przytargali polo z 1997 roku, dane z dowodu rejestracyjnego. koleś nabył furacza i nie sprawdził dokładnie papierów. Powód wizyty to brak niskich obrotów. Problem w tym że te polo ma gaźnik i niby 1997 rok produkcji.:woohoo:
Ciekawe jaki kit pociskał sprzedawca ? To chyba zostanie tajemnicą.
Niestety ale muszę się zgodzić z Robertem_aw co do tego że sami wychodowaliśmy takich handlarzy jakich mamy chcąc za grosze kupić perełkę.:angry:
Pretensje kierować do siebie panowie, do siebie niestety.
To co robi np bezwypadkowy.net i auto-horyzont.pl to tylko kropla w morzu potrzeb, a zmiana świadomości społeczeństwa potrwa wieki.


Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport