Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: BMW 325 Ci benzyna+LPG WBABN31000JW01068

BMW 325 Ci benzyna+LPG WBABN31000JW01068 2014/08/08 10:57 #65207

  • danyd1
  • danyd1 Avatar
Link do auta:
otomoto.pl/bmw-325-ci-benzyna-lpg-C33372403.html
NR VIN WBABN31000JW01068

Opis rzeczoznawcy który udał się go oglądać w imieniu kolegi:

Samochód sprzedaje handlarz na zasadzie „umowa na niemca” tyle że tu na Włocha. Zero odpowiedzialności handlarza za samochód . Brak całkowity opłat.

Autko wizualnie wygląda słabo. Widad słabe naprawy blacharsko-lakiernicze przodu pojazdu. Elementy spasowane są słabo. Lampy przednie poklejone na mocowaniach i jedna pęknięta. Samochód miał przygodę przodem ale nie było to mocne uderzenie. W chwili obecnej jest po kolejnym uderzeniu w przód które uszkodziło maskę i jej otwieranie. Maska w miejscu uderzenia koroduje. W mojej ocenie po pierwszej kolizji zostały zamontowane nowe elementy (maska i oba przednie błotniki) i polakierowane słabo tam we Włoszech. Poduszki nie wyglądają na ruszone. Samochód jest wizualnie zaniedbany – widad sporo rys i wgnieceo. Wszelakie uszczelki poklejone są silikonem i porozrywane. Czujniki parkowania nie działają chociaż są na zderzaku tylnym zamontowane. Przednie plastikowe podszybie poklejone taśmą izolacyjna i mocno uszkodzone. Lusterko prawe jest granatowe i zamontowane także na taśmę izolacyjną. Wnętrze jest zaniedbane i brudne. Skóra wymaga odświeżenia a reszta prania i sprzątania. Widad masę silikonu w uszczelkach a także uszkodzonych materiałów na słupkach. Wnętrze wygląda jak by ktoś próbował go demontować w nieznanym celu. Klimatyzacja nie działa tak samo ogrzewanie. Na rozgrzanym silniku powinno dmuchad na mocno gorąco a dmucha na ledwo ciepło. Po odpaleniu czud intensywnie gaz. Instalacja jest nieszczelna i niesprawna. Samochód dusi się na gazie i gaśnie na wolnych obrotach. Słychać strzały w wydech. Instalacja jest całą do naprawy. Na benzynie obroty się stabilizują ale samochód nie ma mocy i nie pracuje równo. Często mruga kontrolka oleju na pomaraoczowo. Moc samochodu określam na równo z silnikiem 1.6. Przy wyłączonej trakcji samochód nie jest w stanie zapiszczed oponami. Rusza jak automat. Sprzęgło kooczy żywot ale to nie ma nic wspólnego z brakiem mocy. Obroty podczas jazdy wzrastają równo z prędkością. Brak dokumentów do gazu i historii serwisu samochodu. Okazany tylko 1 kluczyk. Podejrzewam korektę licznika. Samochód nie jest wart swojej ceny. Wymaga ogromnego nakładu pracy i sporo pieniędzy na ten cel.
Podejrzewam korektę licznika i uszkodzony silnik.

Silnik naturalnie zakurzony i nie nosi śladów napraw. Olej silnikowy prawidłowy stan ,Płynu chłodniczego prawidłowy stan .Pracuje nierówno. Dusi się i strzela w wydech i na benzynie i na gazie. Bardzo intensywnie czud gaz. Podczas jazdy nie ma mocy ani na gazie ani na benzynie. Sprzęgło ślizga na tyle, że opony nie zapiszczą. Pokrywa zaworów ma spore pęknięcie zaklejone żywicą. Co jakiś czas mruga kontrolka oleju na pomarańczowo.

Wnętrze – zużyte jak na przebieg licznikowy i do mocnego czyszczenia. Klimatyzacja i ogrzewanie nie działa. Uszkodzone materiały na słupkach wewnętrznych. Uszczelki zniszczone i poklejone silikonem.

Dokumenty i kluczyki- 1 kluczyk. Dokumentacja serwisowa brak. Samochód bez opłat. Zakup z umową podrobioną.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BMW 325 Ci benzyna+LPG WBABN31000JW01068 2014/08/08 13:59 #65210

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
danyd1 napisał:
Dokumentacja serwisowa brak. Samochód bez opłat. Zakup z umową podrobioną.

Nic tylko do Urzedu skarbowego...
Swoją drogą - to auto oglądał rzeczoznawca czy jakiś "szwagier"?
Jak rzeczoznawca to nawet miernika nie miał, o kompie nie wspominając?
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BMW 325 Ci benzyna+LPG WBABN31000JW01068 2014/08/08 14:25 #65211

  • danyd1
  • danyd1 Avatar
Ponoć rzeczoznawca (odpłatnie). To cały raport jaki mi kolega przesłał więc nic więcej niestety nie wiem.
a fakt zapomniałem dodać wyników z miernika:
Błotnik lewy tył- od 90 do 110.
Drzwi przednie lewe- od 90 do 110.
Słupek nad drzwiami lewy – od 90 do 110.
Błotnik przedni lewy –. Nowy element – od 40 do 120 – słabo polakierowany.
Maska– od 80 do 130 – uszkodzona przy „nerkach”. Już wcześniej po naprawie.
Zderzak przedni- głębokie rysy i zadrapania. Do polakierowania.
Zderzak tylny- wizualnie fabryczny. Czujniki parkowania martwe.
Lampy przednie i tylne – sprawne, tylne fabryczne, przednie popękane i poklejone. Do wymiany.
Błotnik prawy przód- od 70 w dolnej części do 200 przy masce- po naprawie.
Drzwi prawy przód- od 90 do 110.
Błotnik prawy tył – od 90 do 110.
Słupek nad drzwiami prawy – od 90 do 110.
Klapa tylna – od 90 do 110.
DACH- od 90 do 110.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

BMW 325 Ci benzyna+LPG WBABN31000JW01068 2014/08/08 14:35 #65212

  • Kris75
  • Kris75 Avatar
Ok.
Nie ma informacji czy było coś odkręcane czy nie.
Ale dobra.
Co do braku mocy - winna może być zatarta pompa paliwa - co się może i dość często zdarzać przy zasilaniu podtlenkiem gazotu :)
Reszta rzeczy to tak po prawdzie sprawy eksploatacyjne. Poklejone lampy czy porysowany zderzak to nie tragedia.
Co do ogrzewania - być może auto miało ciulato dobraną instalację i się grzało, więc debile wyciągneli termostat. Bo po co regulować instalacje.
Też nie ma dramatu. Ale niesmak jest spory.

Mnie najbardziej boli umowa na Niemca - po tej propozycji posłałbym anonima do Urzędu Skarbowego - bo to jest sqrwysyństwo handlarskie.

Bo nie dosyć, że auto baaardzo średnie i kilka PLN wywalisz na doprowadzenie do stanu używalności, to jeszcze cholerny handlarzyna na mine Cię wpiernicza.

Ostatnio czytałem kilka ciekawych problemów właśnie...
Witam. Popełniłam największą głupotę z przez swoją niewiedzą, a dokładniej zawarłam umowę z handlarzem, który przedstawił mi umowę podpisaną przez rzekomą niemkę na zakup samochodu. Na szczęście wymusiłam na handlarzu oświadczenie, że wydał mi auto za taką xxx kwotę i spisałam pana z wszystkich danych. Po opłaceniu WSZYSTKICH opłat typu akcyza, recykling, urząd skarbowy itd. został mi wydany dowód tymczasowy na czas wydania twardego. Moje problemy zaczęły się dopiero przy rejestracji pojazdu. Pani z okienka stwierdziła, że wątpi w to, że byłam osobiście po auto i zawierałam z nią umowę. Kazała mi napisać poświadczenie, że auto sprowadziłam do kraju osobiście na lawecie bez tablic rejestracyjnych i potwierdzam zgodność danych na umowie. Pani powiedziała mi, że umowa będzie sprawdzana i mogę być oskarżona o poświadczenie nieprawdy. Po miesiącu zgłosiłam się po odbiór twardego dowodu i naczelnik wydziału ,,wziął mnie na dywanik'' powiedział, że oszukałam urząd, ponieważ zgłosili się do niemki, która oddała auto w rozliczeniu do salonu samochodowego i salon ten sprzedał auto temu handlarzowi (jego firmie) wystawiając mu fakturę. Na fakturze widniały dane handlarza, który wydał mi auto. Naczelnik co jest najważniejsze ZATRZYMAŁ MI DOWÓD REJESTRACYJNY i dał mi dwa tygodnie na dostarczenie dodatkowych dokumentów. Moje pytanie brzmi jakim prawem naczelnik zatrzymał mi dowód rejestracyjny? Powiedział, że sprawę zgłosi do prokuratury, ponieważ poświadczyłam nieprawdę. Wydaje mi się, że tylko policja ma prawo zatrzymać dowód rejestr. a wydział komunikacji do czasu wyjaśnienia sprawy musi mi przedłużyć dowód tymczasowy. Proszę o poradę odnośnie postępowania naczelnika. Muszę dodać, że mam teraz utrudniony dojazd do miejsca pracy, wiąże się to z kosztami.
Witam.
Kilka lat temu kupiłem samochód marki VW od sprzedawcy w Polsce jednak umowę kupna zawarłem bezpośrednio z Niemcem do którego należał samochód. Dokonałem wszystkich opłat celnych i skarbowych. Na wszystkich umowach i dokumentach figuruje nazwisko Niemca. Nazwisko sprzedawcy od którego kupiłem samochód nie figuruje nigdzie.
Dziś rano przyszło do mnie wezwanie do US w charakterze świadka w sprawie postępowania podatkowego w zakresie podatku od towaru i usług w okresie ...2009r, ... 2010r. wobec tego sprzedawcy który sprzedał mi samochód w Polsce.
Proszą o okazanie wszystkich dokumentów związanych z nabyciem samochodu. (mimo iż tego sprzedawcy nigdzie tam nie ma)

Jak powinienem sie zachować w tej sytuacji? O co może chodzić urzędnikom?
Bardzo proszę o rzeczową pomoc.

A tu masz pisma z Urzędu Skarbowego właśnie...:



Ostatnio zmieniany: 2014/08/08 15:00 przez Kris75.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport