Newsy

Porsche prezentuje 919 Hybrid i zespół LMP1 na torze Monza
2017-03-28
Porsche prezentuje 919 Hybrid

Stuttgart. Po odbyciu jazd testowych na torach w Walencji i Aragonii (Hiszpania), Vallelundze (Włochy) oraz Le Castellet (Paul Ricard, Francja) 31 marca o godzinie 14:00 Porsche zaprezentuje szerokiej publiczności nowe 919 Hybrid. Pokaz odbędzie się na szybkim włoskim torze Monza, położonym w słynnym Parku Królewskim nieopodal Mediolanu. Właśnie tam po raz pierwszy spotkają się zespoły tegorocznych Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA (WEC), by wspólnie wziąć udział w dwudniowych testach znanych jako oficjalny Prolog WEC (1-2 kwietnia).

Zarówno w 2015, jak i w 2016 r. innowacyjny prototyp Le Mans firmy Porsche – 919 Hybrid – zwyciężył w klasyfikacji generalnej 24-godzinnego wyścigu Le Mans i wygrał mistrzostwa WEC w kategorii kierowców oraz producentów. Z tego względu pierwszy publiczny występ broniącego tytułu samochodu jest oczekiwany ze szczególną niecierpliwością.

Pierwsze zdjęcia nowej drużyny kierowców

Po trzech latach bez zmian w składzie do tegorocznego sezonu zespół Porsche LMP1 przystępuje w dwóch nowych ekipach kierowców. Hybrydowy prototyp z numerem 1 poprowadzą: Neel Jani (33 lata, Szwajcaria), André Lotterer (35 lat, Niemcy) i Nick Tandy (32 lata, Wielka Brytania). Jani to aktualny mistrz WEC oraz zwycięzca zeszłorocznego wyścigu Le Mans. Lotterer zwyciężył w mistrzostwach WEC w 2012 r. za kierownicą Audi, do zespołu wnosi też doświadczenie trzykrotnego triumfatora generalnej klasyfikacji Le Mans, a Tandy był częścią zwycięskiej drużyny Porsche w Le Mans w 2015 r. Kokpit wyścigowego samochodu z numerem 2 podzielą: mistrz WEC z 2015 r. Timo Bernhard (36 lat, Niemcy) oraz dwóch Nowozelandczyków – Earl Bamber (26 lat) i Brendon Hartley (27 lat). Bamber dwa lata temu wygrał wraz z Tandym 24-godzinny maraton Le Mans, a Hartley w tym samym roku wspólnie z Bernhardem zdobył tytuł mistrza WEC.

Harmonogram i obsługa medialna w piątek, 31 marca

13:30-14:00

Spotkanie z zespołem w sekcji konferencji prasowych centrum medialnego, okazja do przeprowadzenia wywiadu z kierowcami i szefostwem zespołu Porsche LMP1.

14:00-15:00

Prezentacja Porsche 919 Hybrid na prostej start-meta, sesja zdjęcia z kierowcami fabrycznymi i wyczynowymi samochodami hybrydowymi Porsche.

O 14:30 rozpocznie się wspólna sesja z zespołem Porsche GT i 911 RSR.

Źródło: Porsche, informacja Mototarget.pl