Newsy

Jorge Lorenzo Mistrzem Świata MotoGP
2010-10-11
Jorge Lorenzo Mistrzem Świata

Fiat Automobiles SpA oraz Fiat Yamaha Team świętują wraz z Jorge Lorenzo wywalczony przez niego tytuł Mistrza Świata w kategorii MotoGP.

Dzięki trzeciej pozycji jaką osiągnął Jorge Lorenzo na torze Sepang położonym w Malezji, hiszpański motocyklista teamu Fiat Yamaha zdobył swój pierwszy tytuł mistrzowski w klasie królewskiej. Aby uczcić ten wyczyn, zespół postanowił zorganizować drobne przedstawienie, podczas którego na torze pojawili się bracia Mario i Luigi, ze znanej serii gier Mario Bros.

Dla 23-letniego Jorge Lorenzo pochodzącego z Majorki jest to pierwszy tytuł w kategorii MotoGP w ciągu jego trzech lat jazdy na Yamasze YZR-M1 w zespole Fiat Yamaha. W 2008 roku hiszpański motocyklista wywalczył tytuł „Rookie of the Year”, który zdobywają najlepsi debiutanci w Motocyklowych Mistrzostwach Świata. Jorge zajął wówczas czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Rok później było jeszcze lepiej, bowiem Lorenzo był poważnym zagrożeniem dla Rossiego, a sezon ukończył z tytułem wicemistrza świata.

W ciągu trzech lat z Yamahą, Jorge bardzo mocno się rozwinął, co w tym czasie pozwoliło mu zdobyć niesamowitą ilość Pole Position oraz wielokrotnie odwiedzać najwyższy stopień na podium. Wspaniały wynik uzyskany przez czempiona, potwierdza tylko pracę jaką wykonał zespół Fiat Yamaha podczas sezonu 2010. Dodatkowo team był w stanie pomóc dziewięciokrotnemu mistrzowi świata Valentino Rossiemu wrócić do walki o najlepsze pozycje po jego ciężkiej kontuzji. Od kwietniowego, inauguracyjnego wyścigu w Katarze, Rossi wygrał w Malezji swój pierwszy wyścig. Było to 46 zwycięstwo dla japońskiego producenta, które wywalczył włoski motocyklista.

Źródło: Fiat, motosp.pl, informacja Mototarget.pl