Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: Proszę o pomoc

Proszę o pomoc 2011/03/17 07:33 #9020

  • IPOS
  • IPOS Avatar
Posiadam Suzuki Swift z 2002 roku, na dniach dostałem pismo o akcji serwisowej organizowanej z powodu "prawdopodobieństwa wystąpienia zjawiska korozji uchwytu zwrotnicy kolumny zawieszenia koła przedniego" i teraz do meritum.... W ostatnich tygodniach posypał mi się również przegub napędowy (zewnętrzny bodajże)i zastanawiam się czy jest jakaś możliwość połączenia tych dwóch rzeczy. Innymi słowy jeżeli istnieje związek pomiędzy tymi częściami i okazało by się że istotnie cały ten uchwyt również w moim modelu nadaje się do wymiany, to chciałbym na nich wymusić wymianę również przegubu- z tym że nie chciałbym z siebie zrobić kretyna...:blush:
A tak żeby podkreślić wagę sytuacji- szukałem w kilku sklepach przegubu napędowego do mojego autka i okazuje się że niestety żadnych zamienników nie ma dostępnych, więc zostaje Serwis, no to za telefon, dzień dobry-taka sprawa, podaje numerek VIN, -proszę chwilę poczekać..(tak sobie myślę że pewnie z 500 zł albo coś koło tego) i odzywa się sprzedawca- "Nie mam dla Pana dobrych informacji, w tym modelu przeguby wymieniane są z półosią i koszt jednej części to 2338,00 zł.
Sami rozumiecie koszt wymiany to prawie połowa wartości samochodu, a regeneracja nigdy nie będzie tak dobra jak część nowa.... Więc gdyby była taka możliwość to warto powalczyć.
Bardzo proszę o możliwie szybką odpowiedź
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Proszę o pomoc 2011/03/18 07:33 #9051

  • Robert W.
  • Robert W. Avatar
Upierając się bardzo mocno można powiedzieć, że na skorodowanym łączniku kolumna się odchylała i powodowało to zbytnie obciążenie przegubu siłą prostopadłą do osi. Ale to mocno naciągając i dużą dawką zrozumienia ze strony serwisu. I to pod warunkiem, że ten element ma ślady korozji, jeżeli tych śladów nie ma to nie da się powiązać tych usterek. Równie dobrze mogło to wystąpić od zbyt ostrego ruszania na skręconych kołach, i tego serwis będzie się trzymał.

Spytaj na www.swiftklub.pl/ i szukaj półosi i informacji.
Ostatnio zmieniany: 2011/03/18 08:22 przez Robert W..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport