Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: Audi TT/bmw e46 coupe awaryjność/cena

Audi TT/bmw e46 coupe awaryjność/cena 2011/04/07 13:31 #9871

  • CHOROSZ
  • CHOROSZ Avatar
Witam
zamierzam kupić prawdopodobnie coś z tych 2 modeli (mam na to 35tys).
będzie to auto do nowego roku,po nowym chcę kupić coś prosto z salonu,ale czekam na dobre warunki promocyjne ubiegłorocznych samochodów.

Moje pytanie polega na awaryjności poszczególnych elementów w danych samochodach (w szczególności silnik,bo wiadomo że te części są najdroższe)

audi tt 1.8t 180km (99-00) bądź bmw e46 2.0diesel
(warunkiem kupna samochodu jest xenon,skóra i najlepiej podgrzewane fotele ale to już by było tak naprawdę super)

e46 2.0d (02-04) bardziej jestem skłonny ku beemce z racji że jest bardziej pojemna(posiada bagażnik) w TT raczej jest on na płyn do spryskiwaczy i aktówkę (chociaż może się mylę?)

to co już słyszałem:
audi-niby awaryjny silnik,pada jak mucha (będąc w połączaniu z lpg kwestia naprawdę kilku tys km). drogie części. TYLKO CZY TO PRAWDA?

bmw- bardzo zachwalany silnik,bardzo ekonomiczny,wizualnie bardzo dobry bez większych problemów,minusem jest to że trudno dostać egzemplarz w dobrym stanie,z racji iż upodobała go sobie młodzież i są katowane. niby mało awaryjny silnik.

jak to jest,może ktoś posiadał?może ktoś pracuje w serwisie? bądź jest mechanikiem.
prosiłbym o szczerą wypowiedź

Dziękuję z góry

P.S
przykłady

TT:
allegro.pl/audii-tt-i1548030786.html
otomoto.pl/audi-tt-tt-s-line-C17712418.html
otomoto.pl/audi-tt-1-8-turbo-s-line-tuning-C18270169.html
otomoto.pl/audi-tt-225km-quattro-C18276238.html
otomoto.pl/audi-tt-C17824284.html
bmw:
moto.allegro.pl/piekne-bmw-320cd-m-pakie...cja-i1536995151.html
otomoto.pl/show/?id=C18280753
otomoto.pl/bmw-318-C18327230.html
otomoto.pl/bmw-320-lub-zamiana-cabrio-sliczna-C18354186.html

cabrio bmw opcjonalnie w ostateczności mogło by być,tu by decydował stan techniczny auta
Ostatnio zmieniany: 2011/04/07 13:36 przez CHOROSZ.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Audi TT/bmw e46 coupe awaryjność/cena 2011/04/07 16:48 #9876

  • Tomasz
  • Tomasz Avatar
No tak , jakby inna troszkę polityka samochodu. Swojego czasu posiadałem betkę w 320 d , fajny moment (oczywiście po wirusie 350/380Nm) ładne spalanie , tylko brak obrotów i krótka skrzynia , ale Cudowny tylnonapęd :woohoo: ,jeśli się przymierzysz do bawarczyka,to tylko w skórach i tylko z "kubełkami" bo te standardowe koziołki do siedzenia, to totalna porażka , nie trzymają na boki i mają za krótkie siedzisko :blush: (no chyba że ktoś masą nadrobi :P ),

Co do TT też -fiu fiu -
tylko taka "subtelniejsza" buda, no ale,kto co lubi :sick:

Jak ją kupować to tylko w Qatrosie i z 225 konnym silnikiem,co do awaryjności to jakaś bzdura , jedna z najlepiej skonstruowanych jednostek w Pb, części nie są dramatycznie drogie , nawet w servisie , o dobrych zamiennikach też można pomyśleć , a poza tym prowadzenie inne .Tego z Ciechanowa - VTG to od razu sobie odpuść , pewno upalany i ta cena :dry: , w stosunku do gratów które tam ktoś włożył ...hmm.. za te pieniądze to raczej skodzinę w RS-ie można znaleźć!

Ten czarny z Mórka też kręcony popatrz na kiere , a w opisie 170 tysia przebiegu , buahhhhaha +150 i jeszcze LPG :side: :S :pinch:

Ja bym brał tę betkę w M (tylko ten opis - pod maską TDI , ło matulu) co do awaryjności to niestety,ten 150 konny na Common rail, jest bardziej zawodny od poprzednika 136 , no ale cóż lepiej się zbiera :cheer: Porządnie go prześwietl w serwisie i cheja !!!!!!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Audi TT/bmw e46 coupe awaryjność/cena 2011/04/07 18:56 #9886

  • CHOROSZ
  • CHOROSZ Avatar
O dzięki,dzięki
poczekam jeszcze na opinie ale Twoja dała mi do myślenia.

Wiesz,tak naprawdę auto ma być na niecały rok.
więc to czy było bite i czy ma 90 czy 190 mało mnie interesuje,ważne jest dla mnie to by było
techniczne dobre i wizualnie (nie chce kupić auta i wpakować w niego 2gie tyle) chce te 20tys km które robię rocznie przejechać bez poważniejszych usterek.

nie pamiętam co mi to mówili co niby pada szybko w tych tt,ale jutro dopiszę bo się spytam.


zawodny,tzn co mu dolega? zapewne wtryski ehh ?? czyli pokaźny koszt na dzień dobry zapewne

przegląd,przeglądowi nie równy,do ASO na pewno nie dam auta do sprawdzenia bo moje ostatnie auto było u nich kupowane przy czym okazało się po kupnie już ze było bite,wymienione były rzeczy których wymieniać nie trzeba było i wyszło na jaw ze zalali mi bagażnik i efekt zapewne utrzymuje się do teraz.

dlatego ja omijam ASO szerokim łukiem,chyba że auto na gwarancji.
Tam robią zwyczajni praktykanci i tyle,amatorka duża,nie warta pieniędzy jakie trzeba płacić
przejechałem się kilku krotnie i tego błędu już nie popełnię


otomoto.pl/show?id=C17875463 :kiss: :blush: :blush: :blush: :woohoo:

trochę z innej beczki ale atrakcyjne cenowo i podobno zadowala się 7-8l w mieście a na full opcji
otomoto.pl/honda-civic-honda-civic-i-cdt...usive-C18380824.html
Ostatnio zmieniany: 2011/04/07 21:28 przez CHOROSZ.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Audi TT/bmw e46 coupe awaryjność/cena 2011/04/08 06:02 #9904

  • Tomasz
  • Tomasz Avatar
Ha no bywa z tymi servissami , ale ja jeszcze się nie przejechałem ;)serwis serwisowi nie równy to fakt.
Sprawdzenie w becie turbo + test przelewowy wtryskiwaczy i błędy na kompie+ EGR =powinien być spokój na pewien czas - (o przednich wahaczach nie wspomnę,bo to pewnie na dzień dobry do wymiany :angry:) -

Jeśli szukasz Pb , w LPG to najlepiej skupić się na jednostkach wolnnosących, bo w turbo
to raczej się tego ustrojstwa nie montuje !?

1,8 T jest bezawaryjne,siada elektronika wokół silnika (przepływka,cewy)ale mechanicznie bardzo fajna i nie zawodna konstrukcja,- te możliwości rozbudowy ..hhmmm..:lol:-

Tej hondy nie smakowałem , ale zakładam że przedni napęd + z tyłu bela skrętna(niestety) nie wróżą frajdy z jazdy,a qatrosie , czy beci na pewno te doznania są OSIĄGALNE !!
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Audi TT/bmw e46 coupe awaryjność/cena 2011/04/08 07:20 #9913

  • CHOROSZ
  • CHOROSZ Avatar
o właśnie,w TT chodziło o te cewki teraz mi się przypomniało,wiedziałem że coś na c

taka cewka to drogi wydatek ?

no właśnie ja widzę sporo uturionych aut które sa zagazowane,tylko jak to z ich wytrzymałością potem to sam nie wiem. zapewne ciężko,jakieś mam takie mieszane uczucia
ale też te 20tys km to nie jest jakiś mega duży wynik i chyba są szanse by było OK jeśli przed kupnem gruntownie się go sprawdzi

Wiesz wygląd,wyglądem ale spalanie ważne też (chciałbym tak do 35zł w mieście) bo w obecnym aucie mam 14-17l PB i mnie niszczy finansowo
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Audi TT/bmw e46 coupe awaryjność/cena 2011/04/08 07:36 #9915

  • Tomasz
  • Tomasz Avatar
Oj,to już tylko drezyna w tej kwocie, biorąc pod uwagę ceny paliw, to tak to wygląda , nawet w dieslu taka kwota ci nie wyjdzie.U mnie 1,8T pali 10(98),(beta 8,5 ON) w miaściuchu, więc brrrry , ale z drugiej strony tak ekonomicznej jednostki z tymi parametrami, to raczej nie znajdziesz.

a cewa to ze 150 za sztukę, i to nie są żadne koszta, biorąc pod uwagę pieniądze związane z naprawą wtrysków bądź pompy w dieslu :blink:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Audi TT/bmw e46 coupe awaryjność/cena 2011/04/08 12:58 #9939

  • CHOROSZ
  • CHOROSZ Avatar
allegro.pl/bmw-e46-2003-lift-320d-150km-...non-i1548687442.html

co sądzisz ?

rozmawiałem przez telefon i dosyć sensowny typ

jest w stanie nawet z własnej kieszeni za przegląd zapłacić jeśli go wezmę jak wyjdzie ze wszystko ok
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Audi TT/bmw e46 coupe awaryjność/cena 2011/04/08 15:02 #9944

  • Tomasz
  • Tomasz Avatar
Wiesz co dosyć ciekawie wygląda , natomiast powyłamywane, w profesjonalny sposób klapki w kolektorze dolotowym ... hhmmm..... tego raczej się nie robi od tak , dla focha , fakt potrafią się urywać i robić zamieszanie , ale z tego co wiem to raczej się wymienia cały kolektor na nowy, co jakieś 150 tyś.tak na "święty słuczaj" - natomiast samemu, - może miał jakąś przygodę i przy okazji od razu to usunięto, no nie wiem ? , EGR się czyści bezproblemowo , natomiast spytaj się jeszcze o filtr odmy , czy wymieniał i kiedy, bo jest dosyć istotny!! , a mało kto to rusza. Daj znać krisowi75,może on coś podpowie , a na pewno odkoduje koda :)

a tak w ups.-sie to z tymi betami , to wykończenie jest rozrzutniczo chaotycznie, :laugh: , ładny , zadbany , na fajnej feli , a tu kicha i plastikowe drewno w kabinie , no ale cóż to nie salon :whistle:
Ostatnio zmieniany: 2011/04/08 15:03 przez Tomasz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Audi TT/bmw e46 coupe awaryjność/cena 2011/04/08 19:03 #9958

  • CHOROSZ
  • CHOROSZ Avatar
krainasamochodow.otomoto.pl/index.php?se...tby=price&order=desc

ciekawi mnie ten salon i te ceny
aż nie możliwe

kilka?naście tys taniej niż normalnie
ciekawy jaki haczyk
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Audi TT/bmw e46 coupe awaryjność/cena 2011/04/09 07:37 #9972

  • AdamM71
  • AdamM71 Avatar
Cześć po przerwie.
Każdy kto chce sprzedać dobrze swoje 4 kółka będzie je zachwalał pod niebiosa, to norma.
Mając do wyboru Audi TT 1,8 turbo vas BMW E46 Diesel to wybieram BMW.
Tomasz pisał o plastikowym drewnie i takich tam pierdołach.
To już nie te same auta co 20 lat temu. Nafaszerowane elektorniką do granic możliwości, materiały niskiej jakości łatwe w recyklingu i ograniczony czas eksploatacji.
Dawniej samochody musiały zostaś dotarte do czego klient dostawał specjalną knigę, teraz silniki są tak spasowane że praktycznie zaraz po wyjeździe z salonu można dać w palnik.
Co prawda nie o to chodzi, ale daje do myślenia nad jakością nowych eko jednostką napędowym.
Jak ktoś ma ciężką nogę to musi do kosztów paliwa doliczyć jeszcze koszt oleju, około 2,5 l/10000 nawet. Sam eksploatuje starą kultową bumę na co dzień z silnikiem benzynowym 3500ccm z przelotem 540kkm i jak do tej pory sprawuje się znakomicie. Spalanie w trasie jakie można osiągnąć przy ekonomicnej jeżdźie to jakieś 8,5 -9 L/100km. Jak na takią staruszkę to całkiem nieźle.
Kolego, młodiaki przesiadły się właśnie na audiki bo bety są dla nich za drogie i to nie jest żart to fakt.:cheer:
Piszesz że potrzebujesz brykę na rok i 20 kkm. Jeśłi chcesz tak mało km przejeździć to po kiego licha chcesz diesla w BMW ? Kup ładną benzynkę i uwolnij moc drzemiącą pod maską tych aut. Poczuj się choć przez ten rok jako wolny człowiek.B)


Tu bywam:



Co do LPG to bumy ładnie go znoszą. Prowadzę warsztat samochodowy i widziałem dużo bumek z gazem. Prawidłowo założony, ustawiony i serwisowany potrafi nastukać bez remontu silnika nawet 300kkm i więcej.Po takim przelocie nikt nie remontuje silnika tylko idzie do wymiany bo szybciej, taniej i łatwiej a do tego spłacony 1000 razy.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Audi TT/bmw e46 coupe awaryjność/cena 2011/04/09 10:56 #9978

  • CHOROSZ
  • CHOROSZ Avatar
20tys dałem tak orientacyjnie

posiadam teraz benzyniaka który pożera mi ok 13-14l w mieście i naprawdę już ledwo co wiąże koniec z końcem jeśli chodzi o wydatki na paliwo
dlatego chciałbym trochę zaoszczędzić (w tym przypadku na paliwie) by mieć na inne wydatki.

z racji wieku chciałbym jeszcze trochę poszaleć jeśli chodzi o atrakcyjność auta (po nowym roku idę ku kii sportage) więc szału już nie będzie bo to normalne auto bez rewelacji jeśli chodzi to by zwracało uwagę np. płci przeciwnej

wiem wiem,może trochę to tandetne ale chciałbym ostatnie chwile ,,wolności'' heh tak to można nazwać na poruszaniu się czymś co potrafi przykuć uwagę.
obecnie jest bardzo dobrze,bo mój passat porusza się na 19'' BBS i sie wyróżnia i zwraca uwagę,ale przez 200km silnik spalanie mnie przerasta przy tych cenach paliwa.

obecnie koszt 100km przekracza 70zł więc to koszmar


w poniedziałek chyba się przejadę zobaczyć:

moto.allegro.pl/audi-tt-i1548165012.html
Ostatnio zmieniany: 2011/04/09 11:18 przez CHOROSZ.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Audi TT/bmw e46 coupe awaryjność/cena 2011/04/09 15:15 #9993

  • Tomasz
  • Tomasz Avatar
Kurczaki, to zrzuć te 19" cali, załóż `15" i z miejsca dwa litry mniej na 100 :woohoo:

Ps . to myślisz że jak kupisz "nowe" autko, które teoretycznie mniej ma palić, i na początek wpakujesz pakiet startowy ---- a to na peewwwwnoooo wpakujesz , bo jeszcze taki się nie narodził, co by centa nie "włożył" , !!!- to przez rok wszystko się wyrówna do stanu dzisiejszego :blink:
nie kumam cię

No chyba ze sprzedajesz panzerwagena i dokładasz gotóweczki , pod to TT

a i jeszcze jedno , na przyciągnięcie PŁCI PRZECIWNEJ , ukształtowanej na pewnym poZIOMIE
intelektualnym , jak i wykonanym z materiału dobrej jakości , to potrzebny jest intelekt, a nie mocny furkowóz , z klapsem LPG w dupie :) (bez obrazy), bo inaczej pozostajjjje

:kiss: tzw."TRZECIE STADIUM KURCZAKA" :kiss:


Ps. do AdamM71, fakt nie ma co porównywać 7, 5 do 320, pod względem wykończenia, ale E46 jest do tej pory ładnie spasowanym samochodem i tylko w niektórych przypadkach, składanych bez wyczucia kolorystycznego , jak i gustu "klyenta" I TU WŁAŚNIE JEST MOWA , O PLASTIKOWYM DREWIENKU, które można było wymalować np. pod kolor budy , a nie w imitację merbau ;) :side: :whistle:
zawsze można dokupić i wymienić hhheee'''''''chyba
Ostatnio zmieniany: 2011/04/09 16:34 przez Tomasz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Audi TT/bmw e46 coupe awaryjność/cena 2011/04/09 18:32 #9996

  • CHOROSZ
  • CHOROSZ Avatar
różnica w spalaniu to tylko litr. więc felgi mało zmieniają,dzięki nim przynajmniej wolno jeżdżę więc ogólnie na plus.

pakiet startowy ? co masz na myśli ??

sprzedaje VW,a w zamian za niego chcę kupić TT bądź to e46 (w tej cenie)


kobietę już mam,chodzi tu o to by było na czym oko zawiesić,dla mnie auto bez dużej felgi i dobrej (nie jakieś made in italy) to nadaje się jedynie jako firmowe do zajechania,bądź taxówka
Bez felgi nie ma auta.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Audi TT/bmw e46 coupe awaryjność/cena 2011/04/09 19:49 #10001

  • Tomasz
  • Tomasz Avatar
A no taki pakiet , że jak byś nie szukał i jak oglądał autka, to tak czy siak wcześniej czy później zawsze coś wyjdzie -jakiś gniot-, jedyną w miarę pewną sytuacją jest taka, kiedy kupujesz furkę od funfla , który użytkował ją jakiś czas i wie co w niej siedzi i co było robione I co trzeba ew.zrobić, ale tego typu okazje to raczej gonią się po rodzinie, a nie na otozłomoto :silly:

Ps.najpierw sprzedaj vw , a potem szukaj czegoś nowego , bo tak to tylko sobie w głowie namieszasz i tyle- bo wszystkie fajne autka, które znajdziesz, mogą do tego czasu pójść

- a dwa to na pewno nie zamienisz porsche na gorsze .... hhmm .... przez te wymianki :unsure:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Audi TT/bmw e46 coupe awaryjność/cena 2011/04/10 10:55 #10018

  • AdamM71
  • AdamM71 Avatar
Z tym pakietem o którym pisał Tomasz to niestety należy się zgodzić. Może nie zaraz pierwszego dnia, ale na pewno po kilku tygodniach wstawisz auto na warsztat i będzie potrzebna jakaś naprawa. Kupując używane auto trzeba to przyjąć jako norma. Ja kupiłem auto w niemcowni od pierwszego właściciela, który też jednocześnie był fanem marki i posiadał trzy takie same wozidła ale w różnych opcjach silnikowych. Dwa sprzedał, a jednego zostawił. To i tak nie uchroniło mnie od wydania kilku złotówek na usunięcie drobnych uszkodzeń. Tak czy siak, kupując używkę wydasz też na serwis.
Jeśli chodzi o lansik to nie wiem czy TT jest dobrym wyborem. Siedząc za kierą w TT nie będziesz specjalnie widoczny więc gdzie tu lansik ? :laugh:
Też nie jestem już młodzikiem i czasy ostrej jazdy mam za sobą, teraz już tylko limuzyna i spokojna majestatyczna jazda. To jest lansik kiedy jedziesz ładnie utrzymanym oldem i każdy się za tobą ogląda. Co jest ciekawego w seryjnym bez kształtnym aucie ?

To jest lans
otomoto.pl/cadillac-deville-zabytkowy-su...p-aut-C18183612.html

to jest - zginąć w tłumie
moto.allegro.pl/audi-tt-1-8-turbo-klima-...ana-i1538822105.html

Ale dla takiej TTtki też jest ratunek....możesz zdemontować wydech i będziesz zauważalny przez innych, a z pewnością przez policję. ;)



Tu bywam i zapraszam:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Audi TT/bmw e46 coupe awaryjność/cena 2011/04/10 13:52 #10025

  • CHOROSZ
  • CHOROSZ Avatar
liczę się z jakimś wydatkiem przy kupnie używki (i chcę na to mieć w razie czego ok 2-3tys)
i jestem w pełni świadom tego że będzie trzeba ich użyć
chodzi mi tu bardziej kilka takich napraw za kilka tys (bądź jednej większej)
i tego chcę uniknąć bo wiadomo POLAK POTRAFI i tutaj magików nie brakuje by wcisnąć kit nawet handlarzowi.

Cadi jest śliczny :) to fakt :) ale niech tutaj Ci coś padnie to z tajlami załamka

obecnie mam limuzyne/sedana czyli tego passata b6
ale właśnie chcę coś w stylu copue/cabrio na ten rok bo potem tak jak pisałem prawdopodobnie KIA będzie nabyta .
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport