Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: Jaki Silnik

Jaki Silnik 2012/02/13 11:55 #22232

  • IPOS
  • IPOS Avatar
Jak w temacie jaki silnik polecacie do audi a4 b6, najbardziej zainteresowany jestem benzynowymi motorami. Z tego co zauważyłem to najpopularniejsze są 1.8T i 2.0. Wieść gminna niesie że jakiś silniczek właśnie w tym audi to ogromna porażka oraz że skrzynia DSG to również pewność że auto więcej postoi niż pojeździ.
Wszelkie sugestie mile widziane
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Jaki Silnik 2012/02/13 12:36 #22233

  • Tomasz
  • Tomasz Avatar
Z praktyki i doświadczenia , posiadałem 1,8T dosyć ciekawa jednostka , przy mocy 210 paliła w mieście przy spokojnej jeździe w gr. 12l, jak się ją cisnęło to i ponad 20l ( rzecz jasna mówimy o 98Pb + , bo 95 to tylko problemy)- ,i jednak nie tak pancerna jak się ją uważa.

Trzeba uważać mi.na łańcuszek faz rozrządu (nie lać Castrola!) , bo to dosyć droga i czasochłonna impreza, o turbo i rozrządzie nie mówię bo to oczywiste,-- a i nie spodziewaj się wysokiej kultury pracy tej jednostkiiiii, brzmi koszmarnie (w kabinie) do czasu gdy nie wejdzie na wyższe obroty :lol:
Dwuliterówki ;) nie znam , ale zakładam ze podstawy konstrukcyj są zbliżone , --pewnie coś rozwiercili i powiększyli , ale mogę się mylić :side:

ps obecnie latam na zwykłym automacie , i musiałem powymieniać to i owo i podczas rozmowy o tym i o siam tym , fachowce strasznie narzekali na DSG jest pięknie, dopóki się nie zessro i co gorsze nie ma w sumie gdzie tego naprawić , raczej
Ostatnio zmieniany: 2012/02/13 12:42 przez Tomasz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Jaki Silnik 2014/07/23 07:05 #64687

  • forces7
  • forces7 Avatar
210KM a dokładniej 211 ma silnik 2.0 a nie jak pisze Tomasz 1.8.( chyba że robak wgrany:P) Co do reszty się zgadza, kultura pracy i odczucia akustyczne jak na tak "nową" jednostkę mocno przeciętne. Skrzynia DSG BAJKA :) jeśli działa :P
Ja osobiście wybrałbym 3.0 TDI 240KM, zdecydowanie najlepszy wybór :evil:
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Jaki Silnik 2014/07/25 10:32 #64751

  • Tomasz
  • Tomasz Avatar
Oczywizda ..że ta moc, to po robaku.. ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport