Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: Uwaga koleżanki i koledzy - BMW 530D szkoda waszego czasu

Uwaga koleżanki i koledzy - BMW 530D szkoda waszego czasu 2011/05/30 13:08 #12462

  • pelus222
  • pelus222 Avatar
Witam
z racji tego że szukam BMW e39 w wersji 530 d, postanowiłem Was przestrzeć przed tym cudem.
otomoto.pl/bmw-530-odlicz-vat-zadbana-C19104713.html

Tak się składa że obejrzałem już sporo pięknych i bezwypadkowych za różne pieniądze - mógłbym pracę magisterską napisać na ten temat ale do rzeczy.
Byłem w sobotę w Poznaniu u rodziny i przeglądając allegro zobaczyłem to cudo, nauczony tym że nie warto wierzyć w telefoniczne zapewnienia i jechaź xxx kilometrów podszedłem do tego ogłoszenia z dystanesem. Dobrze że akurat byłem w pobliżu i przynajmniej kasy nie straciłem na paliwo.
Pan po miłej rozmowie, oświadczył e że auto OK, nie rozczaruje się , wszystko cacy itd.
Pomyślałem kolejny kit, zapewniał że nie będe żałowal itd. Mówię mu że mam sporo do przejechania i żeby mówił co na rzeczy.
W sobotę będąc u rodziny w Poznaniu pomyślałem zadzwonię, może gość będzie miał czas i zobaczę.
Dobra po południu mu pasuje, jak chcę to żebym podjechał.
Pojechałem i stało się. ta niby bardzo ładna sztuka to obraz nędzy i rozpaczy. Cała malowana, purchle na drzwiach lewych, na klapie tylnej. Malowanie gorsze niż w stodole. Mechanicznie ok ale reszta dramat. Gość powiedział no wie Pan tu i tam była otarta itd. Środek masakra, niby w kremie ale tapicerka tak poniszczona że szkoda gadać. Nawet plastykowy podnóżek z lewej strony połamany.

Ogólnie złom. Rozumiem że cena niska, swoje lata ma itd, ale nie trzeba mówić że igła.
Pan powiedział że wg niego bezwypadkowa a że miała coś tam coś tam to każda ma.
Niby tak ale stan igła to dla niektórych różne pojęcia.

POdsumowując
ja nie straciłem kasy bo i tak byłem i tak.
Przestrzegam potencjalnych kupujących, szkoda czasu, kasy na paliwo.
Pomimo niskiej w miarę kwoty jak na ten model i rocznik naprawdę widziałem dużo lepsze.

Mam nadzieję że ten wpis uchroni kogoś przed rozczarowaniem
pzdr
Daniel
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Uwaga koleżanki i koledzy - BMW 530D szkoda waszego czasu 2011/05/30 13:23 #12463

  • NoozyMan
  • NoozyMan Avatar
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Uwaga koleżanki i koledzy - BMW 530D szkoda waszego czasu 2011/06/02 20:07 #12637

  • Kune
  • Kune Avatar
A wiecie co jest najgorsze... ludzie posuwają sie do takich chwytów przez rynek. Gdzie jeśli w opisie nie ma hasla "bezywpadkowe" to 80% zamyka to okienko, bo jeśli ktoś tak pisze to musi się dać to zauważyć więc już nie wiadomo co się działo.

Jeśli auto ma przejechane 250tys to już jest zajeżdżone. Co z tego, że większość ma przejechane 300+ skoro wszyscy dumnie piszą 180.

Ludzie to idioci, tak w skrócie, dlatego auta muszą być takie jak oni chcą. To kraj ignorantów, każdy chce okazje, mówi że wszyscy kłamią a sam się łudzi że ma na blacie 130kkm w 10 letnim dieslu z Niemiec. Więc co ma zrobić sprzedający? Idzie z nurtem rynku.

taka smutna prawda :(

Moim zdaniem jak za ta cene to BMW to BDB sztuka. Jeśli mechanicznie jest ok - tak jak piszesz to rocznikowo ma bardzo dobrą cenę. Z zewnątrz można nad nią popracować, ale gorzej ze środkiem. Tutaj tylko obszywanie/wymiana = koszta :/
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Uwaga koleżanki i koledzy - BMW 530D szkoda waszego czasu 2011/06/02 20:22 #12639

  • pelus222
  • pelus222 Avatar
Nie wiem kolego do czego pijesz z tymi przebiegami. Mam nadzieję że nie do mnie. Jeden chce cudo za 10 tys z małym przebiegiem, drugi na przebieg patrzy przez 1 oko, bo takie bmw ma spokojnie 300 i więcej i nikogo prawie to nie dziwi.
Rozmawiamy o konkretnym aucie, nie neguję faktu jego przebiegu, koleś miał papiery, robił przeglądy w bmw, brał faktury bo auto na firme.

Co do BMW to nawet mi sie nie chciało dalej zgłębiać tajniki tego egzemplarza.
Walone raczej nie było, ale malowane całe oprócz dachu. Podobno obcierki itd. Rudy wyłaził na drzwiach i klapie. Zrobić lakier porządnie, zrobić wnętrze = koszty + cena samochodu = totalna porażka.

Można kupić za niewiele większe pieniądzę całkiem przyzwoitą sztukę. Powiem tak, szukam dobrej piątki w automacie juz jakis czas. Jeżeli się coś pojawi z pozoru wyglądającego ok to sprzedaje się bardzo szybko. Oczywiście za rozsądną cenę. Złomy stoją na allegro miesiącami tak samo ładne auta ale z bardzo wygurowaną cenę.
Ostatnio zmieniany: 2011/06/02 20:24 przez pelus222.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Uwaga koleżanki i koledzy - BMW 530D szkoda waszego czasu 2011/06/02 20:34 #12640

  • Kune
  • Kune Avatar
Pije do tego, że albo jesteś łowcą okazji albo też czekasz na gwiazdkę z nieba.
Ja posiadając 5er E39 w bdb stanie, z normalnym przebiegiem i najbardziej pożądanym przez wszystkich silnikiem, które nie było przystankiem nie sprzedałbym je poniżej 7 euro. W tym roczniku tym bardziej.
Te auta, mimo tego, że są dwie generacje do tyłu są wciąż cenione na zachodzie za walory użytkowe, silnik oraz to że po liftingu wciąż nie wyglądają staro. Do tego jeśli marzy Ci się M-Technik to 8keu jest jakby obowiązkową ceną.
A gdzie akcyza i inne opłaty?

Dlatego też uważam, że jeśli przebieg jest udokumentowany - to wręcz super że ma 230kkm. Sam stan techniczny silnika jest w stanie pochłonąć więcej niż te naprawy.
Pomyśl tylko o kilku z podstawowych rzeczy do roboty: turbo, wtryski, amortyzatory, tylne poduszki, poduszki dyfra, problemy TT. W dzisiejszych dieslach, a szczególnie w BMW naprawa blacharki to najmniejsze koszta.

Po prostu to samo auto, dwa różne spojrzenia na sytuację. Szukając tanich aut - a niewątpliwie to auto ma bardzo atrakcyjną cenę, trzeba więc przełknąć mankamenty.

No offence.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Uwaga koleżanki i koledzy - BMW 530D szkoda waszego czasu 2011/06/03 05:47 #12646

  • pelus222
  • pelus222 Avatar
Durna ta dyskusja z Tobą kolego Kune. Zaczynam post o tym że widziałem złom a ty mi tu o okazjach i gwiazdkach itd wychodzisz.
Zbaczasz z tematu. MOże ktoś akurat nie ma za dużo kasy i będzie chcial jechać po to auto dlatego piszę co z nim jest żeby wiedzial i się zastanowił czy warto tracić czas, pieniądze na paliwo .
Dyskusja nt o za ile , akcyzy itd jest zbędna. Nie napisałem przecież że mam i chce wydać 22k.
Przeczytaj mój post od początku, szukałem i szukam różnych cenowo egzemplarzy. Zależy mi na dobrej kondycji przedewszystkim blacharsko/ lakierniczej. Co z tego że mam udokumentowany przebieg jak piszesz, skoro buda jest polepiona i zostawia 4
ślady
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Uwaga koleżanki i koledzy - BMW 530D szkoda waszego czasu 2011/06/03 07:56 #12648

  • Kune
  • Kune Avatar
Dyskusja jest durna bo nie głaszcze Cie poglowie? Jasne, ja nie widziałem tego auta, pisze tylko na podstawie Twojego odczucia ktore jest dla mnie totalnie nie zrozumiale.

Z jednej strony zdajesz sobie sprawe jakie sa auta, z drugiej oczekujesz nie wiem czego. Czego sie spodziewales po tym aucie za ta cene? Absolutnej igly, za 22 000 zl?
Rozmowa o akcyzie jest jak najbardziej przedmiotowa - bo skąd biorą się auta w Polsce? Obstawiam ze 90% E39 to import z zagranicy, więc 18% akcyzy ma duży wpływ na cenę.

Nie wiem co Ty ogladasz, ale pojechales po tym aucie jakby byl ulepem totalnym. Najpierw piszesz ze nie bite, teraz ze zostawia 4 slady. Nie wiem czy wiesz, ale uszkodzone poszycie, czy rdza nie wplywaja ja wlasciwosci jezdne pojazdu. Fajnie, że opisujesz to aut, każdy oceni je według siebie, tylko większość osób po takiej reklamie nawet nie popatrzy na to auto, a może wejść w dużo większą minę.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Uwaga koleżanki i koledzy - BMW 530D szkoda waszego czasu 2011/06/03 09:21 #12650

  • pelus222
  • pelus222 Avatar
To forum przez takie wypowiedzi arcymądre tak samo zejdzie na psy jak poprzednie przez takich pseudo mądrych fachowców.
Samochodu nie badalem w warsztacie bo nawet mi sie nie chciało po stanie ogolnym, po wywodach wlasciciela podejrzewam że moglo byc coś jeszcze oprócz obcierek. wizualnie nie wygladał na walony, szpary w miare ok, podłużnice ok, spód nie wiem a co do rdzy nie będe komentował boo to temat rzeka. Dla mnie złom a dla ciebie jeżeli nie przeszkadza ci purchel tu i tam, odpadające listwy, kiepskie opony i ogólnie bardzo zaniedbane, zniszczone auto to już twoja sprawa. Pojedź zobacz na żywo , podziel sie uwagami
Glaskać mnie nie musisz , mam kogo innego od tego.

PS. wiadomość do admina mam nadzieje że to przeczyta.
Dzielę sie z forumowiczami informacją wg mnie cenną że nie warto tracic czasu i pieniedzy na dojazd do tego konkretnego auta a tu kolega wyglasza mi monolog i prawdy życiowe nt samochodów itd. Kazdy szuka auto do swoich finansów i w tej cenie nawet o której wspominamy są naprawdę dużo lepsze egzemplarze.
Ludzie po co ta durna dyskusja. Forum jest od udzielania informacji, konkretnie tytuł dzialu mówi za siebie.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Uwaga koleżanki i koledzy - BMW 530D szkoda waszego czasu 2011/06/03 09:25 #12651

  • Krzysztof
  • Krzysztof Avatar
  • Offline
Właśnie o to chodzi na forum żeby dzielić się swoimi uwagami a wnioski musimy już pozostawić każdemu indywidualnie.

Ze swojej strony dziękuję za cenne uwagi.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Uwaga koleżanki i koledzy - BMW 530D szkoda waszego czasu 2011/06/03 09:33 #12652

  • pelus222
  • pelus222 Avatar
Dokładnie zgadzam się z adminem i mam nadzieję że kazdy oceni sam jak pojedzie, zobaczy, wyciągnie wnioski.

Podekreslam ja nie straciłem nic obejrzawszy to auto ale
Ktoś może umoczyc ładnych parę złotych nie wspomnę o czasie i ogolnym rozczarowaniu a w tym wypadku po co? Lepiej poszukać czegoś innego
Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Uwaga koleżanki i koledzy - BMW 530D szkoda waszego czasu 2011/06/03 22:40 #12670

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Tak po prawdzie kolego pelus jak przeczytałem Twoje ostrzeżenie to po prostu zachciało mi się śmiać. Troszkę ironicznie, troszkę z żalu.
Auto jest wg Ciebie złomem bo:
jest zaniedbane
ma pęknięty podnóżek kierowcy
jest cała (!) malowana... (a czym to niby stwierdziłeś, że jest cała malowana?)
środek masakra...

Kolego, przez takich pseudo mądrych KUPUJĄCYCH jest rynek taki jaki jest.

To co wymieniłeś to po prostu nic innego niż Twoje zawiedzione nadzieje. Nie jakieś duże mankamenty auta - tyle, że po prostu spodziewałeś się auta które miałoby środek jak po 50 tys km, zero zużycia itd. Nie wiem, czy wiesz, ale właśnie kremowa tapicerka jest BARDZO TRUDNA w utrzymaniu... Co to znaczy, że w środku jest masakra? Zdefiniuj to BARDZIEJ.
Bo jak mam być szczery - u Ciebie teraz w aucie też powiedziałbym, że masz MASAKRĘ - chlew, brud smród i ubóstwo jakich mało...

A może nie wiesz, że tylna klapa lubi rdzewieć? I rozumiem, że przez to, że były porobione zaprawki to była malowana w stodole...
No ja Cię proszę...

Bez urazy - ale kolego powyżej BARDZO DOBRZE Ci odpisał - jesteś raczej zwykłym łowcą ceny. Czemu nie pojedziesz na ogłoszenie za 35 tys zł? Bo co, bo za drogo? To czego oczekujesz od auta za 22 tys zł ?
Sorry, nie umiem jakoś tego ogarnąć...

Ja ze swej strony życzę Ci po prostu powodzenia...
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Uwaga koleżanki i koledzy - BMW 530D szkoda waszego czasu 2011/06/04 09:39 #12674

  • Kune
  • Kune Avatar
pelus222 napisał:
To forum przez takie wypowiedzi arcymądre tak samo zejdzie na psy jak poprzednie przez takich pseudo mądrych fachowców.
Samochodu nie badalem w warsztacie bo nawet mi sie nie chciało po stanie ogolnym, po wywodach wlasciciela podejrzewam że moglo byc coś jeszcze oprócz obcierek. wizualnie nie wygladał na walony, szpary w miare ok, podłużnice ok, spód nie wiem a co do rdzy nie będe komentował boo to temat rzeka. Dla mnie złom a dla ciebie jeżeli nie przeszkadza ci purchel tu i tam, odpadające listwy, kiepskie opony i ogólnie bardzo zaniedbane, zniszczone auto to już twoja sprawa. Pojedź zobacz na żywo , podziel sie uwagami
Glaskać mnie nie musisz , mam kogo innego od tego.

PS. wiadomość do admina mam nadzieje że to przeczyta.
Dzielę sie z forumowiczami informacją wg mnie cenną że nie warto tracic czasu i pieniedzy na dojazd do tego konkretnego auta a tu kolega wyglasza mi monolog i prawdy życiowe nt samochodów itd. Kazdy szuka auto do swoich finansów i w tej cenie nawet o której wspominamy są naprawdę dużo lepsze egzemplarze.
Ludzie po co ta durna dyskusja. Forum jest od udzielania informacji, konkretnie tytuł dzialu mówi za siebie.

To chyba ktoś Cie głaska mocną, męską reką bo to co piszesz nie klei się w ogole do kupy.
Zaluje ze mam tak daleko do tego auta, bo wybralbym się je obejrzeć i opisać moje pseudo fachowe odczucia.

To co napisalem jest tylko na podstawie Twojej opinii. Jesli dla Ciebie słabe opony, rysy na lakierze i pare poważniejszych problemów wynikających z eksploatacji auta jest tragedią, to w tej cenie nie masz szans na E39 wolną od wad, z tego rocznika i w dieslu.
To co mowisz to tylko pusty koncert zyczen, ale domniemywam że chyba jeszcze nie miałeś BMW i nie wiesz jak dobrze mieć ogarnięte technicznie auto, bo z 22 do 30 jest blisko jeśli wystąpią problemy.

Na psy schodzi rynek przez takich jak TY, tu na forum po prostu ktos probuje Cie uswiadomic i nie stawiać tego auta w jednym rzędzie z wrakami.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Uwaga koleżanki i koledzy - BMW 530D szkoda waszego czasu 2011/06/04 11:25 #12675

  • pelus222
  • pelus222 Avatar
:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
smiać mi się z was chce tylko i nic wiecej
Tak się składa kolego Kune że jeżdzę 3 miesięcznym Aurisem i chlew to może ty masz u siebie ale napewno u mnie nie znajdziesz.

Kończę tą dyskusję bo słynny kolega Kris75 wtrąca swoje 3 grosze i po co się tu kłócić bo nie ma o co.
Ja wiem swoje , wy wiecie swoje, wszyscy są zadowoleni. dyskutować tak możemy wieczność.

A tak nawiasem mówiąc oglądałem też e39 za ponad 30k - nie oceniajcie ludzi po jednym ogłoszeniu.
E39 są też za 14 k
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Uwaga koleżanki i koledzy - BMW 530D szkoda waszego czasu 2011/06/04 13:18 #12676

  • Kune
  • Kune Avatar
Po tym co zaprezentowałeś to zmartwiłbym się raczej gdybyś miał takie zdanie jak ja, to że wydaje mi Ci to śmieszne, to naturalne, bo nie rozumiesz o co chodzi.
A zanim do mnie się zwrócisz, to poczytaj prędzej kto do Ciebie pisze i o czym, a wtedy odpowiadaj.

Twoj Auris mi akurat nie imponuje, bo nie ma czym, z racji pracy użytkuje zupełnie inne samochody i jak kiedyś będziesz miał białą skórę, białe dywaniki i biały carbon we wnętrzu będziemy mogli pogadać o czystości oraz utrzymaniu. :)

Dobrze, że oglądasz też auta za 30+, bo raczej z Twoimi wymaganiami tam masz szanse coś znaleźć. Mi chodzi o to, ze pojechales po tym aucie, jakby właśnie było za 30+.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Uwaga koleżanki i koledzy - BMW 530D szkoda waszego czasu 2011/06/04 18:10 #12678

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Zgadza się kolego pelus - nie ma o co się kłócić i NIKT TEŻ SIĘ NIE KŁÓCI - po prostu zwrócono Ci uwagę, że Twoja SUBIEKTYWNA ocena jest po prostu zbyt pobieżna - za dużo w niej niestety odniesień do doznań organoleptycznych, a nie do stanu faktycznego.
Wiesz, że te auto jako nowe kosztowało 250 tys zł? Czyli 10 razy więcej? Kupujesz luksusowe auto za 10% ceny nowego?
Kolega Kune dobrze zwrócił Ci uwagę - to co dla Ciebie jest masakrą dla innych oznacza normalnie używane auto.
Jakby te auto kosztowało 35 - 40 tys zł to faktycznie post miałby razję bytu - bo to cena za auto naprawde poszanowane.
Natomiast tu cena nie jest wygórowana - więc auto trzeba było sprawdzić dokładnie blacharsko, technicznie. Stroną wizualną zawsze można się zająć. Nowe fotele w kolorze np. Tobbacobraun z pakietu INDIVIDUAL to koszt 1500 zł? I masz suuuper wypaśne fotele. Wraz z boczkami, podstopnicami - to cena za cały komplet.
Czyli za 24 tys zł masz super furkę z kapitalnymi siedzeniami - i w tym momencie jakoś nie ma argumentów, aby nazwać te auto masakrą.
Nie obrażaj się, bo nie o to mi chodzi - oglądałem już w życiu z kilka tysięcy aut - kilkadziesiąt zasługiwało faktycznie na określenie MASSSAKRA. Ale większość była podniszczona stosownie do przebiegu - bardzo mało było zadbanych aut z przebiegiem powyżej 250 tys km. Zawsze już były widoczne wytarcia tu i tam, fotele lekko poprzecierane, plastiki podniszczone - nie masz wpływu na to. Ważne jest, jak auto jeździ, w jakim stanie jest silnik, podwozie, blacharka - stroną wizualną możesz zająć się sam.
Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

BTW - nie przesadzaj z tą sławą... ;)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Uwaga koleżanki i koledzy - BMW 530D szkoda waszego czasu 2011/06/04 20:49 #12680

  • merymak
  • merymak Avatar
Trochę dziwny temat i dyskusja ... aczkolwiek wyłania się z tej ostatniej coś co bardzo niepokoi ... a mianowicie to co napędza nasz, Polski, dziwny, zaszpachlowany i przekręcony rynek ...

Nie rozumiem ludzi, którzy alarmują ... ostrzegają ... przed autem w gruncie rzeczy już starym ... które nie jest w stanie idealnym ... chcesz ideał to kup nowe (aczkolwiek historia uczy, że nowe to często też nie ideał)

Poza tym chciałbym przypomnieć, że celem Forum jest ostrzeganie o próbach oszustwa ! w stylu bezwypadkowy dzwon ... niejeżdżony egzemplarz z przebiegiem 700 tys. km etc.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Uwaga koleżanki i koledzy - BMW 530D szkoda waszego czasu 2011/06/05 13:38 #12704

  • xsarabreak
  • xsarabreak Avatar
Widzę, że ktoś szuka rodzynka w super stanie, w dobrej wersji w cenie ok 10k mniejszej niż cena być powinna. Tylko szczęścia życzyć ! :) ps. jaka cena taki stan (wg. twojego opisu i mojej opini - do przełknięcia jak za tę kasę i wiek auta)
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport