Posiadasz już konto?

Zaloguj

Darmowe Sprawdzenie VIN

Weryfikujemy Historię Wypadkową Pojazdów

Account

Please wait, authorizing ...
×

TEMAT: BMW E65/E66 730d wbahm21070ds69720 NIE WARTO

BMW E65/E66 730d wbahm21070ds69720 NIE WARTO 2015/08/25 02:55 #72646

  • Tomasz
  • Tomasz Avatar
otomoto.pl/oferta/bmw-seria-7-b-zadbana-...owa-pl-ID6y3Fbb.html

Witam, jest to pierwszy wpis i najświeższy jakie popełnię do jutra najpóźniej. Właśnie wróciłem z kolejnej wyprawy po wymarzony samochód. Podróżuję tak po Polsce już od piątku. Jest ogłoszenie, oczywiście piękny opis, piękne zdjęcia i zapewnienia, że na 100% będę zadowolony... a jak...!? Przecież muszę być, zobaczyłem kolejny zakątek Polski w jakim nie byłem :D

Dzisiaj odwiedziłem piękny Wrocław z piękną wersją BMW E65/66. Po oględzinach, że wszystko w miarę ok (nareszcie...) zdecydowałem się na jazdę próbną. Mimo 275 tyś. km autko bardzo zadbane ale... ale po odpaleniu silnik/motor tłucze się i klekocze jak w starej "beczce" a nie jak przystało na gładką pracę rzędowej 6-tki ze stajni BMW. Ok, cena atrakcyjna, można naprawić.

Kolejny test to skrzynia biegów. Wciskam pedał gazu i nic. 1,2,3,4 i jest! Autko zaczęło przyspieszać. Oczywiście 1234... to nie zmiana biegów tylko sekundy, które upłynęły od momentu KOPNIĘCIA pedału gazu. Toczymy się dalej, ruszam na światłach a skrzynia nie wie co zrobić, chyba biegi jej się poplątały, 1,3,2,1 a może 3 bieg? Tak, w automacie to można sprawdzić. Silnik/motor wyje wniebogłosy a przyspieszenie jak alfa romeo 1,9 jtd. Oj nie, przepraszam, Alfa przyspiesza, ten egzemplarz BMW nie... :( Zaglądam pod spód 7-demki i widzę mokrą obudowę skrzyni i odstającą po bokach. Pytam co z tą skrzynią - podobno robiona elektronika ale na serwisie BMW ( i na serwisie musieli zapomnieć poskręcać... i nie mieli odpowiednich kołeczków montażowych i wogóle to chyba nie wiedzieli co robią....)
Sprzedający na początku rozmowy stwierdził, że on nic nie wie o samochodach... Gdy zacząłem mu zwracać uwagę na usterki, nagle wykazał się wiedzą techniczną/mechaniczną o ponadprzeciętnym poziomie (jeszcze kilka samochodów temu we wszystko bym uwierzył).
Z dokumentów jest to samochód świeżo po leasingu i UWAGA, do samochodu są aż 4 KLUCZYKI - PILOTY (tak, można przypisać więcej niż 2 sztuki) a właściciel nie wie kto autem jeździł bo jeździli tym samochodem "wszyscy", on sam też - czasami.

Ot takie wrażenia na szybko przed snem aby nikomu nie przyszło do głowy zrobić tyle kilometrów po nic (od piątku 2000 z ogonkiem i 4 samochody, ekhm "pojazdy") co ja :(

O sprzedającym nic nie napiszę... są typy i są typki. Plus, że bardzo zdawkowo bywa uprzejmy. Stara się :)

Niestety nie ogarnąłem screenów, rano poszukam jak to zrobić, chyba że ktoś pomoże :)
Tymczasem podaję VIN wbahm21070ds69720 - autko z Wrocławia.

Tutaj link aktualny otomoto.pl/oferta/bmw-seria-7-b-zadbana-...owa-pl-ID6y3Fbb.html
Uwaga, w opisie można się "zakochać".

Koło południa po odespaniu weekendu za kółkiem kolejne "rarytasy":
1. Z Piotrkowa Trybunalskiego (pęknięta podłoga i odlatująca szpachla z dwóch stron),
2. Z miejscowości Malanów koło Turka (dachowanie, szpachla na dachu popękana, szyby popękane bo brak sztywności i przebieg jak...)
3. Z Dzierżoniów (mimo, że autko pocisk, to ćwiartka z przodu przyspawana... i kilka drobniejszych usterek jak olej w płynie chłodzącym)
Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Moderatorzy: AutoRaport